Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LABORMED SRL

LABORMED SRL

CUI 22532130 · SRL· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LABORMED SRL are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+18,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 127,4 K lei, față de 107,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,7%

Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de -8,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4%

Datoriile raportate sunt 15,1 K lei în 2025, față de 15,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025127,4 K lei+18,9% față de anul anterior2020: 140.9012021: 158.0062022: 127.4572023: 123.5072024: 107.2082025: 127.445
Rezultat net 20253,5 K leiTrecere pe profit2020: 27.0032021: 46.3822022: 15.1802023: 3.4282024: -9.3302025: 3.496
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202552,8 K lei-23,8% față de anul anterior2020: 75.0502021: 121.4312022: 113.4542023: 116.7852024: 69.3282025: 52.825
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K158 K2020: 140,9 K lei140,9 K20202021: 158 K lei158 K20212022: 127,5 K lei127,5 K20222023: 123,5 K lei123,5 K20232024: 107,2 K lei107,2 K20242025: 127,4 K lei127,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,7%10,3%29,4%2020: 19,2%19,2%20202021: 29,4%29,4%20212022: 11,9%11,9%20222023: 2,8%2,8%20232024: -8,7%-8,7%20242025: 2,7%2,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 11% · n=3.252

Cifra de afaceri: +18,9% față de anul anterior.Marjă netă 2,7% · +11,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202469,3 K lei
202552,8 K lei

Datorii raportate

202415,8 K lei
202515,1 K lei

Disponibilități bănești

202437,1 K lei
202531,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri123,5 K lei107,2 K lei127,4 K lei+18,9% față de anul anterior
Rezultat net3,4 K lei-9,3 K lei3,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii116,8 K lei69,3 K lei52,8 K lei-23,8% față de anul anterior
Datorii11,8 K lei15,8 K lei15,1 K lei-4% față de anul anterior
Creanțe1,2 K lei571 lei96 lei-83,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,7%-8,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=3.252) · 2024: 10,6% (n=4.773)

Rezultat / active (A+B)5,1%-11%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,9% (n=2.708) · 2024: 5,4% (n=3.943)

Rezultat / capitaluri proprii6,6%-13,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 52,5% (n=2.625) · 2024: 47,7% (n=3.791)

Vânzări per angajat127.445 lei107.208 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 127.966 lei (n=2.205) · 2024: 114.146 lei (n=3.362)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)77,7%81,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,5% (n=2.711) · 2024: 31,5% (n=3.948)

Datorii / active (A+B)22,3%18,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,6% (n=2.711) · 2024: 57,3% (n=3.948)

Ponderea activelor imobilizate21,1%21,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=2.711) · 2024: 41,7% (n=3.948)

Active circulante / datorii totale3,54×4,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=3.962) · 2024: 0,86× (n=5.757)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,3 zile1,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 38,2 zile (n=2.726) · 2024: 33,1 zile (n=3.892)

Stocuri în zile de vânzări63 zile98,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11 zile (n=1.355) · 2024: 11,2 zile (n=1.976)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.445
Rezultat net
3.496
Angajați
1
Datorii
15.134
Active imobilizate
14.348
Active circulante
53.611
Capitaluri proprii
52.825
Venituri totale
127.621
Cheltuieli totale
120.373
Stocuri
22.316
Creanțe
96
Casă și conturi la bănci
31.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.208
Rezultat net
-9.330
Angajați
1
Datorii
15.768
Active imobilizate
18.234
Active circulante
66.862
Capitaluri proprii
69.328
Venituri totale
107.410
Cheltuieli totale
113.679
Stocuri
29.224
Creanțe
571
Casă și conturi la bănci
37.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.507
Rezultat net
3.428
Angajați
1
Datorii
11.786
Active imobilizate
17.194
Active circulante
111.377
Capitaluri proprii
116.785
Venituri totale
124.113
Cheltuieli totale
119.605
Stocuri
23.763
Creanțe
1.168
Casă și conturi la bănci
86.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.457
Rezultat net
15.180
Angajați
2
Datorii
9.514
Active imobilizate
1.172
Active circulante
121.796
Capitaluri proprii
113.454
Venituri totale
127.460
Cheltuieli totale
111.196
Stocuri
18.014
Creanțe
1.143
Casă și conturi la bănci
102.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.006
Rezultat net
46.382
Angajați
2
Datorii
12.174
Active imobilizate
2.456
Active circulante
131.149
Capitaluri proprii
121.431
Venituri totale
158.476
Cheltuieli totale
112.000
Stocuri
25.014
Creanțe
979
Casă și conturi la bănci
105.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.901
Rezultat net
27.003
Angajați
3
Datorii
10.961
Active imobilizate
3.900
Active circulante
82.111
Capitaluri proprii
75.050
Venituri totale
149.917
Cheltuieli totale
121.997
Stocuri
31.999
Creanțe
636
Casă și conturi la bănci
49.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-10-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22532130
Număr de înregistrare
J33/1530/2007
Înmatriculare
8 octombrie 2007
EUID
ROONRC.J33/1530/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STADIONULUI 4 Municipiul Rădăuţi Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STADIONULUI 4 Rădăuţi SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 octombrie 2007
Înregistrare fiscală
12 iulie 2021
Telefon
0230561064 · Firme cu același număr
Fax
0230561064

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMBRAVĂ CONSTANTIN
administrator
ROŞU SAVETUCA-MANUELA
administrator
TOMORUG OANA-FLORINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LABORMED SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.10.2007
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J33/1530/2007
Cod CAEN
8690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0230561064 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. STADIONULUI, NR.4, SC.D, AP.64
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. Stadionului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. Stadionului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada StadionuluiCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI