Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LANETO-COM SRL

LANETO-COM SRL

CUI 9781010 · SRL· Municipiul Sighetu Marmaţiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LANETO-COM SRL are sediul în Municipiul Sighetu Marmaţiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 980,6 K lei, față de 963,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3%

Marja netă calculată este 3% în 2025, față de 5,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+41,4%

Datoriile raportate sunt 117,7 K lei în 2025, față de 83,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025980,6 K lei+1,8% față de anul anterior2021: 515.9342022: 598.3672023: 807.1462024: 963.2362025: 980.560
Rezultat net 202529,8 K lei-47,1% față de anul anterior2021: 117.4722022: 127.4472023: 183.3962024: 56.3762025: 29.833
Angajați 20254-20% față de anul anterior2021: 32022: 32023: 42024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025423,4 K lei-26,4% față de anul anterior2021: 450.2422022: 367.6892023: 518.6852024: 575.0612025: 423.395
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0490 K981 K2021: 515,9 K lei515,9 K20212022: 598,4 K lei598,4 K20222023: 807,1 K lei807,1 K20232024: 963,2 K lei963,2 K20242025: 980,6 K lei980,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,4%22,8%2021: 22,8%22,8%20212022: 21,3%21,3%20222023: 22,7%22,7%20232024: 5,9%5,9%20242025: 3%3%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=562

Cifra de afaceri: +1,8% față de anul anterior.Marjă netă 3% · -2,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024575,1 K lei
2025423,4 K lei

Datorii raportate

202483,3 K lei
2025117,7 K lei

Disponibilități bănești

2024111,1 K lei
202543,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri807,1 K lei963,2 K lei980,6 K lei+1,8% față de anul anterior
Rezultat net183,4 K lei56,4 K lei29,8 K lei-47,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii518,7 K lei575,1 K lei423,4 K lei-26,4% față de anul anterior
Datorii208,3 K lei83,3 K lei117,7 K lei+41,4% față de anul anterior
Creanțe66,4 K lei224,1 K lei1 K lei-99,6% față de anul anterior
Angajați454-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3%5,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=562) · 2024: 2,8% (n=664)

Rezultat / active (A+B)5,5%8,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=551) · 2024: 0% (n=621)

Rezultat / capitaluri proprii7%9,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=476) · 2024: 10,3% (n=534)

Vânzări per angajat245.140 lei192.647 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 121.068 lei (n=434) · 2024: 104.055 lei (n=532)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)78,2%87,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=552) · 2024: 10,3% (n=623)

Datorii / active (A+B)21,8%12,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,4% (n=552) · 2024: 74,9% (n=623)

Ponderea activelor imobilizate70,8%37,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36% (n=552) · 2024: 37% (n=623)

Active circulante / datorii totale1,34×4,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,79× (n=800) · 2024: 0,79× (n=907)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,4 zile83,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,2 zile (n=478) · 2024: 76,7 zile (n=545)

Stocuri în zile de vânzări41,7 zile28,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=442) · 2024: 76,5 zile (n=487)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
980.560
Rezultat net
29.833
Angajați
4
Datorii
117.743
Active imobilizate
382.885
Active circulante
158.253
Capitaluri proprii
423.395
Venituri totale
1.020.755
Cheltuieli totale
960.580
Stocuri
113.652
Creanțe
1.000
Casă și conturi la bănci
43.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
963.236
Rezultat net
56.376
Angajați
5
Datorii
83.267
Active imobilizate
247.771
Active circulante
410.557
Capitaluri proprii
575.061
Venituri totale
1.019.551
Cheltuieli totale
934.463
Stocuri
75.363
Creanțe
224.110
Casă și conturi la bănci
111.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
807.146
Rezultat net
183.396
Angajați
4
Datorii
208.275
Active imobilizate
271.993
Active circulante
454.967
Capitaluri proprii
518.685
Venituri totale
807.147
Cheltuieli totale
615.680
Stocuri
195.123
Creanțe
66.377
Casă și conturi la bănci
193.467
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
598.367
Rezultat net
127.447
Angajați
3
Datorii
194.986
Active imobilizate
179.195
Active circulante
383.480
Capitaluri proprii
367.689
Venituri totale
598.367
Cheltuieli totale
464.936
Stocuri
107.571
Creanțe
54.472
Casă și conturi la bănci
221.437
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
515.934
Rezultat net
117.472
Angajați
3
Datorii
77.944
Active imobilizate
190.666
Active circulante
337.520
Capitaluri proprii
450.242
Venituri totale
515.935
Cheltuieli totale
393.303
Stocuri
128.618
Creanțe
48.518
Casă și conturi la bănci
160.384
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-09-24 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9781010
Număr de înregistrare
J1997000558244
Înmatriculare
21 august 1997
EUID
ROONRC.J1997000558244
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. AVRAM IANCU 253E Municipiul Sighetu Marmaţiei Maramureş
Adresă fiscală
Str. AVRAM IANCU 253E Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 septembrie 1997
Înregistrare fiscală
18 februarie 2026
Telefon
0262310886 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIŞ SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LANETO-COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.09.1997
Înregistrare fiscală
24 septembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000558244
Cod CAEN
9630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Telefon
0262310886 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. AVRAM IANCU, NR.253E
Cod poștal fiscal
435500
Strada sediului
Str. AVRAM IANCU
Numărul sediului
253E
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435500
Strada domiciliului fiscal
Str. AVRAM IANCU
Numărul domiciliului fiscal
253E
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1999
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 9630 Rev. 3Activități de pompe funebre și similare

CAEN 9303 Rev. 0Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Sighetu MarmaţieiStrada Avram IancuCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI