Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LC LOV INVEST S.R.L.

LC LOV INVEST S.R.L.

CUI 40971258 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LC LOV INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 288 K lei, față de 288,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut53,6%

Marja netă calculată este 53,6% în 2025, față de 28,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2.157,5%

Datoriile raportate sunt 227,7 K lei în 2025, față de 10,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025288 K lei-0,2% față de anul anterior2020: 5.4952021: 274.8722022: 293.0402023: 291.2152024: 288.6902025: 288.000
Rezultat net 2025154,5 K lei+90,4% față de anul anterior2020: -42.3142021: 100.1842022: 211.1182023: 197.9702024: 81.1342025: 154.481
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025485,8 K lei-2,4% față de anul anterior2020: -92.3982021: 7.7862022: 218.9032023: 416.8722024: 498.0062025: 485.820
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K293 K2020: 5,5 K lei5,5 K20202021: 274,9 K lei274,9 K20212022: 293 K lei293 K20222023: 291,2 K lei291,2 K20232024: 288,7 K lei288,7 K20242025: 288 K lei288 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-770%-349%72%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: -770%-770%20202021: 36,4%36,4%20212022: 72%72%20222023: 68%68%20232024: 28,1%28,1%20242025: 53,6%53,6%2025

Cifra de afaceri: -0,2% față de anul anterior. Marja netă: 53,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii485,8 K lei-2,4% față de anul anterior
Datorii227,7 K lei+2.157,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri291,2 K lei288,7 K lei288 K lei-0,2% față de anul anterior
Rezultat net198 K lei81,1 K lei154,5 K lei+90,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii416,9 K lei498 K lei485,8 K lei-2,4% față de anul anterior
Datorii9,9 K lei10,1 K lei227,7 K lei+2.157,5% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri53,6%22,8%n=12.33428,1%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,1%53,7%n=12.90698%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,9%44,7%n=12.9062%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,4%75,1%n=12.9068,1%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,7%3%n=12.90316%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive31,8%11,9%n=11.73016,3%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,03×0,71×n=14.80646,31×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile101,48 zilen=11.6640 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile7,73 zilen=5.0660 zile7,77 zilen=4.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați144.000 lei238.022 lein=8.120288.690 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.000
Rezultat net
154.481
Angajați
2
Datorii
227.665
Active imobilizate
24.371
Active circulante
689.114
Capitaluri proprii
485.820
Venituri totale
297.981
Cheltuieli totale
140.520
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
189.114
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.690
Rezultat net
81.134
Angajați
1
Datorii
10.085
Active imobilizate
41.083
Active circulante
467.008
Capitaluri proprii
498.006
Venituri totale
288.690
Cheltuieli totale
198.895
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
467.008
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.215
Rezultat net
197.970
Angajați
1
Datorii
9.942
Active imobilizate
57.796
Active circulante
369.018
Capitaluri proprii
416.872
Venituri totale
291.215
Cheltuieli totale
90.334
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
369.018
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.040
Rezultat net
211.118
Angajați
1
Datorii
4.427
Active imobilizate
74.509
Active circulante
148.821
Capitaluri proprii
218.903
Venituri totale
293.040
Cheltuieli totale
78.991
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
148.821
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.872
Rezultat net
100.184
Angajați
1
Datorii
88.479
Active imobilizate
91.221
Active circulante
5.044
Capitaluri proprii
7.786
Venituri totale
274.872
Cheltuieli totale
171.939
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
5.044
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.495
Rezultat net
-42.314
Angajați
1
Datorii
310.438
Active imobilizate
107.933
Active circulante
429
Capitaluri proprii
-92.398
Venituri totale
5.495
Cheltuieli totale
47.754
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
429
Cheltuieli în avans
109.678
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40971258
Număr de înregistrare
J2019001529294
Înmatriculare
12 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J2019001529294
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE LUPU 38 Municipiul Ploieşti Prahova
Adresă fiscală
Str VASILE LUPU 38 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
6 martie 2025
Telefon
0722425075 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOADER MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LC LOV INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.04.2019
Înregistrare fiscală
12 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001529294
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0722425075 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. VASILE LUPU, NR.38, PARTER ȘI SUBSOL. CONSTRUCȚIA C1
Strada sediului
Str. Vasile Lupu
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Detalii sediu
PARTER ȘI SUBSOL. Construcția C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Lupu
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Detalii domiciliu fiscal
PARTER ȘI SUBSOL. Construcția C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI