Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEADER TEAM BROKER DE ASIGURARE SRL

LEADER TEAM BROKER DE ASIGURARE SRL

CUI 18773947 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LEADER TEAM BROKER DE ASIGURARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33.364,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10 mil. lei, față de 30 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13%

Marja netă calculată este 13% în 2025, față de 5,6 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+38,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202510 mil. lei+33.364,8% față de anul anterior2020: 5.075.6712021: 6.491.0732022: 8.705.2842023: 7.641.8192024: 30.0002025: 10.039.452
Rezultat net 20251,3 mil. lei-22,2% față de anul anterior2020: 522.3612021: 564.7842022: 946.3472023: 611.4622024: 1.673.2032025: 1.301.967
Angajați 20255-100% față de anul anterior2020: 82021: 62022: 62023: 62024: 1.433.4992025: 5
Capitaluri proprii 20251,5 mil. leiFără an comparabil2020: 702.3612021: 747.5612022: 1.126.3472023: 791.7472024: 02025: 1.481.967
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.10 mil.2020: 5,1 mil. lei5,1 mil.20202021: 6,5 mil. lei6,5 mil.20212022: 8,7 mil. lei8,7 mil.20222023: 7,6 mil. lei7,6 mil.20232024: 30 K lei30 K20242025: 10 mil. lei10 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2.788,7%5.577,3%Mediana sectorului (2025): 9,9% · n=2432020: 10,3%10,3%20202021: 8,7%8,7%20212022: 10,9%10,9%20222023: 8%8%20232024: 5.577,3%5.577,3%20242025: 13%13%2025

Cifra de afaceri: +33.364,8% față de anul anterior. Marja netă: 13%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,5 mil. leiFără an comparabil
Datorii1,2 mil. leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,6 mil. lei30 K lei10 mil. lei+33.364,8% față de anul anterior
Rezultat net611,5 K lei1,7 mil. lei1,3 mil. lei-22,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii791,7 K lei0 lei1,5 mil. leiFără an comparabil
Datorii760,9 K lei0 lei1,2 mil. leiFără an comparabil
Creanțe165,9 K lei967 K lei1,3 mil. lei+38,6% față de anul anterior
Angajați61.433.4995-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului broker de asigurare. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13%9,9%n=2435.577,3%613%n=232
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive87,9%42,3%n=223——
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36048,07 zile70,04 zilen=24311.603,68 zile3.437,37 zilen=232
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.007.890 lei424.232 lein=2300 lei0 lein=203

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

broker de asigurare
Cifră de afaceri
10.039.452
Rezultat net
1.301.967
Angajați
5
Datorii
1.206.866
Active imobilizate
86.486
Active circulante
—
Capitaluri proprii
1.481.967
Venituri totale
10.106.302
Cheltuieli totale
8.600.658
Stocuri
—
Creanțe
1.340.616
Casă și conturi la bănci
1.247.936
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

broker de asigurare
Cifră de afaceri
30.000
Rezultat net
1.673.203
Angajați
1.433.499
Datorii
0
Active imobilizate
56.881
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
1.673.203
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
966.973
Casă și conturi la bănci
1.039.888
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
—
Provizioane
464.038
Capital subscris vărsat
1.613.499
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

broker de asigurare
Cifră de afaceri
7.641.819
Rezultat net
611.462
Angajați
6
Datorii
760.854
Active imobilizate
145.488
Active circulante
—
Capitaluri proprii
791.747
Venituri totale
7.696.352
Cheltuieli totale
6.944.824
Stocuri
—
Creanțe
165.906
Casă și conturi la bănci
1.227.412
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

broker de asigurare
Cifră de afaceri
8.705.284
Rezultat net
946.347
Angajați
6
Datorii
1.057.017
Active imobilizate
234.555
Active circulante
—
Capitaluri proprii
1.126.347
Venituri totale
8.772.981
Cheltuieli totale
7.645.991
Stocuri
—
Creanțe
1.028.100
Casă și conturi la bănci
906.914
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

broker de asigurare
Cifră de afaceri
6.491.073
Rezultat net
564.784
Angajați
6
Datorii
818.300
Active imobilizate
351.367
Active circulante
—
Capitaluri proprii
747.561
Venituri totale
6.545.635
Cheltuieli totale
5.865.110
Stocuri
—
Creanțe
98.682
Casă și conturi la bănci
1.102.017
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

broker de asigurare
Cifră de afaceri
5.075.671
Rezultat net
522.361
Angajați
8
Datorii
470.812
Active imobilizate
445.369
Active circulante
—
Capitaluri proprii
702.361
Venituri totale
5.242.508
Cheltuieli totale
4.673.688
Stocuri
—
Creanțe
64.757
Casă și conturi la bănci
649.252
Cheltuieli în avans
13.795
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
150.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-12-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Dosar 8080/3/2020/a252024-05-28 · Tribunalul BUCURESTI · Creditor

contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar impotriva masurii prin care a fost respinsa solicitarea de inscriere la masa credala (UAT COMUNA CARCEA) · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-09-30 · 09:00

Respinge cererea

Respinge contesta?ia, ca neîntemeiată. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţie la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, 30.09.2024.

Document: Hotarare 4372/2024 · 2024-09-30

2024-09-20 · 10:00

Amână pronunţarea

Amâna pronunţarea pentru data de 30.09.2024 Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.09.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-09-20

Dosar 46569/299/20232023-12-13 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Debitor

anulare somaţie de plată · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2024-02-05 · 10:30

Respinge cererea

Respinge cererea în anulare, ca neîntemeiată. Ia act că debitoarea a solicitat cheltuieli pe cale separată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 05.02.2024.

Document: Hotarare 520/2024 · 2024-02-05

Dosar 15486/299/20232023-03-27 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 44995 + 1173,59 LEI · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2023-11-14 · 08:30

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul-creditor AP PREMIUM INSURANCE S.R.L., în contradictoriu cu pârâtul-debitor LEADER TEAM BROKER DE ASIGURARE S.R.L., ca neîntemeiată. Cu drept de cerere în anulare, în termen de 10 zile de la data comunicării hotărârii. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 14.11.2023.

Document: incheierefinaladezinvestire · 2023-11-14

2023-10-31 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 14.11.2023, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 31.10.2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-31

2023-07-20 · 09:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 1 Bucureşti nr. 4/20.06.2023, amână judecarea cauzei la data de 31.10.2023.

Document: incheieredesedinta · 2023-07-20

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18773947
Număr de înregistrare
J2006009965405
Înmatriculare
16 iunie 2006
EUID
ROONRC.J2006009965405
Formă juridică
SRL
Sediu social
THEODOR AMAN 11 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str THEODOR AMAN 11 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
15 decembrie 2017
Înregistrare fiscală
19 martie 2025
Telefon
0722639740 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUSU RĂZVAN - OLIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEADER TEAM BROKER DE ASIGURARE SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 15.12.2017
Înregistrare fiscală
16 iunie 2006
Număr registrul comerțului
J2006009965405
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722639740 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR THEODOR AMAN, NR.11, MODUL S1, ET.1
Cod poștal fiscal
10776
Strada sediului
Str. Theodor Aman
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10776
Detalii sediu
MODUL S1
Strada domiciliului fiscal
Str. Theodor Aman
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10776
Detalii domiciliu fiscal
MODUL S1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația

DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR BACAU3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA CORBASCA1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)5 din 8 înregistrări (62,5%) · Vezi selecția

Servicii de asigurare de raspundere civila (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 decembrie 2025Achiziție directă

Asigurare raspundere civila pentru LSVSA Bacau

Autoritate: DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR BACAU

CPV 66516000-0 — Servicii de asigurare de raspundere civila (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.186 leiValoare publicată
16 ianuarie 2025Achiziție directă

Servicii de asigurare RCA - B102SMU

Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti

CPV 66516100-1 — Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516100-1

Vezi detaliile atribuirii →
719 leiValoare publicată
16 ianuarie 2025Achiziție directă

Servicii de asigurare RCA - B101SMU

Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti

CPV 66516100-1 — Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516100-1

Vezi detaliile atribuirii →
719 leiValoare publicată
20 decembrie 2024Achiziție directă

Asigurarea de raspundere civila ptr. Laborator Sanitar Veterinare

Autoritate: DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR BACAU

CPV 66516000-0 — Servicii de asigurare de raspundere civila (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.180 leiValoare publicată
29 noiembrie 2024Achiziție directă

asigurare RCA MICROBUZ SCOLAR

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA CORBASCA

CPV 66516100-1 — Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516100-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.210 leiValoare publicată
18 ianuarie 2024Achiziție directă

Servicii de asigurare RCA autosanitare SCUB

Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti

CPV 66516100-1 — Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 66516100-1

Vezi detaliile atribuirii →
5.691 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI