Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA CABANA DOI VERIŞORI S.R.L.

LA CABANA DOI VERIŞORI S.R.L.

CUI 42901950 · SRL· Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-09-07. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LA CABANA DOI VERIŞORI S.R.L. are sediul în Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-09-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+27,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 454,2 K lei, față de 357,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,6%

Marja netă calculată este 4,6% în 2025, față de -8,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025454,2 K lei+27,1% față de anul anterior2021: 209.9882022: 386.6142023: 502.9492024: 357.2732025: 454.236
Rezultat net 202521,1 K lei+170,1% față de anul anterior2020: -4.2062021: 39.8402022: 44.9552023: 144.1242024: -30.0732025: 21.073
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025215,9 K lei+10,8% față de anul anterior2020: -4.0062021: 35.8342022: 80.7892023: 224.9142024: 194.8412025: 215.914
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0251 K503 K—20202021: 210 K lei210 K20212022: 386,6 K lei386,6 K20222023: 502,9 K lei502,9 K20232024: 357,3 K lei357,3 K20242025: 454,2 K lei454,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,4%10,1%28,7%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=174120202021: 19%19%20212022: 11,6%11,6%20222023: 28,7%28,7%20232024: -8,4%-8,4%20242025: 4,6%4,6%2025

Cifra de afaceri: +27,1% față de anul anterior. Marja netă: 4,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii215,9 K lei+10,8% față de anul anterior
Datorii475,7 K lei-9,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri502,9 K lei357,3 K lei454,2 K lei+27,1% față de anul anterior
Rezultat net144,1 K lei-30,1 K lei21,1 K lei+170,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii224,9 K lei194,8 K lei215,9 K lei+10,8% față de anul anterior
Datorii57,4 K lei523,3 K lei475,7 K lei-9,1% față de anul anterior
Creanțe81,9 K lei58,7 K lei60,1 K lei+2,5% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,6%3,1%n=1.741-8,4%6,4%n=1.851
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)31,2%36,4%n=1.93027,2%40,6%n=2.020
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)68,8%59%n=1.93073%55,2%n=2.020
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)85,2%70,8%n=1.93083,8%67,1%n=2.020
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3%0,2%n=1.930-4,2%0,8%n=2.020
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,8%3,3%n=1.632-15,4%7,7%n=1.732
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,22×0,5×n=2.2900,22×0,6×n=2.407
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36047,66 zile51,97 zilen=1.67559,12 zile48,22 zilen=1.766
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36021,69 zile11,79 zilen=1.22854,42 zile11,86 zilen=1.286
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați227.118 lei183.098 lein=1.408178.637 lei173.586 lein=1.526

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
454.236
Rezultat net
21.073
Angajați
2
Datorii
475.667
Active imobilizate
588.959
Active circulante
102.622
Capitaluri proprii
215.914
Venituri totale
465.575
Cheltuieli totale
420.476
Stocuri
27.367
Creanțe
60.136
Casă și conturi la bănci
15.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
357.273
Rezultat net
-30.073
Angajați
2
Datorii
523.322
Active imobilizate
600.869
Active circulante
115.897
Capitaluri proprii
194.841
Venituri totale
358.857
Cheltuieli totale
380.689
Stocuri
54.004
Creanțe
58.668
Casă și conturi la bănci
3.225
Cheltuieli în avans
1.397
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
502.949
Rezultat net
144.124
Angajați
2
Datorii
57.362
Active imobilizate
118.695
Active circulante
162.489
Capitaluri proprii
224.914
Venituri totale
503.083
Cheltuieli totale
354.683
Stocuri
59.070
Creanțe
81.898
Casă și conturi la bănci
21.521
Cheltuieli în avans
1.092
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.614
Rezultat net
44.955
Angajați
3
Datorii
184.740
Active imobilizate
121.397
Active circulante
142.746
Capitaluri proprii
80.789
Venituri totale
386.614
Cheltuieli totale
338.366
Stocuri
71.031
Creanțe
61.779
Casă și conturi la bănci
9.936
Cheltuieli în avans
1.386
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.988
Rezultat net
39.840
Angajați
3
Datorii
65.720
Active imobilizate
36.637
Active circulante
64.917
Capitaluri proprii
35.834
Venituri totale
209.988
Cheltuieli totale
169.020
Stocuri
55.264
Creanțe
7.220
Casă și conturi la bănci
2.433
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.206
Angajați
—
Datorii
37.219
Active imobilizate
28.629
Active circulante
4.584
Capitaluri proprii
-4.006
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.206
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.584
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42901950
Număr de înregistrare
J24/935/2020
Înmatriculare
11 august 2020
EUID
ROONRC.J24/935/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Primăverii 18 Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău Maramureş
Adresă fiscală
Str. Primăverii 18 Cicârlău MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 august 2020
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KOVACS VIORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA CABANA DOI VERIŞORI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.08.2020
Înregistrare fiscală
11 august 2020
Număr registrul comerțului
J24/935/2020
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT CICÂRLĂU COM. CICÂRLĂU, STR. PRIMĂVERII, NR.18
Cod poștal fiscal
437095
Strada sediului
Str. Primăverii
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Sat Cicârlău Com. Cicârlău
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437095
Strada domiciliului fiscal
Str. Primăverii
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cicârlău Com. Cicârlău
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437095

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA până la
7 septembrie 2026
Anulare operată la
10 septembrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
7 septembrie 2026
Publicarea deciziei
7 septembrie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Cicârlău, Comuna CicârlăuCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI