Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LASCĂR AUTO-MOTORS S.R.L.

LASCĂR AUTO-MOTORS S.R.L.

CUI 34837732 · SRL· Municipiul Petroşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LASCĂR AUTO-MOTORS S.R.L. are sediul în Municipiul Petroşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,5 mil. lei, față de 3,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-15,7%

Datoriile raportate sunt 719,4 K lei în 2025, față de 853,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,5 mil. lei+5,8% față de anul anterior2020: 2.299.7702021: 2.714.4392022: 3.092.8902023: 3.062.4092024: 3.353.4802025: 3.548.604
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 15.9582022: 253.2872023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 232021: 262022: 252023: 182024: 19
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei-2,4% față de anul anterior2020: 611.6582021: 627.6162022: 880.9032023: 1.046.5502024: 1.191.0802025: 1.162.289
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,3 mil. lei2,3 mil.20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212022: 3,1 mil. lei3,1 mil.20222023: 3,1 mil. lei3,1 mil.20232024: 3,4 mil. lei3,4 mil.20242025: 3,5 mil. lei3,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,1%8,2%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3692020: 0%0%20202021: 0,6%0,6%20212022: 8,2%8,2%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +5,8% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,2 mil. lei-2,4% față de anul anterior
Datorii719,4 K lei-15,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,1 mil. lei3,4 mil. lei3,5 mil. lei+5,8% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1 mil. lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei-2,4% față de anul anterior
Datorii904,7 K lei853,4 K lei719,4 K lei-15,7% față de anul anterior
Creanțe151,3 K lei317,7 K lei311,3 K lei-2% față de anul anterior
Angajați1819—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3690%0%n=955
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)61,8%42,8%n=35658,3%39,2%n=944
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)38,2%56,1%n=35641,7%59,2%n=944
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)64,8%40,8%n=35666,8%39,9%n=944
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3560%0%n=936
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3350%0%n=842
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,92×1,01×n=4060,79×0,96×n=1.095
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,58 zile42,89 zilen=35034,11 zile47,22 zilen=879
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36023,32 zile36,98 zilen=33127,53 zile45,29 zilen=813
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—303.818 lein=322176.499 lei251.092 lein=825

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.548.604
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
719.436
Active imobilizate
1.219.697
Active circulante
662.028
Capitaluri proprii
1.162.289
Venituri totale
3.574.618
Cheltuieli totale
3.447.545
Stocuri
229.881
Creanțe
311.291
Casă și conturi la bănci
120.856
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.353.480
Rezultat net
0
Angajați
19
Datorii
853.374
Active imobilizate
1.366.482
Active circulante
677.972
Capitaluri proprii
1.191.080
Venituri totale
3.398.541
Cheltuieli totale
3.193.472
Stocuri
256.493
Creanțe
317.748
Casă și conturi la bănci
103.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.062.409
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
904.655
Active imobilizate
1.430.861
Active circulante
520.344
Capitaluri proprii
1.046.550
Venituri totale
3.194.665
Cheltuieli totale
2.794.352
Stocuri
187.798
Creanțe
151.276
Casă și conturi la bănci
181.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.092.890
Rezultat net
253.287
Angajați
25
Datorii
967.563
Active imobilizate
1.153.637
Active circulante
694.829
Capitaluri proprii
880.903
Venituri totale
3.095.675
Cheltuieli totale
2.819.170
Stocuri
230.066
Creanțe
326.007
Casă și conturi la bănci
138.756
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.714.439
Rezultat net
15.958
Angajați
26
Datorii
1.356.217
Active imobilizate
1.231.870
Active circulante
751.963
Capitaluri proprii
627.616
Venituri totale
2.713.569
Cheltuieli totale
2.670.562
Stocuri
250.309
Creanțe
380.936
Casă și conturi la bănci
120.718
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.299.770
Rezultat net
0
Angajați
23
Datorii
1.479.285
Active imobilizate
983.823
Active circulante
1.107.120
Capitaluri proprii
611.658
Venituri totale
2.429.151
Cheltuieli totale
2.296.137
Stocuri
273.973
Creanțe
406.199
Casă și conturi la bănci
426.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

201 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34837732
Număr de înregistrare
J2015000662208
Înmatriculare
31 iulie 2015
EUID
ROONRC.J2015000662208
Formă juridică
SRL
Sediu social
DĂRĂNEŞTI 36 Municipiul Petroşani Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DĂRĂNEŞTI 36 Petroşani HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 iulie 2015
Înregistrare fiscală
18 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LASCAR REVENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LASCĂR AUTO-MOTORS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.07.2015
Înregistrare fiscală
31 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000662208
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. PETROŞANI, STR. DĂRĂNEŞTI, NR.36
Cod poștal fiscal
332067
Strada sediului
Str. Dărăneşti
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Petroşani
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
332067
Strada domiciliului fiscal
Str. Dărăneşti
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Petroşani
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
332067

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (201) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU SECURITATE MINIERA SI PROTECTIE ANTIEXPLOZIVA - INSEMEX PETROSANI42 din 201 înregistrări (20,9%) · Vezi relația

MUNICIPIUL PETROSANI36 din 201 înregistrări (17,9%) · Vezi relația

Directia Administrarea Domeniului Public si Privat Petrosani31 din 201 înregistrări (15,4%) · Vezi relația

MUNICIPIUL VULCAN24 din 201 înregistrări (11,9%) · Vezi relația

Municipiul Lupeni13 din 201 înregistrări (6,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare a automobilelor (Rev.2)115 din 201 înregistrări (57,2%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)36 din 201 înregistrări (17,9%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)18 din 201 înregistrări (9%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a vehiculelor si a echipamentelor aferente si servicii conexe (Rev.2)13 din 201 înregistrări (6,5%) · Vezi selecția

Servicii de intretinere a automobilelor (Rev.2)12 din 201 înregistrări (6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Achiziție directă

Revizie si inlocuire componete ncecesare Dacia Logan HD 22 PRI

Autoritate: Primaria orasului Uricani

CPV 50112100-4 — Servicii de reparare a automobilelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50112100-4

Vezi detaliile atribuirii →
4.636 leiValoare publicată
19 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de reparare a automobilelor

Autoritate: MUNICIPIUL PETROSANI

CPV 50112000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50112000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.628 leiValoare publicată
8 iunie 2026Achiziție directă

Servicii mecanice auto HD 04 SSP

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU SECURITATE MINIERA SI PROTECTIE ANTIEXPLOZIVA - INSEMEX PETROSANI

CPV 50110000-9 — Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50110000-9

Vezi detaliile atribuirii →
930 leiValoare publicată
3 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de reparare si intretinere autovehiculelor din dotarea DADPP

Autoritate: Directia Administrarea Domeniului Public si Privat Petrosani

CPV 50112000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50112000-3

Vezi detaliile atribuirii →
3.072 leiValoare publicată
25 mai 2026Achiziție directă

Servicii de reparare a automobilelor

Autoritate: SOCIETATEA ROMANA DE RADIODIFUZIUNE

CPV 50112000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50112000-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.531 leiValoare publicată
18 mai 2026Achiziție directă

Servicii mecanice auto

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU SECURITATE MINIERA SI PROTECTIE ANTIEXPLOZIVA - INSEMEX PETROSANI

CPV 50110000-9 — Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50110000-9

Vezi detaliile atribuirii →
246 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul PetroşaniCAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI