Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA PAUL CONSTRUCTII SI TAMPLARIE S.R.L.

LA PAUL CONSTRUCTII SI TAMPLARIE S.R.L.

CUI 33640162 · SRL· Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LA PAUL CONSTRUCTII SI TAMPLARIE S.R.L. are sediul în Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-44,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 37,8 K lei, față de 67,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-132,8%

Marja netă calculată este -132,8% în 2025, față de -131,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+102,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202537,8 K lei-44,2% față de anul anterior2020: 69.1912021: 284.0362022: 272.6632023: 197.2482024: 67.8002025: 37.840
Rezultat net 2025-50,2 K lei+43,6% față de anul anterior2020: 7.3122021: 4.6512022: -79.2152023: 13.3932024: -89.1312025: -50.245
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 32021: 32022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-238 K lei-26,8% față de anul anterior2020: -62.4552021: -39.0942022: -118.3092023: -104.9162024: -187.7742025: -238.020
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0142 K284 K2020: 69,2 K lei69,2 K20202021: 284 K lei284 K20212022: 272,7 K lei272,7 K20222023: 197,2 K lei197,2 K20232024: 67,8 K lei67,8 K20242025: 37,8 K lei37,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-132,8%-61,1%10,6%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: 10,6%10,6%20202021: 1,6%1,6%20212022: -29,1%-29,1%20222023: 6,8%6,8%20232024: -131,5%-131,5%20242025: -132,8%-132,8%2025

Cifra de afaceri: -44,2% față de anul anterior. Marja netă: -132,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-238 K lei-26,8% față de anul anterior
Datorii575,4 K lei+7,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri197,2 K lei67,8 K lei37,8 K lei-44,2% față de anul anterior
Rezultat net13,4 K lei-89,1 K lei-50,2 K lei+43,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-104,9 K lei-187,8 K lei-238 K lei-26,8% față de anul anterior
Datorii524,1 K lei534,4 K lei575,4 K lei+7,7% față de anul anterior
Creanțe78,6 K lei-29,4 K lei709 lei+102,4% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-132,8%9,1%n=21.873-131,5%8,4%n=33.726
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,59×1,04×n=30.3830,65×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,75 zile95,63 zilen=19.903-156,06 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603.196,38 zile21,06 zilen=11.5721.976,92 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—146.488 lein=18.34267.800 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.840
Rezultat net
-50.245
Angajați
—
Datorii
575.423
Active imobilizate
—
Active circulante
337.403
Capitaluri proprii
-238.020
Venituri totale
37.840
Cheltuieli totale
87.706
Stocuri
335.975
Creanțe
709
Casă și conturi la bănci
719
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.800
Rezultat net
-89.131
Angajați
1
Datorii
534.407
Active imobilizate
—
Active circulante
346.633
Capitaluri proprii
-187.774
Venituri totale
99.800
Cheltuieli totale
188.253
Stocuri
372.319
Creanțe
-29.391
Casă și conturi la bănci
3.705
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.248
Rezultat net
13.393
Angajați
1
Datorii
524.094
Active imobilizate
—
Active circulante
419.178
Capitaluri proprii
-104.916
Venituri totale
269.662
Cheltuieli totale
254.272
Stocuri
340.319
Creanțe
78.638
Casă și conturi la bănci
221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.663
Rezultat net
-79.215
Angajați
2
Datorii
410.475
Active imobilizate
—
Active circulante
292.166
Capitaluri proprii
-118.309
Venituri totale
216.713
Cheltuieli totale
293.128
Stocuri
274.475
Creanțe
17.473
Casă și conturi la bănci
218
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.036
Rezultat net
4.651
Angajați
3
Datorii
428.924
Active imobilizate
4.379
Active circulante
385.451
Capitaluri proprii
-39.094
Venituri totale
342.785
Cheltuieli totale
334.551
Stocuri
300.382
Creanțe
84.857
Casă și conturi la bănci
212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.191
Rezultat net
7.312
Angajați
3
Datorii
538.686
Active imobilizate
10.217
Active circulante
391.765
Capitaluri proprii
-62.455
Venituri totale
259.366
Cheltuieli totale
251.362
Stocuri
304.500
Creanțe
87.057
Casă și conturi la bănci
208
Cheltuieli în avans
74.249
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-09-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33640162
Număr de înregistrare
J2014000919246
Înmatriculare
30 septembrie 2014
EUID
ROONRC.J2014000919246
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROZAVLEA 440 Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
ROZAVLEA 440 Rozavlea MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2014
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PAUL IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA PAUL CONSTRUCTII SI TAMPLARIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2014
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000919246
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT ROZAVLEA COM. ROZAVLEA, ROZAVLEA, NR.440
Cod poștal fiscal
437255
Strada sediului
ROZAVLEA
Numărul sediului
440
Localitatea sediului
Sat Rozavlea Com. Rozavlea
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437255
Strada domiciliului fiscal
ROZAVLEA
Numărul domiciliului fiscal
440
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rozavlea Com. Rozavlea
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437255

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Rozavlea, Comuna RozavleaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI