Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA ZIMBRAN ŞI FIII SRL

LA ZIMBRAN ŞI FIII SRL

CUI 15935777 · SRL· Sat Buteni, Comuna Buteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LA ZIMBRAN ŞI FIII SRL are sediul în Sat Buteni, Comuna Buteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-37,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 71,1 K lei, față de 114 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9,6%

Marja netă calculată este -9,6% în 2025, față de 11,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-26%

Datoriile raportate sunt 562,2 K lei în 2025, față de 759,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202571,1 K lei-37,7% față de anul anterior2020: 258.2662021: 115.5992022: 47.2682023: 106.1562024: 114.0112025: 71.063
Rezultat net 2025-6,8 K lei-152,9% față de anul anterior2020: 11.1322021: -14.4572022: 2.7982023: -21.0482024: 12.8362025: -6.793
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 1
Capitaluri proprii 2025-293,7 K lei+39% față de anul anterior2020: -461.7212021: -476.1782022: -473.3812023: -494.4282024: -481.5922025: -293.715
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0129 K258 K2020: 258,3 K lei258,3 K20202021: 115,6 K lei115,6 K20212022: 47,3 K lei47,3 K20222023: 106,2 K lei106,2 K20232024: 114 K lei114 K20242025: 71,1 K lei71,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,8%-4,3%11,3%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 4,3%4,3%20202021: -12,5%-12,5%20212022: 5,9%5,9%20222023: -19,8%-19,8%20232024: 11,3%11,3%20242025: -9,6%-9,6%2025

Cifra de afaceri: -37,7% față de anul anterior. Marja netă: -9,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-293,7 K lei+39% față de anul anterior
Datorii562,2 K lei-26% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri106,2 K lei114 K lei71,1 K lei-37,7% față de anul anterior
Rezultat net-21 K lei12,8 K lei-6,8 K lei-152,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-494,4 K lei-481,6 K lei-293,7 K lei+39% față de anul anterior
Datorii826,9 K lei759,2 K lei562,2 K lei-26% față de anul anterior
Creanțe19,6 K lei1,9 K lei1,9 K lei-3,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9,6%2%n=29.73111,3%1,9%n=32.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,48×0,95×n=35.4150,37×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,39 zile8,02 zilen=26.8286,07 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.245,54 zile63,03 zilen=27.389796,12 zile65,5 zilen=29.567

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.063
Rezultat net
-6.793
Angajați
—
Datorii
562.152
Active imobilizate
—
Active circulante
268.437
Capitaluri proprii
-293.715
Venituri totale
72.759
Cheltuieli totale
79.552
Stocuri
245.866
Creanțe
1.853
Casă și conturi la bănci
20.718
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.011
Rezultat net
12.836
Angajați
—
Datorii
759.214
Active imobilizate
—
Active circulante
277.622
Capitaluri proprii
-481.592
Venituri totale
170.507
Cheltuieli totale
157.671
Stocuri
252.129
Creanțe
1.921
Casă și conturi la bănci
23.572
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.156
Rezultat net
-21.048
Angajați
—
Datorii
826.850
Active imobilizate
—
Active circulante
332.422
Capitaluri proprii
-494.428
Venituri totale
106.209
Cheltuieli totale
127.257
Stocuri
307.591
Creanțe
19.566
Casă și conturi la bănci
5.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.268
Rezultat net
2.798
Angajați
—
Datorii
820.120
Active imobilizate
—
Active circulante
346.739
Capitaluri proprii
-473.381
Venituri totale
47.269
Cheltuieli totale
43.053
Stocuri
323.475
Creanțe
22.237
Casă și conturi la bănci
1.027
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.599
Rezultat net
-14.457
Angajați
1
Datorii
779.133
Active imobilizate
—
Active circulante
302.955
Capitaluri proprii
-476.178
Venituri totale
137.490
Cheltuieli totale
150.791
Stocuri
284.260
Creanțe
14.871
Casă și conturi la bănci
3.824
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.266
Rezultat net
11.132
Angajați
2
Datorii
720.431
Active imobilizate
—
Active circulante
258.710
Capitaluri proprii
-461.721
Venituri totale
272.831
Cheltuieli totale
259.117
Stocuri
235.007
Creanțe
14.597
Casă și conturi la bănci
9.106
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-11-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15935777
Număr de înregistrare
J2003001569022
Înmatriculare
25 noiembrie 2003
EUID
ROONRC.J2003001569022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ardealului 10 Sat Buteni, Comuna Buteni Arad
Adresă fiscală
Cal Ardealului 10 Buteni ARAD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 noiembrie 2003
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂRBĂTEI VIORICA-SOFIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA ZIMBRAN ŞI FIII SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.2003
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2003
Număr registrul comerțului
J2003001569022
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sebiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT BUTENI COM. BUTENI, CAL. ARDEALULUI, NR.10
Strada sediului
Cal. Ardealului
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sat Buteni Com. Buteni
Județul sediului
ARAD
Strada domiciliului fiscal
Cal. Ardealului
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Buteni Com. Buteni
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 noiembrie 2003
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2018
Actualizare TVA la încasare
23 ianuarie 2018
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Buteni, Comuna ButeniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI