Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LAURA MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.

LAURA MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.

CUI 19229430 · SRL· Municipiul Dej

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LAURA MEDICAL SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Municipiul Dej. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 396,6 K lei, față de 389,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,3%

Marja netă calculată este 19,3% în 2025, față de 11,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+93,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025396,6 K lei+1,9% față de anul anterior2020: 21.1432021: 197.1602022: 292.4082023: 332.6282024: 389.2532025: 396.573
Rezultat net 202576,7 K lei+73,6% față de anul anterior2020: -92021: 66.7512022: 7.9542023: 29.6092024: 44.1752025: 76.703
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025176,5 K lei+76,8% față de anul anterior2020: -48.6582021: 18.0932022: 26.0472023: 55.6562024: 99.8312025: 176.533
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0198 K397 K2020: 21,1 K lei21,1 K20202021: 197,2 K lei197,2 K20212022: 292,4 K lei292,4 K20222023: 332,6 K lei332,6 K20232024: 389,3 K lei389,3 K20242025: 396,6 K lei396,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0%20,3%40,6%Mediana sectorului (2025): 40,6% · n=23782020: -0%-0%20202021: 33,9%33,9%20212022: 2,7%2,7%20222023: 8,9%8,9%20232024: 11,3%11,3%20242025: 19,3%19,3%2025

Cifra de afaceri: +1,9% față de anul anterior. Marja netă: 19,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii176,5 K lei+76,8% față de anul anterior
Datorii187,2 K lei+55,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri332,6 K lei389,3 K lei396,6 K lei+1,9% față de anul anterior
Rezultat net29,6 K lei44,2 K lei76,7 K lei+73,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,7 K lei99,8 K lei176,5 K lei+76,8% față de anul anterior
Datorii90,5 K lei120,6 K lei187,2 K lei+55,3% față de anul anterior
Creanțe109,9 K lei161,7 K lei312,9 K lei+93,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19,3%40,6%n=2.37811,3%42,2%n=2.459
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,5%60,5%n=2.07945,3%74,7%n=2.140
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,5%29,4%n=2.07954,7%23,9%n=2.140
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,9%32,8%n=2.07910,3%21,9%n=2.140
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,1%46,2%n=2.07920%49,9%n=2.140
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive43,4%99,3%n=2.29444,2%97,4%n=2.399
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,85×2,06×n=2.5571,64×2,82×n=2.654
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360284,02 zile99,6 zilen=2.230149,59 zile66,68 zilen=2.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați396.573 lei233.475 lein=2.053389.253 lei222.330 lein=2.133

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
396.573
Rezultat net
76.703
Angajați
1
Datorii
187.234
Active imobilizate
17.984
Active circulante
345.783
Capitaluri proprii
176.533
Venituri totale
405.841
Cheltuieli totale
318.794
Stocuri
—
Creanțe
312.870
Casă și conturi la bănci
32.913
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
389.253
Rezultat net
44.175
Angajați
1
Datorii
120.577
Active imobilizate
22.620
Active circulante
197.788
Capitaluri proprii
99.831
Venituri totale
390.906
Cheltuieli totale
336.766
Stocuri
—
Creanțe
161.747
Casă și conturi la bănci
36.041
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332.628
Rezultat net
29.609
Angajați
1
Datorii
90.482
Active imobilizate
17.325
Active circulante
128.813
Capitaluri proprii
55.656
Venituri totale
339.823
Cheltuieli totale
307.445
Stocuri
—
Creanțe
109.871
Casă și conturi la bănci
18.942
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.408
Rezultat net
7.954
Angajați
1
Datorii
18.937
Active imobilizate
1.876
Active circulante
34.108
Capitaluri proprii
26.047
Venituri totale
296.566
Cheltuieli totale
286.459
Stocuri
—
Creanțe
21.176
Casă și conturi la bănci
12.932
Cheltuieli în avans
9.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.160
Rezultat net
66.751
Angajați
1
Datorii
13.653
Active imobilizate
3.639
Active circulante
28.107
Capitaluri proprii
18.093
Venituri totale
200.139
Cheltuieli totale
131.426
Stocuri
—
Creanțe
25.114
Casă și conturi la bănci
2.993
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.143
Rezultat net
-9
Angajați
—
Datorii
54.191
Active imobilizate
—
Active circulante
3.027
Capitaluri proprii
-48.658
Venituri totale
21.143
Cheltuieli totale
20.531
Stocuri
—
Creanțe
2.457
Casă și conturi la bănci
570
Cheltuieli în avans
2.506
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-11-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19229430
Număr de înregistrare
J12/3997/2006
Înmatriculare
23 noiembrie 2006
EUID
ROONRC.J12/3997/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
FÂNTÂNILOR 15 Municipiul Dej Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FÂNTÂNILOR 15 Dej CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 noiembrie 2006
Înregistrare fiscală
6 februarie 2023
Telefon
0364267976 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CSETE TUNDE IBOLYA
administrator
HALMAGYI ANNA MARIA
administrator
NEGOESCU NICOLETA MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LAURA MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.11.2006
Înregistrare fiscală
23 noiembrie 2006
Număr registrul comerțului
J12/3997/2006
Cod CAEN
8621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Dej

Contact și adrese

Telefon
0364267976 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. FÂNTÂNILOR, NR.15
Cod poștal fiscal
405200
Strada sediului
Str. Fântânilor
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Dej
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
405200
Strada domiciliului fiscal
Str. Fântânilor
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Dej
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
405200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
28 noiembrie 2006
TVA până la
29 iulie 2022
Anulare operată la
18 august 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
29 iulie 2022
Actualizare TVA la încasare
22 august 2022
Publicare TVA la încasare
23 august 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 8610 Rev. 2Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 2Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul DejCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI