Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA CRASNA NEMȚI S.R.L.

LA CRASNA NEMȚI S.R.L.

CUI 32192320 · SRL· Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LA CRASNA NEMȚI S.R.L. are sediul în Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 343 K lei, față de 242,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,4%

Marja netă calculată este 22,4% în 2025, față de 23% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025343 K lei+41,4% față de anul anterior2020: 71.6092021: 175.2922022: 296.7042023: 267.8592024: 242.6092025: 343.012
Rezultat net 202576,9 K lei+38% față de anul anterior2020: 18.7762021: 59.8102022: 78.7642023: 4.8012024: 55.7252025: 76.876
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025134 K lei-9,5% față de anul anterior2020: 68.0102021: 108.8202022: 87.5832023: 92.3842024: 148.1102025: 133.986
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0172 K343 K2020: 71,6 K lei71,6 K20202021: 175,3 K lei175,3 K20212022: 296,7 K lei296,7 K20222023: 267,9 K lei267,9 K20232024: 242,6 K lei242,6 K20242025: 343 K lei343 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,1%34,1%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 26,2%26,2%20202021: 34,1%34,1%20212022: 26,5%26,5%20222023: 1,8%1,8%20232024: 23%23%20242025: 22,4%22,4%2025

Cifra de afaceri: +41,4% față de anul anterior. Marja netă: 22,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii134 K lei-9,5% față de anul anterior
Datorii6,6 K lei-82% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri267,9 K lei242,6 K lei343 K lei+41,4% față de anul anterior
Rezultat net4,8 K lei55,7 K lei76,9 K lei+38% față de anul anterior
Capitaluri proprii92,4 K lei148,1 K lei134 K lei-9,5% față de anul anterior
Datorii3,5 K lei36,8 K lei6,6 K lei-82% față de anul anterior
Creanțe31,9 K lei62,7 K lei85,1 K lei+35,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,4%1,2%n=7.54323%1,6%n=12.449
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive57,4%16,6%n=5.34637,6%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii21,2×0,48×n=10.1195,03×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36089,33 zile19,85 zilen=7.01793,06 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,87 zile17,17 zilen=6.45520,08 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați343.012 lei172.895 lein=6.066242.609 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
343.012
Rezultat net
76.876
Angajați
1
Datorii
6.634
Active imobilizate
—
Active circulante
140.620
Capitaluri proprii
133.986
Venituri totale
343.012
Cheltuieli totale
256.053
Stocuri
13.214
Creanțe
85.113
Casă și conturi la bănci
42.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
242.609
Rezultat net
55.725
Angajați
1
Datorii
36.792
Active imobilizate
—
Active circulante
184.902
Capitaluri proprii
148.110
Venituri totale
242.609
Cheltuieli totale
179.606
Stocuri
13.534
Creanțe
62.717
Casă și conturi la bănci
108.651
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.859
Rezultat net
4.801
Angajați
1
Datorii
3.532
Active imobilizate
6.459
Active circulante
89.457
Capitaluri proprii
92.384
Venituri totale
281.359
Cheltuieli totale
273.879
Stocuri
21.591
Creanțe
31.918
Casă și conturi la bănci
35.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.704
Rezultat net
78.764
Angajați
1
Datorii
35.554
Active imobilizate
—
Active circulante
123.137
Capitaluri proprii
87.583
Venituri totale
318.710
Cheltuieli totale
231.044
Stocuri
20.127
Creanțe
4.449
Casă și conturi la bănci
98.561
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.292
Rezultat net
59.810
Angajați
—
Datorii
10.373
Active imobilizate
—
Active circulante
119.193
Capitaluri proprii
108.820
Venituri totale
175.359
Cheltuieli totale
111.788
Stocuri
32.536
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
86.657
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.609
Rezultat net
18.776
Angajați
—
Datorii
4.027
Active imobilizate
—
Active circulante
72.037
Capitaluri proprii
68.010
Venituri totale
71.609
Cheltuieli totale
50.974
Stocuri
57.874
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
14.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-08-16; reactivare la 2024-02-22. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-02-22

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-01-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-08-16; reactivare la 2024-02-22. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-02-22
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-08-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32192320
Număr de înregistrare
J2013000183147
Înmatriculare
30 august 2013
EUID
ROONRC.J2013000183147
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 1229 Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului Covasna
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 1229 Crasna COVASNA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 august 2013
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025
Telefon
0745935922 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARIȘ ROXANA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA CRASNA NEMŢI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.08.2013
Înregistrare fiscală
30 august 2013
Număr registrul comerțului
J2013000183147
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0745935922 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT CRASNA COM. SITA BUZĂULUI, STR PRINCIPALĂ, NR.1229
Cod poștal fiscal
527156
Strada sediului
Str PRINCIPALĂ
Numărul sediului
1229
Localitatea sediului
Sat Crasna Com. Sita Buzăului
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
527156
Strada domiciliului fiscal
Str PRINCIPALĂ
Numărul domiciliului fiscal
1229
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Crasna Com. Sita Buzăului
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
527156

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 august 2023
Reactivare
22 februarie 2024
Publicarea deciziei
16 august 2023

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Liceul Tehnologic Vladeni1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de tabere de copii (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 ianuarie 2025Achiziție directă

Achizitie tabara elevi PNRAS

Autoritate: Liceul Tehnologic Vladeni

CPV 55243000-5 — Servicii de tabere de copii (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55243000-5

Vezi detaliile atribuirii →
57.700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Crasna, Comuna Sita BuzăuluiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI