Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LABELMARK SOLUTION SRL

LABELMARK SOLUTION SRL

CUI 35826022 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LABELMARK SOLUTION SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 500,4 K lei, față de 525,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,8%

Marja netă calculată este 12,8% în 2025, față de 18,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,2%

Datoriile raportate sunt 348,6 K lei în 2025, față de 224,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025500,4 K lei-4,7% față de anul anterior2020: 199.5392021: 360.3172022: 400.2592023: 463.4812024: 525.0672025: 500.372
Rezultat net 202563,9 K lei-35,2% față de anul anterior2020: 6.6972021: 23.8942022: 64.4902023: 103.5002024: 98.6572025: 63.915
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202564,2 K lei-61,4% față de anul anterior2020: 25.7312021: 49.6242022: 114.1142023: 217.6152024: 166.2722025: 64.187
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0263 K525 K2020: 199,5 K lei199,5 K20202021: 360,3 K lei360,3 K20212022: 400,3 K lei400,3 K20222023: 463,5 K lei463,5 K20232024: 525,1 K lei525,1 K20242025: 500,4 K lei500,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,2%22,3%2020: 3,4%3,4%20202021: 6,6%6,6%20212022: 16,1%16,1%20222023: 22,3%22,3%20232024: 18,8%18,8%20242025: 12,8%12,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,8% · n=446

Cifra de afaceri: -4,7% față de anul anterior.Marjă netă 12,8% · -6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024166,3 K lei
202564,2 K lei

Datorii raportate

2024224,5 K lei
2025348,6 K lei

Disponibilități bănești

2024182,6 K lei
2025190,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri463,5 K lei525,1 K lei500,4 K lei-4,7% față de anul anterior
Rezultat net103,5 K lei98,7 K lei63,9 K lei-35,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii217,6 K lei166,3 K lei64,2 K lei-61,4% față de anul anterior
Datorii96,8 K lei224,5 K lei348,6 K lei+55,2% față de anul anterior
Creanțe69,4 K lei101,1 K lei67,4 K lei-33,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,8%18,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=446) · 2024: 10,3% (n=716)

Rezultat / active (A+B)15,5%25,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,6% (n=399) · 2024: 10,4% (n=604)

Rezultat / capitaluri proprii99,6%59,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=459) · 2024: 29,9% (n=723)

Vânzări per angajat500.372 lei525.067 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 383.250 lei (n=293) · 2024: 346.592 lei (n=494)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)15,6%42,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=399) · 2024: 51,8% (n=605)

Datorii / active (A+B)84,4%57,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56,9% (n=399) · 2024: 48,2% (n=605)

Ponderea activelor imobilizate5,8%7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,8% (n=399) · 2024: 12,7% (n=605)

Active circulante / datorii totale1,12×1,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,27× (n=581) · 2024: 1,53× (n=894)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări48,5 zile69,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 73,1 zile (n=432) · 2024: 68,6 zile (n=680)

Stocuri în zile de vânzări94,1 zile54,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 32,3 zile (n=346) · 2024: 35,1 zile (n=552)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500.372
Rezultat net
63.915
Angajați
1
Datorii
348.552
Active imobilizate
23.920
Active circulante
388.819
Capitaluri proprii
64.187
Venituri totale
505.500
Cheltuieli totale
432.126
Stocuri
130.784
Creanțe
67.414
Casă și conturi la bănci
190.621
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
525.067
Rezultat net
98.657
Angajați
1
Datorii
224.537
Active imobilizate
27.195
Active circulante
363.614
Capitaluri proprii
166.272
Venituri totale
530.363
Cheltuieli totale
419.867
Stocuri
79.925
Creanțe
101.075
Casă și conturi la bănci
182.614
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
463.481
Rezultat net
103.500
Angajați
1
Datorii
96.762
Active imobilizate
26.231
Active circulante
288.146
Capitaluri proprii
217.615
Venituri totale
465.074
Cheltuieli totale
357.158
Stocuri
58.968
Creanțe
69.438
Casă și conturi la bănci
159.740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
400.259
Rezultat net
64.490
Angajați
1
Datorii
108.772
Active imobilizate
10.184
Active circulante
212.702
Capitaluri proprii
114.114
Venituri totale
400.491
Cheltuieli totale
332.598
Stocuri
63.089
Creanțe
54.622
Casă și conturi la bănci
94.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.317
Rezultat net
23.894
Angajați
1
Datorii
122.013
Active imobilizate
8.658
Active circulante
162.979
Capitaluri proprii
49.624
Venituri totale
360.386
Cheltuieli totale
333.320
Stocuri
39.805
Creanțe
48.171
Casă și conturi la bănci
75.003
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.539
Rezultat net
6.697
Angajați
1
Datorii
87.276
Active imobilizate
6.806
Active circulante
106.201
Capitaluri proprii
25.731
Venituri totale
199.786
Cheltuieli totale
191.230
Stocuri
65.189
Creanțe
20.460
Casă și conturi la bănci
20.552
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

203 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35826022
Număr de înregistrare
J2016000423260
Înmatriculare
18 martie 2016
EUID
ROONRC.J2016000423260
Formă juridică
SRL
Sediu social
22 DECEMBRIE 1989 50 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 22 DECEMBRIE 1989 50 Tîrgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2016
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 2016

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IACOB IOAN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LABELMARK SOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2016
Înregistrare fiscală
18 martie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000423260
Cod CAEN
1812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.50, AP.11
Strada sediului
Str. 22 Decembrie 1989
Numărul sediului
50
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. 22 Decembrie 1989
Numărul domiciliului fiscal
50
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 mai 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (203) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures15 din 203 înregistrări (7,4%) · Vezi relația

SPITALUL CLINIC OBSTETRICA GINECOLOGIE CUZA-VODA15 din 203 înregistrări (7,4%) · Vezi relația

Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara9 din 203 înregistrări (4,4%) · Vezi relația

Spitalulul Clinic de Ortopedie Traumatologie si TBC Osteoarticular Foisor7 din 203 înregistrări (3,4%) · Vezi relația

SPITALUL JUDETEAN SATU MARE6 din 203 înregistrări (3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Etichete (Rev.2)83 din 203 înregistrări (40,9%) · Vezi selecția

Etichete autocolante (Rev.2)80 din 203 înregistrări (39,4%) · Vezi selecția

Consumabile medicale (Rev.2)28 din 203 înregistrări (13,8%) · Vezi selecția

Etichete cu coduri de bara (Rev.2)10 din 203 înregistrări (4,9%) · Vezi selecția

Hartie sau carton termosensibile (Rev.2)1 din 203 înregistrări (0,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 iunie 2026Achiziție directă

Eticheta de siguranta seringi medicamente -- 500 buc/cutie

Autoritate: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures

CPV 30192800-9 — Etichete autocolante (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192800-9

Vezi detaliile atribuirii →
148 leiValoare publicată
23 iunie 2026Achiziție directă

Etichete autocolante termice 35 mm x 25 mm , 1500 et/rola ref mat cu caracter functional

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU

CPV 30192800-9 — Etichete autocolante (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192800-9

Vezi detaliile atribuirii →
925 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

Etichete de siguranta seringi medicamente -- 250 buc/cutie

Autoritate: SPITALUL CLINIC C.F. CLUJ

CPV 30192800-9 — Etichete autocolante (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192800-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.070 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

Set etichete de siguranta seringi medicamente ( 250 buc/cutie), 13 cutii si suport

Autoritate: Spitalul Municipal Targu Secuiesc

CPV 30199760-5 — Etichete (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30199760-5

Vezi detaliile atribuirii →
355 leiValoare publicată
19 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Consumabile medicale (Rev.2) · Anunț CAN1160970

Autoritate: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02497 PITESTI

CPV 33140000-3

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 33140000-3

Vezi detaliile atribuirii →
5.180 leiValoare publicată
8 iunie 2026Achiziție directă

Eticheta de siguranta seringi medicamente -- 500 buc/cutie

Autoritate: SPITALUL MUNICIPAL "SFINTII DOCTORI COSMA SI DAMIAN" RADAUTI

CPV 30192800-9 — Etichete autocolante (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192800-9

Vezi detaliile atribuirii →
962 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 1725 Rev. 3Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 2225 Rev. 3Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4651
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI