Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA SERBAN LUCIAN DELICATES S.R.L.

LA SERBAN LUCIAN DELICATES S.R.L.

CUI 39319251 · SRL· Sat Costineşti, Comuna Costineşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LA SERBAN LUCIAN DELICATES S.R.L. are sediul în Sat Costineşti, Comuna Costineşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+42,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250 K lei, față de 175 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât56,6%

Marja netă calculată este 56,6% în 2025, față de 67,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-58,7%

Datoriile raportate sunt 1,6 K lei în 2025, față de 3,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250 K lei+42,9% față de anul anterior2024: 175.0002025: 250.000
Rezultat net 2025141,5 K lei+20,2% față de anul anterior2023: -37.7302024: 117.6602025: 141.476
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025141,7 K lei+77,3% față de anul anterior2023: -37.5302024: 79.9302025: 141.676
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0125 K250 K—20232024: 175 K lei175 K20242025: 250 K lei250 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,6%67,2%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=496720232024: 67,2%67,2%20242025: 56,6%56,6%2025

Cifra de afaceri: +42,9% față de anul anterior. Marja netă: 56,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii141,7 K lei+77,3% față de anul anterior
Datorii1,6 K lei-58,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—175 K lei250 K lei+42,9% față de anul anterior
Rezultat net-37,7 K lei117,7 K lei141,5 K lei+20,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-37,5 K lei79,9 K lei141,7 K lei+77,3% față de anul anterior
Datorii37,7 K lei3,8 K lei1,6 K lei-58,7% față de anul anterior
Creanțe——86,4 K leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri56,6%4,6%n=4.96767,2%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)98,9%22,4%n=4.758—30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1,1%67,2%n=4.758—59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,9%61,4%n=4.758—58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)98,8%0,5%n=4.754—1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%12,2%n=4.199147,2%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii90,03×0,58×n=6.29822,16×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,41 zile35,76 zilen=4.415—35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,55 zile16,72 zilen=2.656—16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați250.000 lei151.923 lein=3.057175.000 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.000
Rezultat net
141.476
Angajați
1
Datorii
1.560
Active imobilizate
2.785
Active circulante
140.451
Capitaluri proprii
141.676
Venituri totale
250.000
Cheltuieli totale
101.024
Stocuri
3.852
Creanțe
86.399
Casă și conturi la bănci
50.200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.000
Rezultat net
117.660
Angajați
1
Datorii
3.777
Active imobilizate
—
Active circulante
83.707
Capitaluri proprii
79.930
Venituri totale
175.000
Cheltuieli totale
55.590
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
83.707
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-37.730
Angajați
1
Datorii
37.730
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-37.530
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
37.730
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39319251
Număr de înregistrare
J2018001233138
Înmatriculare
10 mai 2018
EUID
ROONRC.J2018001233138
Formă juridică
SRL
Sediu social
G-RAL. GRIGORE BERINDEI 7 Sat Costineşti, Comuna Costineşti Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str G-RAL. GRIGORE BERINDEI 7 Costineşti CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 mai 2018
Înregistrare fiscală
6 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘERBAN LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA SERBAN LUCIAN DELICATES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.05.2018
Înregistrare fiscală
10 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2018001233138
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT COSTINEŞTI COM. COSTINEŞTI, STR. G-RAL. GRIGORE BERINDEI, NR.7
Strada sediului
Str. G-ral. Grigore Berindei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Costineşti Com. Costineşti
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. G-ral. Grigore Berindei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Costineşti Com. Costineşti
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
30 ianuarie 2023
Perioada 1: TVA până la
31 iulie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
2 august 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
17 septembrie 2020
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
1 februarie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 octombrie 2018
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2020
Perioada 3: Anulare operată la
11 februarie 2020
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Costineşti, Comuna CostineştiCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI