Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA VASILE MAGAZIN S.R.L.

LA VASILE MAGAZIN S.R.L.

CUI 43573150 · SRL· Sat Cetate, Comuna Cetate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LA VASILE MAGAZIN S.R.L. are sediul în Sat Cetate, Comuna Cetate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-42,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 128,4 K lei, față de 223,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,6%

Marja netă calculată este 13,6% în 2025, față de 16% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+68,7%

Datoriile raportate sunt 27,2 K lei în 2025, față de 16,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025128,4 K lei-42,6% față de anul anterior2021: 60.3062022: 96.5482023: 209.0922024: 223.7892025: 128.372
Rezultat net 202517,5 K lei-51,1% față de anul anterior2021: 6.6722022: 8.7192023: 15.6602024: 35.8352025: 17.510
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202563,6 K lei-3,8% față de anul anterior2021: 6.8722022: 15.5912023: 31.2512024: 66.0772025: 63.587
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112 K224 K2021: 60,3 K lei60,3 K20212022: 96,5 K lei96,5 K20222023: 209,1 K lei209,1 K20232024: 223,8 K lei223,8 K20242025: 128,4 K lei128,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8%16%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312021: 11,1%11,1%20212022: 9%9%20222023: 7,5%7,5%20232024: 16%16%20242025: 13,6%13,6%2025

Cifra de afaceri: -42,6% față de anul anterior. Marja netă: 13,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii63,6 K lei-3,8% față de anul anterior
Datorii27,2 K lei+68,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri209,1 K lei223,8 K lei128,4 K lei-42,6% față de anul anterior
Rezultat net15,7 K lei35,8 K lei17,5 K lei-51,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii31,3 K lei66,1 K lei63,6 K lei-3,8% față de anul anterior
Datorii21,3 K lei16,1 K lei27,2 K lei+68,7% față de anul anterior
Creanțe—22,7 K lei—Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,6%2%n=29.73116%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)70,1%22,4%n=20.741—24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,9%77,8%n=20.741—76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49,6%15,6%n=20.741—14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,3%2,2%n=20.723—1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive27,5%17,7%n=21.63254,2%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,68×0,95×n=35.4155,1×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—8,02 zilen=26.82836,5 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36042,63 zile63,03 zilen=27.38916,35 zile65,5 zilen=29.567

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.372
Rezultat net
17.510
Angajați
—
Datorii
27.186
Active imobilizate
45.000
Active circulante
45.773
Capitaluri proprii
63.587
Venituri totale
128.372
Cheltuieli totale
107.527
Stocuri
15.203
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.570
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.789
Rezultat net
35.835
Angajați
—
Datorii
16.115
Active imobilizate
—
Active circulante
82.192
Capitaluri proprii
66.077
Venituri totale
223.789
Cheltuieli totale
181.017
Stocuri
10.161
Creanțe
22.689
Casă și conturi la bănci
49.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.092
Rezultat net
15.660
Angajați
—
Datorii
21.286
Active imobilizate
—
Active circulante
52.537
Capitaluri proprii
31.251
Venituri totale
209.092
Cheltuieli totale
189.710
Stocuri
52.517
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
20
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.548
Rezultat net
8.719
Angajați
1
Datorii
95.915
Active imobilizate
—
Active circulante
111.506
Capitaluri proprii
15.591
Venituri totale
96.548
Cheltuieli totale
84.934
Stocuri
110.892
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
414
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.306
Rezultat net
6.672
Angajați
—
Datorii
25.362
Active imobilizate
—
Active circulante
32.234
Capitaluri proprii
6.872
Venituri totale
60.306
Cheltuieli totale
51.824
Stocuri
31.531
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43573150
Număr de înregistrare
J16/128/2021
Înmatriculare
18 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J16/128/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞOSEAUA MICĂ 58 Sat Cetate, Comuna Cetate Dolj
Adresă fiscală
Str. ŞOSEAUA MICĂ 58 Cetate DOLJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
26 octombrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PIPI ANDREI-IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA VASILE MAGAZIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2021
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J16/128/2021
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Calafat

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CETATE COM. CETATE, STR. ŞOSEAUA MICĂ, NR.58
Cod poștal fiscal
207190
Strada sediului
Str. Şoseaua Mică
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Sat Cetate Com. Cetate
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207190
Strada domiciliului fiscal
Str. Şoseaua Mică
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cetate Com. Cetate
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cetate, Comuna CetateȘoseaua MicăCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI