radiată
ONRC · 2026-09-03LA FESTA INTERNATIONAL SRL
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
LA FESTA INTERNATIONAL SRL are sediul în Loc. Voluntari, Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mld. lei, față de 1,3 mld. lei în 2024.
Bilanț 2025Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +0,3% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 1,2 mld. lei | 1,3 mld. lei | 1,3 mld. lei | +0,3% față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 712,6 mil. lei | 855,8 mil. lei | 954 mil. lei | +11,5% față de anul anterior |
| Datorii | 364,2 mil. lei | 386,5 mil. lei | 748 mil. lei | +93,5% față de anul anterior |
| Creanțe | 136,9 mil. lei | 192,7 mil. lei | 195,1 mil. lei | +1,2% față de anul anterior |
| Angajați | 1.686 | 1.734 | 1.640 | -5,4% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 0% | 0%n=56 | 0% | 0%n=58 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 55,1% | 44,2%n=59 | 68,2% | 45,5%n=62 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 43,2% | 52,6%n=59 | 30,8% | 54,4%n=62 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 78,1% | 54,5%n=59 | 61,7% | 53,6%n=62 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 0% | 0%n=59 | 0% | 0%n=62 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 0% | 0%n=49 | 0% | 0%n=52 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,51× | 0,79×n=63 | 1,24× | 0,87×n=68 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 55,71 zile | 64,16 zilen=56 | 55,19 zile | 60,85 zilen=58 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 47,39 zile | 35,98 zilen=54 | 61,51 zile | 34,18 zilen=56 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 768.881 lei | 401.913 lein=54 | 725.060 lei | 393.428 lein=54 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.260.965.163
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.640
- Datorii
- 748.032.012
- Active imobilizate
- 1.351.243.632
- Active circulante
- 378.851.239
- Capitaluri proprii
- 953.958.123
- Venituri totale
- 1.315.068.580
- Cheltuieli totale
- 1.190.199.299
- Stocuri
- 165.989.457
- Creanțe
- 195.120.860
- Casă și conturi la bănci
- 17.740.922
- Cheltuieli în avans
- 4.584.482
- Venituri în avans
- 25.838.250
- Provizioane
- 6.850.968
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.257.254.693
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.734
- Datorii
- 386.512.952
- Active imobilizate
- 774.368.000
- Active circulante
- 480.302.223
- Capitaluri proprii
- 855.844.547
- Venituri totale
- 1.307.352.104
- Cheltuieli totale
- 1.108.519.747
- Stocuri
- 214.799.863
- Creanțe
- 192.726.739
- Casă și conturi la bănci
- 72.775.621
- Cheltuieli în avans
- 3.701.283
- Venituri în avans
- 9.193.393
- Provizioane
- 6.820.614
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.153.504.517
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.686
- Datorii
- 364.227.460
- Active imobilizate
- 648.101.005
- Active circulante
- 442.859.137
- Capitaluri proprii
- 712.576.622
- Venituri totale
- 1.183.110.975
- Cheltuieli totale
- 1.011.681.615
- Stocuri
- 187.705.444
- Creanțe
- 136.922.225
- Casă și conturi la bănci
- 118.231.468
- Cheltuieli în avans
- 2.785.210
- Venituri în avans
- 10.976.821
- Provizioane
- 5.964.449
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.025.070.780
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.438
- Datorii
- 204.605.515
- Active imobilizate
- 491.454.967
- Active circulante
- 363.025.259
- Capitaluri proprii
- 635.092.404
- Venituri totale
- 1.092.728.194
- Cheltuieli totale
- 969.953.561
- Stocuri
- 156.713.542
- Creanțe
- 162.878.639
- Casă și conturi la bănci
- 43.433.078
- Cheltuieli în avans
- 2.525.191
- Venituri în avans
- 13.393.697
- Provizioane
- 3.913.801
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 805.738.552
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.327
- Datorii
- 220.470.577
- Active imobilizate
- 483.275.484
- Active circulante
- 271.429.716
- Capitaluri proprii
- 532.595.862
- Venituri totale
- 822.715.589
- Cheltuieli totale
- 688.626.370
- Stocuri
- 98.204.511
- Creanțe
- 120.185.691
- Casă și conturi la bănci
- 53.039.514
- Cheltuieli în avans
- 1.142.697
- Venituri în avans
- 2.781.458
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 685.276.111
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 1.286
- Datorii
- 240.814.157
- Active imobilizate
- 397.142.964
- Active circulante
- 321.260.260
- Capitaluri proprii
- 475.617.702
- Venituri totale
- 685.944.201
- Cheltuieli totale
- 585.076.017
- Stocuri
- 86.162.498
- Creanțe
- 107.035.129
- Casă și conturi la bănci
- 128.062.633
- Cheltuieli în avans
- 1.595.845
- Venituri în avans
- 3.567.210
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 38.937.370
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-06-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
7 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 3451510
- Număr de înregistrare
- J23/930/2001
- Înmatriculare
- 23 noiembrie 2001
- EUID
- ROONRC.J23/930/2001
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. EROU IANCU NICOLAE 44 Loc. Voluntari, Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. ŞTEFAN CEL MARE 38-40 Vălenii de Munte PRAHOVA
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 7 iunie 2005
- Înregistrare fiscală
- 16 mai 2025
- Telefon
- 0244283344 · Firme cu același număr
- Fax
- 0244282366
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- GRABOWSKI KRZYSZTOF
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- MASPEX ROMANIA SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 07.06.2005
- Înregistrare fiscală
- 5 martie 1993
- Număr registrul comerțului
- J29/1275/2005
- Cod CAEN
- 1107
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
- Organ fiscal competent
- Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Contact și adrese
- Telefon
- 0244283344 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, STR. STEFAN CEL MARE, NR.38-40
- Cod poștal fiscal
- 106400
- Strada sediului
- Str. Ştefan cel Mare
- Numărul sediului
- 38-40
- Localitatea sediului
- Orş. Vălenii de Munte
- Județul sediului
- PRAHOVA
- Codul poștal al sediului
- 106400
- Strada domiciliului fiscal
- Str. STEFAN CEL MARE
- Numărul domiciliului fiscal
- 38-40
- Localitatea domiciliului fiscal
- Orş. Vălenii de Munte
- Județul domiciliului fiscal
- PRAHOVA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 106400
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iunie 1997
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (7) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Primaria Municipiului Lugoj4 din 7 înregistrări (57,1%) · Vezi relația
COMUNA NICOLAE BALCESCU2 din 7 înregistrări (28,6%) · Vezi relația
S.N. Aeroportul International Mihail Kogalniceanu - Constanta S.A.1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Apa minerala plata (Rev.2)3 din 7 înregistrări (42,9%) · Vezi selecția
Apa minerala (Rev.2)2 din 7 înregistrări (28,6%) · Vezi selecția
Piscoturi si biscuiti; produse de patiserie si de cofetarie conservate (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția
Apa minerala carbogazoasa (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
BUCOVINA APĂ PLATĂ 0.5 și TYMBARK FIZZY 0.33
Autoritate: COMUNA NICOLAE BALCESCU
CPV 15981100-9 — Apa minerala plata (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →STICKSURI SALATINI CAȘCAVAL 80GR
Autoritate: COMUNA NICOLAE BALCESCU
CPV 15820000-2 — Piscoturi si biscuiti; produse de patiserie si de cofetarie conservate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →APA PROTOCOL
Autoritate: Primaria Municipiului Lugoj
CPV 15981100-9 — Apa minerala plata (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →APA PROTOCOL
Autoritate: Primaria Municipiului Lugoj
CPV 15981100-9 — Apa minerala plata (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Apa minerala naturala carbogazificata
Autoritate: S.N. Aeroportul International Mihail Kogalniceanu - Constanta S.A.
CPV 15981200-0 — Apa minerala carbogazoasa (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →APA PROTOCOL
Autoritate: Primaria Municipiului Lugoj
CPV 15981000-8 — Apa minerala (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- mare contribuabil
- Administrație teritorială
- Prahova
- Criteriu de selecție publicat
- Criteriu valoric agregat
Sedii secundare administrate fiscal
ANAF publică 9 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.
Distribuție pe județe
Bihor1 sedii
Cluj1 sedii
Constanța1 sedii
Giurgiu1 sedii
Ilfov1 sedii
Municipiul București1 sedii
Prahova1 sedii
Suceava1 sedii
Timiș1 sedii
| Denumire publicată | CUI sediu | Județ |
|---|---|---|
| MASPEX ROMANIA SRL - PUNCT DE LUCRU | 38345597 | Giurgiu |
| MASPEX ROMANIA SRL - TIMISOARA | 38355744 | Timiș |
| MASPEX ROMANIA SRL-ARICESTII RAHTIVANI | 49349721 | Prahova |
| MASPEX ROMANIA SRL-PUNCT DE LUCRU | 49377217 | Ilfov |
| MASPEX ROMANIA SRL-PUNCT DE LUCRU | 49290640 | Municipiul București |
| MASPEX ROMANIA S.R.L.-PUNCT DE LUCRU | 38332155 | Suceava |
| MASPEX ROMANIA SRL - VALENII DE MUNTE - ENTITATE FARA PERSONALITATE JURIDICA | 49508908 | Cluj |
| MASPEX ROMANIA SRL SEDIU SECUNDAR SAT LAZU, COMUNA AGIGEA | 49358134 | Constanța |
| MASPEX ROMANIA SRL VALENII DE MUNTE - PUNCT DE LUCRU ORADEA | 34105419 | Bihor |
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
4 înregistrări · valoare publicată 42.685.096 lei · 10 aprilie 2019–4 octombrie 2023
ajutoare pentru investiții destinate promovării producției de energie din surse regenerabile (articolul 41)
fonduri nerambursabile · Ministerul Energiei
Intensitate publicată: 49,7% · Activități finanțate: 3511ajutoare pentru investiții destinate promovării producției de energie din surse regenerabile (articolul 41)
fonduri nerambursabile · Ministerul Energiei
Intensitate publicată: 47,5% · Activități finanțate: 3511ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)
creditul bugetar · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 50% · Activități finanțate: 1107ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 50% · Activități finanțate: 1107Identificatori LEI și structură contabilă
Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.
MASPEX ROMANIA SRL
- LEI
- 5493006Q70PKO4793814
- Stare LEI
- emis și reînnoit la termen
- Stare entitate în GLEIF
- activă în evidența LEI
- Categorie
- entitate juridică
- Identificator validat
- 3451510 · Asociere prin CUI
- Nivel de validare
- validare completă
- Prima înregistrare LEI
- 23 aprilie 2019
- Ultima actualizare
- 4 februarie 2026
- Următoarea reînnoire
- 6 martie 2027
- Adresă juridică LEI
- ȘTEFAN CEL MARE, 38-40, VĂLENII DE MUNTE, RO-PH, 106400, RO
- Părinte direct de consolidare
- GMW PARTNERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ · LEI 25940054QIZ9IGBRZT92
- Părinte final de consolidare
- GMW PARTNERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ · LEI 25940054QIZ9IGBRZT92
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
5 activități autorizate
CAEN 1533 Rev. 1Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor
CAEN 5136 Rev. 1Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CAEN 5137 Rev. 1Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
CAEN 5523 Rev. 1Alte mijloace de cazare
CAEN 5552 Rev. 1Alte unități de preparare a hranei
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.