Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA LIDIA FOOD S.R.L.

LA LIDIA FOOD S.R.L.

CUI 44803575 · SRL· Sat Iecea Mică, Comuna Cărpiniş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LA LIDIA FOOD S.R.L. are sediul în Sat Iecea Mică, Comuna Cărpiniş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-12%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 497,1 K lei, față de 565 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,5%

Marja netă calculată este 13,5% în 2025, față de 13,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+125,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025497,1 K lei-12% față de anul anterior2022: 450.1122023: 483.3532024: 564.9962025: 497.052
Rezultat net 202567 K lei-13% față de anul anterior2021: -2.2392022: 31.4112023: -46.7982024: 77.0222025: 66.981
Angajați 20251-50% față de anul anterior2022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025129,6 K lei+117,5% față de anul anterior2021: -2.0392022: 29.3722023: -17.4262024: 59.5962025: 129.626
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0282 K565 K—20212022: 450,1 K lei450,1 K20222023: 483,4 K lei483,4 K20232024: 565 K lei565 K20242025: 497,1 K lei497,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,7%2%13,6%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=754320212022: 7%7%20222023: -9,7%-9,7%20232024: 13,6%13,6%20242025: 13,5%13,5%2025

Cifra de afaceri: -12% față de anul anterior. Marja netă: 13,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii129,6 K lei+117,5% față de anul anterior
Datorii174,3 K lei+148,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri483,4 K lei565 K lei497,1 K lei-12% față de anul anterior
Rezultat net-46,8 K lei77 K lei67 K lei-13% față de anul anterior
Capitaluri proprii-17,4 K lei59,6 K lei129,6 K lei+117,5% față de anul anterior
Datorii71,2 K lei70 K lei174,3 K lei+148,9% față de anul anterior
Creanțe1,9 K lei27,3 K lei61,4 K lei+125,2% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,5%1,2%n=7.54313,6%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)42,7%8,1%n=7.31446%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)57,3%90,9%n=7.31454%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)13,3%37%n=7.3145%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)22%0,1%n=7.30459,4%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive51,7%16,6%n=5.346129,2%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,51×0,48×n=10.1191,76×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,47 zile19,85 zilen=7.01717,38 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36038,91 zile17,17 zilen=6.45536,13 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați497.052 lei172.895 lein=6.066282.498 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
497.052
Rezultat net
66.981
Angajați
1
Datorii
174.290
Active imobilizate
40.308
Active circulante
263.608
Capitaluri proprii
129.626
Venituri totale
497.053
Cheltuieli totale
416.790
Stocuri
53.717
Creanțe
61.399
Casă și conturi la bănci
148.492
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
564.996
Rezultat net
77.022
Angajați
2
Datorii
70.037
Active imobilizate
6.436
Active circulante
123.197
Capitaluri proprii
59.596
Venituri totale
565.014
Cheltuieli totale
471.216
Stocuri
56.699
Creanțe
27.269
Casă și conturi la bănci
39.229
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
483.353
Rezultat net
-46.798
Angajați
2
Datorii
71.228
Active imobilizate
7.636
Active circulante
46.166
Capitaluri proprii
-17.426
Venituri totale
483.353
Cheltuieli totale
525.307
Stocuri
39.841
Creanțe
1.905
Casă și conturi la bănci
4.420
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
450.112
Rezultat net
31.411
Angajați
2
Datorii
48.367
Active imobilizate
3.364
Active circulante
74.375
Capitaluri proprii
29.372
Venituri totale
450.112
Cheltuieli totale
414.571
Stocuri
43.350
Creanțe
25.000
Casă și conturi la bănci
6.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.239
Angajați
—
Datorii
3.657
Active imobilizate
81
Active circulante
1.537
Capitaluri proprii
-2.039
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.239
Stocuri
1.337
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-03-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44803575
Număr de înregistrare
J35/3450/2021
Înmatriculare
26 august 2021
EUID
ROONRC.J35/3450/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
A II-a 360 Sat Iecea Mică, Comuna Cărpiniş Timiş
Adresă fiscală
Str. A II-a 360 Iecea Mică TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2021
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LOVASZI LIDIA-CRISTIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA LIDIA FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.08.2021
Înregistrare fiscală
26 august 2021
Număr registrul comerțului
J35/3450/2021
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT IECEA MICĂ COM. CĂRPINIŞ, STR. A II-A, NR.360, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
307092
Strada sediului
Str. A II-a
Numărul sediului
360
Localitatea sediului
Sat Iecea Mică Com. Cărpiniş
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307092
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. A II-a
Numărul domiciliului fiscal
360
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Iecea Mică Com. Cărpiniş
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307092
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA CARPINIS2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Ziare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Calendare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 martie 2024Achiziție directă

Achizitionare ziare

Autoritate: COMUNA CARPINIS

CPV 22210000-5 — Ziare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22210000-5

Vezi detaliile atribuirii →
7.875 leiValoare publicată
26 martie 2024Achiziție directă

Achizitionare calendare

Autoritate: COMUNA CARPINIS

CPV 30199792-8 — Calendare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30199792-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.430 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

38 activități autorizate

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Iecea Mică, Comuna CărpinişCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI