Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LAVANDE BY MARIA S.R.L.

LAVANDE BY MARIA S.R.L.

CUI 41102970 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LAVANDE BY MARIA S.R.L. are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 77 K lei, față de 59,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut21,1%

Marja netă calculată este 21,1% în 2025, față de 18% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,1%

Datoriile raportate sunt 29 K lei în 2025, față de 36,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202577 K lei+29,9% față de anul anterior2022: 48.5162023: 31.0352024: 59.3022025: 77.030
Rezultat net 202516,3 K lei+52,4% față de anul anterior2022: 45.8302023: -33.1402024: 10.6632025: 16.255
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202539,9 K lei+68,7% față de anul anterior2022: 46.0302023: 12.9902024: 23.6532025: 39.907
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate039 K77 K2022: 48,5 K lei48,5 K20222023: 31 K lei31 K20232024: 59,3 K lei59,3 K20242025: 77 K lei77 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-106,8%-6,2%94,5%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=16892022: 94,5%94,5%20222023: -106,8%-106,8%20232024: 18%18%20242025: 21,1%21,1%2025

Cifra de afaceri: +29,9% față de anul anterior. Marja netă: 21,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii39,9 K lei+68,7% față de anul anterior
Datorii29 K lei-20,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri31 K lei59,3 K lei77 K lei+29,9% față de anul anterior
Rezultat net-33,1 K lei10,7 K lei16,3 K lei+52,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii13 K lei23,7 K lei39,9 K lei+68,7% față de anul anterior
Datorii23,7 K lei36,3 K lei29 K lei-20,1% față de anul anterior
Creanțe27,7 K lei34,8 K lei34 K lei-2,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri21,1%14,6%n=1.68918%16,1%n=1.618
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive40,7%66,4%n=1.56045,1%52,1%n=1.528
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,38×1,36×n=2.1251,65×1,48×n=2.016
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360159,01 zile72,15 zilen=1.523211,14 zile67,78 zilen=1.435

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.030
Rezultat net
16.255
Angajați
—
Datorii
29.023
Active imobilizate
—
Active circulante
68.930
Capitaluri proprii
39.907
Venituri totale
77.030
Cheltuieli totale
58.111
Stocuri
—
Creanțe
34.024
Casă și conturi la bănci
34.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.302
Rezultat net
10.663
Angajați
—
Datorii
36.306
Active imobilizate
—
Active circulante
59.959
Capitaluri proprii
23.653
Venituri totale
59.302
Cheltuieli totale
46.656
Stocuri
—
Creanțe
34.781
Casă și conturi la bănci
25.178
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.035
Rezultat net
-33.140
Angajați
—
Datorii
23.670
Active imobilizate
—
Active circulante
36.660
Capitaluri proprii
12.990
Venituri totale
31.140
Cheltuieli totale
63.558
Stocuri
—
Creanțe
27.674
Casă și conturi la bănci
8.986
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.516
Rezultat net
45.830
Angajați
—
Datorii
196.784
Active imobilizate
0
Active circulante
242.814
Capitaluri proprii
46.030
Venituri totale
48.527
Cheltuieli totale
1.460
Stocuri
0
Creanțe
27.234
Casă și conturi la bănci
215.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-07-28; reactivare la 2025-12-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-23

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-07-28; reactivare la 2025-12-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-23
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41102970
Număr de înregistrare
J33/1017/2019
Înmatriculare
13 mai 2019
EUID
ROONRC.J33/1017/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN POPOVICI 23 Municipiul Suceava Suceava
Adresă fiscală
Str. TRAIAN POPOVICI 23 Suceava SUCEAVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 mai 2019
Înregistrare fiscală
3 august 2023
Telefon
0741374804 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOROŞAN ANDREI
administrator
MOROŞAN MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LAVANDE BY MARIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.05.2019
Înregistrare fiscală
13 mai 2019
Număr registrul comerțului
J33/1017/2019
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0741374804 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. TRAIAN POPOVICI, NR.23
Strada sediului
Str. Traian Popovici
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian Popovici
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 iulie 2025
Reactivare
23 decembrie 2025
Publicarea deciziei
28 iulie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI