Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA GRECU SERVICE S.R.L.

LA GRECU SERVICE S.R.L.

CUI 48834108 · SRL· Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LA GRECU SERVICE S.R.L. are sediul în Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 441,9 K lei, față de 414,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-12,3%

Marja netă calculată este -12,3% în 2025, față de -7,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+93%

Datoriile raportate sunt 137,5 K lei în 2025, față de 71,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025441,9 K lei+6,6% față de anul anterior2023: 7.8762024: 414.6562025: 441.865
Rezultat net 2025-54,3 K lei-82,1% față de anul anterior2023: 2.6882024: -29.8222025: -54.307
Angajați 20253+50% față de anul anterior2023: 12024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025-81,3 K lei-201% față de anul anterior2023: 2.8882024: -27.0202025: -81.327
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0221 K442 K2023: 7,9 K lei7,9 K20232024: 414,7 K lei414,7 K20242025: 441,9 K lei441,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,3%10,9%34,1%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132023: 34,1%34,1%20232024: -7,2%-7,2%20242025: -12,3%-12,3%2025

Cifra de afaceri: +6,6% față de anul anterior. Marja netă: -12,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-81,3 K lei-201% față de anul anterior
Datorii137,5 K lei+93% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,9 K lei414,7 K lei441,9 K lei+6,6% față de anul anterior
Rezultat net2,7 K lei-29,8 K lei-54,3 K lei-82,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,9 K lei-27 K lei-81,3 K lei-201% față de anul anterior
Datorii9,6 K lei71,2 K lei137,5 K lei+93% față de anul anterior
Creanțe—10,7 K lei—Fără an comparabil
Angajați123+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-12,3%3%n=9.713-7,2%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-144,7%11,2%n=8.614-61,1%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)244,7%84,4%n=8.614161,1%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,4%36,6%n=8.6140,1%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-96,6%1,7%n=8.604-67,4%1,1%n=12.450
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,32×0,63×n=11.7540,62×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—28,9 zilen=8.4159,27 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,17 zile32,18 zilen=6.94626,42 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați147.288 lei147.451 lein=7.385207.328 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
441.865
Rezultat net
-54.307
Angajați
3
Datorii
137.532
Active imobilizate
12.041
Active circulante
44.164
Capitaluri proprii
-81.327
Venituri totale
443.033
Cheltuieli totale
488.099
Stocuri
16.164
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
414.656
Rezultat net
-29.822
Angajați
2
Datorii
71.249
Active imobilizate
47
Active circulante
44.182
Capitaluri proprii
-27.020
Venituri totale
415.023
Cheltuieli totale
438.110
Stocuri
30.434
Creanțe
10.680
Casă și conturi la bănci
3.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.876
Rezultat net
2.688
Angajați
1
Datorii
9.647
Active imobilizate
—
Active circulante
12.535
Capitaluri proprii
2.888
Venituri totale
7.876
Cheltuieli totale
4.676
Stocuri
4.766
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.769
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-01Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-09-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48834108
Număr de înregistrare
J12/4031/2023
Înmatriculare
25 septembrie 2023
EUID
ROONRC.J12/4031/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRITENII DE JOS 268 Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos Cluj
Adresă fiscală
TRITENII DE JOS 268 Tritenii de Jos CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 septembrie 2023
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MĂRGINEAN IOAN SERGIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA GRECU SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.09.2023
Înregistrare fiscală
25 septembrie 2023
Număr registrul comerțului
J12/4031/2023
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT TRITENII DE JOS COM. TRITENII DE JOS, TRITENII DE JOS, NR.268
Cod poștal fiscal
407550
Strada sediului
TRITENII DE JOS
Numărul sediului
268
Localitatea sediului
Sat Tritenii de Jos Com. Tritenii de Jos
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407550
Strada domiciliului fiscal
TRITENII DE JOS
Numărul domiciliului fiscal
268
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tritenii de Jos Com. Tritenii de Jos
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407550

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

1 aprilie 2026Achiziție directă

PIESE AUTO

Autoritate: Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.709 leiValoare publicată
11 iulie 2025Achiziție directă

REPARATII AUTO

Autoritate: Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
3.232 leiValoare publicată
29 martie 2025Achiziție directă

Piese Auto

Autoritate: Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.331 leiValoare publicată
25 februarie 2025Achiziție directă

SERVICE AUTO

Autoritate: Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.824 leiValoare publicată
15 ianuarie 2025Achiziție directă

Piese Auto

Autoritate: Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj)

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.292 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de JosCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI