Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LCL BUSINESS ADVISORY S.R.L.

LCL BUSINESS ADVISORY S.R.L.

CUI 44740078 · SRL· Oraş Otopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LCL BUSINESS ADVISORY S.R.L. are sediul în Oraş Otopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 407,8 K lei, față de 437,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât16,2%

Marja netă calculată este 16,2% în 2025, față de 27,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+172%

Datoriile raportate sunt 37,8 K lei în 2025, față de 13,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025407,8 K lei-6,8% față de anul anterior2022: 380.2302023: 427.3372024: 437.5462025: 407.805
Rezultat net 202566,1 K lei-44,9% față de anul anterior2022: 119.7612023: 123.6192024: 120.0522025: 66.135
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202576,8 K lei-41,2% față de anul anterior2022: 119.8112023: 124.2192024: 130.7362025: 76.819
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0219 K438 K2022: 380,2 K lei380,2 K20222023: 427,3 K lei427,3 K20232024: 437,5 K lei437,5 K20242025: 407,8 K lei407,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,6%37,2%Mediana sectorului (2025): 37,2% · n=52982022: 31,5%31,5%20222023: 28,9%28,9%20232024: 27,4%27,4%20242025: 16,2%16,2%2025

Cifra de afaceri: -6,8% față de anul anterior. Marja netă: 16,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii76,8 K lei-41,2% față de anul anterior
Datorii37,8 K lei+172% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri427,3 K lei437,5 K lei407,8 K lei-6,8% față de anul anterior
Rezultat net123,6 K lei120,1 K lei66,1 K lei-44,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,2 K lei130,7 K lei76,8 K lei-41,2% față de anul anterior
Datorii33,9 K lei13,9 K lei37,8 K lei+172% față de anul anterior
Creanțe36,3 K lei36,3 K lei39,1 K lei+7,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,2%37,2%n=5.29827,4%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67%50,4%n=4.30890,4%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33%46,9%n=4.3089,6%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,5%17,8%n=4.30841,9%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)57,7%19,1%n=4.30883%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive86,1%95,8%n=5.29891,8%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,65×1,65×n=6.5996,05×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36034,54 zile133,63 zilen=4.88129,89 zile116,34 zilen=14.046

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
407.805
Rezultat net
66.135
Angajați
—
Datorii
37.793
Active imobilizate
52.130
Active circulante
62.482
Capitaluri proprii
76.819
Venituri totale
423.673
Cheltuieli totale
343.150
Stocuri
—
Creanțe
39.131
Casă și conturi la bănci
23.351
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
437.546
Rezultat net
120.052
Angajați
—
Datorii
13.893
Active imobilizate
60.629
Active circulante
84.000
Capitaluri proprii
130.736
Venituri totale
439.650
Cheltuieli totale
291.795
Stocuri
—
Creanțe
36.328
Casă și conturi la bănci
47.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
427.337
Rezultat net
123.619
Angajați
—
Datorii
33.895
Active imobilizate
31.792
Active circulante
126.322
Capitaluri proprii
124.219
Venituri totale
427.730
Cheltuieli totale
276.374
Stocuri
—
Creanțe
36.325
Casă și conturi la bănci
89.997
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
380.230
Rezultat net
119.761
Angajați
1
Datorii
29.132
Active imobilizate
13.824
Active circulante
135.119
Capitaluri proprii
119.811
Venituri totale
380.242
Cheltuieli totale
256.046
Stocuri
—
Creanțe
83.444
Casă și conturi la bănci
51.675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44740078
Număr de înregistrare
J2021004961234
Înmatriculare
13 august 2021
EUID
ROONRC.J2021004961234
Formă juridică
SRL
Sediu social
FERME M 14 Oraş Otopeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str FERME M 14 Oraş Otopeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2021
Înregistrare fiscală
21 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LĂDUNCĂ CIPRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LCL BUSINESS ADVISORY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2021
Înregistrare fiscală
16 august 2021
Număr registrul comerțului
J2021004961234
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR FERME M, NR.14
Cod poștal fiscal
75100
Strada sediului
Str FERME M
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Orş. Otopeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
75100
Strada domiciliului fiscal
Str FERME M
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Otopeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
75100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2022
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2022
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7810 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş OtopeniCAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI