Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA FÂNTÂNA S.R.L.

LA FÂNTÂNA S.R.L.

CUI 50455254 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

LA FÂNTÂNA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202582 mil. leiFără an comparabil2024: 02025: 82.004.486
Rezultat net 2025-21,6 mil. leiFără an comparabil2024: -667.8582025: -21.605.730
Angajați 2025208Fără an comparabil2024: 02025: 208
Capitaluri proprii 2025906,5 mil. leiFără an comparabil2024: 550.353.4952025: 906.472.755
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate041 mil.82 mil.2024: 0 lei020242025: 82 mil. lei82 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,3%-12,7%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=5620242025: -26,3%-26,3%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii906,5 mil. leiFără an comparabil
Datorii295,4 mil. leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei82 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-667,9 K lei-21,6 mil. leiFără an comparabil
Capitaluri proprii550,4 mil. lei906,5 mil. leiFără an comparabil
Datorii63,1 mil. lei295,4 mil. leiFără an comparabil
Creanțe0 lei40,2 mil. leiFără an comparabil
Angajați0208Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-26,3%0%n=56
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,2%44,2%n=59
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,5%52,6%n=59
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,1%54,5%n=59
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,8%0%n=59
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2,4%0%n=49
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,37×0,79×n=63
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360176,29 zile64,16 zilen=56
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360102,82 zile35,98 zilen=54
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați394.252 lei401.913 lein=54

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
82.004.486
Rezultat net
-21.605.730
Angajați
208
Datorii
295.418.270
Active imobilizate
1.098.045.395
Active circulante
107.860.095
Capitaluri proprii
906.472.755
Venituri totale
86.829.723
Cheltuieli totale
106.711.770
Stocuri
23.420.484
Creanțe
40.156.487
Casă și conturi la bănci
44.097.867
Cheltuieli în avans
3.814.821
Venituri în avans
2.677.475
Provizioane
5.151.811
Capital subscris vărsat
551.021.353
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-667.858
Angajați
0
Datorii
63.131.260
Active imobilizate
613.461.643
Active circulante
9.756
Capitaluri proprii
550.353.495
Venituri totale
194.267
Cheltuieli totale
862.125
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
9.756
Cheltuieli în avans
13.356
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
551.021.353
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-07-02Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-08-21 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1.550 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50455254
Număr de înregistrare
J2024017235000
Înmatriculare
21/08/2024 13:34:39
EUID
ROONRC.J2024017235000
Formă juridică
SRL
Sediu social
GĂRII OBOR 8C Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld GĂRII OBOR 8C Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 august 2024
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AMZA CRISTIAN
administrator
POPA DAN-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA FÂNTÂNA S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.08.2024
Înregistrare fiscală
22 august 2024
Număr registrul comerțului
J2024017235000
Cod CAEN
1107
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, BLD GĂRII OBOR, NR.8C
Strada sediului
Bld. Gării Obor
Numărul sediului
8C
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Gării Obor
Numărul domiciliului fiscal
8C
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 septembrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1.550) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 112 din 1.550 înregistrări (0,8%) · Vezi relația

AUTORITATEA NATIONALA DE REGLEMENTARE PENTRU SERVICIILE COMUNITARE DE UTILITATI PUBLICE10 din 1.550 înregistrări (0,6%) · Vezi relația

CRESA ,,PRICHINDEL"10 din 1.550 înregistrări (0,6%) · Vezi relația

INSTITUTIA PREFECTULUI – JUDETUL MARAMURES10 din 1.550 înregistrări (0,6%) · Vezi relația

GRADINITA NR. 27610 din 1.550 înregistrări (0,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de instalare de utilaje si aparate de filtrare sau de purificare a apei (Rev.2)936 din 1.550 înregistrări (60,4%) · Vezi selecția

Apa minerala plata (Rev.2)373 din 1.550 înregistrări (24,1%) · Vezi selecția

Apa potabila (Rev.2)51 din 1.550 înregistrări (3,3%) · Vezi selecția

Distributie de apa si servicii conexe (Rev.2)50 din 1.550 înregistrări (3,2%) · Vezi selecția

Pahare (Rev.2)22 din 1.550 înregistrări (1,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

2 iulie 2026Achiziție directă

SERVICII - Abonament La Fantana

Autoritate: UAT VIZIRU

CPV 15981100-9 — Apa minerala plata (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15981100-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.220 leiValoare publicată
2 iulie 2026Achiziție directă

Serviii inchiriere aparate apa -abonament

Autoritate: Comuna Balotesti (Consiliul Local)

CPV 51514110-2 — Servicii de instalare de utilaje si aparate de filtrare sau de purificare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 51514110-2

Vezi detaliile atribuirii →
12.060 leiValoare publicată
1 iulie 2026Achiziție directă

Abonament La Fantana

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 15981100-9 — Apa minerala plata (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15981100-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.770 leiValoare publicată
1 iulie 2026Achiziție directă

Abonament lunar cu 1 purificator in custodie la sediul Teatrului de Arta Deva

Autoritate: Teatrul de Arta Deva

CPV 51514110-2 — Servicii de instalare de utilaje si aparate de filtrare sau de purificare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 51514110-2

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
1 iulie 2026Achiziție directă

Apa La Fantana

Autoritate: DEZVOLTARE URBANA SLATINA SRL

CPV 65100000-4 — Distributie de apa si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 65100000-4

Vezi detaliile atribuirii →
412 leiValoare publicată
1 iulie 2026Achiziție directă

Purificator La Fantana

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4

CPV 51514110-2 — Servicii de instalare de utilaje si aparate de filtrare sau de purificare a apei (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 51514110-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.560 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

LA FÂNTÂNA S.R.L.

LEI
213800F1MX1CZQ8QSR56
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
50455254 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
10 august 2026
Ultima actualizare
10 august 2026
Următoarea reînnoire
10 august 2027
Adresă juridică LEI
BULEVARDUL GARII OBOR, NR. 8C, SECTORUL 2, BUCURESTI, RO-B, 021747, RO
Părinte direct de consolidare
Entitatea declară că nu este consolidată contabil.
Părinte final de consolidare
Entitatea declară că nu este consolidată contabil.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

53 activități autorizate

CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.

CAEN 0990 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor

CAEN 1107 Rev. 3Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 3600 Rev. 3Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6421 Rev. 3Activități ale holding-urilor

CAEN 6422 Rev. 3Activități ale canalelor de finanțare

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 1107
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI