Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEAFWALL SRL

LEAFWALL SRL

CUI 34787251 · SRL· Municipiul Târgu Mureş· Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

LEAFWALL SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş și raportează activitatea cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-0,5%

Datoriile raportate sunt 210,2 K lei în 2024, față de 211,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-1,1 K leiPierdere redusă cu 53,3%2020: -13.9892021: -4.0862022: 12.5762023: -2.2602024: -1.055
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-210,2 K leiDeficit de capital redus cu 4,6%2020: -381.5902021: -230.6332022: -218.0572023: -220.3162024: -210.157
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 K20 K—2020—20212022: 19,6 K lei19,6 K2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32%64,1%202020212022: 64,1%64,1%202220232024Reper 2024: mediana sectorului 25,7% · n=522

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-220,3 K lei
2024-210,2 K lei

Datorii raportate

2023211,2 K lei
2024210,2 K lei

Disponibilități bănești

20232,1 K lei
2024-1 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri19,6 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net12,6 K lei-2,3 K lei-1,1 K leiPierdere redusă cu 53,3%
Capitaluri proprii-218,1 K lei-220,3 K lei-210,2 K leiDeficit de capital redus cu 4,6%
Datorii211,4 K lei211,2 K lei210,2 K lei-0,5% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale-0×0,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,42× (n=776) · 2023: 1,62× (n=723)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.055
Angajați
1
Datorii
210.156
Active imobilizate
—
Active circulante
-1
Capitaluri proprii
-210.157
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.055
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
-1
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.260
Angajați
1
Datorii
211.161
Active imobilizate
—
Active circulante
2.059
Capitaluri proprii
-220.316
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.260
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.059
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.214
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.630
Rezultat net
12.576
Angajați
1
Datorii
211.437
Active imobilizate
—
Active circulante
4.594
Capitaluri proprii
-218.057
Venituri totale
38.969
Cheltuieli totale
25.804
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.594
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.214
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.086
Angajați
1
Datorii
224.386
Active imobilizate
19.339
Active circulante
4.967
Capitaluri proprii
-230.633
Venituri totale
35.604
Cheltuieli totale
39.690
Stocuri
4.667
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
30.553
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-13.989
Angajați
1
Datorii
219.993
Active imobilizate
56.394
Active circulante
2.860
Capitaluri proprii
-381.590
Venituri totale
38.576
Cheltuieli totale
52.565
Stocuri
2.313
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
547
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
220.851
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-11-13; reactivare la 2021-04-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-04-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-11-13; reactivare la 2021-04-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-04-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Dosar 43/1371/20242024-11-12 · Curtea de Apel TARGUMURES · Intimat Pârât

dizolvare societate (registrul comerţului) · Apel

1 termen · ultima soluție: Nefondat

2025-01-14 · 10:30

Nefondat

Respinge, ca nefondat, apelul formulat de DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BRAŞOV– ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE MUREŞ (cu sediul), împotriva Încheierii nr. 59/CC/02.07.2024 pronunţate de Tribunalul Specializat Mureş în dosarul nr. 43/1371/2024. Definitivă. Pronunţată azi, 14.01.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: Hotarare 6/2025 · 2025-01-14

Căi de atac declarate: Apel · 2024-07-23

Dosar 43/1371/20242024-03-13 · Tribunalul ComercialMURES · Pârât

dizolvare societate (registrul comerţului) · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-07-02 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea promovată de reclamantul Oficiul Naţional al Registrului Comerţului, cu sediul în Bucureşti, strada Unirii, nr.74, sector 3-prin mandatar Adina Nicoleta Bercea în calitate de director al Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Mureş, cu sediul în Tîrgu-Mureş, strada Zăgazului nr.14/A, judeţul Mureş, în contradictoriu cu societatea pârâtă Leafwall S.RL cu sediul în Tg. Mureş, Str. Plutelor , nr.2, judeţul Mureş, înmatriculată în registrul comerţului sub nr. J 26/719/2015, CUI 34787251 şi, în consecinţă: Dispune dizolvarea societăţii intimate Leafwall S.RL cu sediul în Tg. Mureş, Str. Plutelor , nr.2, judeţul Mureş, înmatriculată în registrul comerţului sub nr. J 26/719/2015, CUI 34787251. Dispune efectuarea cuvenitelor menţiuni în registrul comerţului, precum şi publicarea hotărârii de dizolvare în Buletinul electronic al registrului comerţului. Dispune comunicarea prezentei hotărârii Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Braşov-prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş. Cu drept de apel în 30 de zile de la efectuarea publicităţii. Apelul se depune la Tribunalul Specializat Mure?. Pronunţată potrivit dispoziţiilor art. 396 alin. 2 din noul Cod de procedură civilă, azi, 02.07. 2024.

Document: incheierefinaladezinvestire 59/2024 · 2024-07-02

2024-06-17 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor p prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-17

Căi de atac declarate: Apel · 2024-07-23

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34787251
Număr de înregistrare
J26/719/2015
Înmatriculare
17 iulie 2015
EUID
ROONRC.J26/719/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
PLUTELOR 2 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
MASTER INSOLV SPRL
reprezentant administrator persoana juridica
CHERTEŞ ALEXANDRU-ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEAFWALL SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 30.10.2025
Înregistrare fiscală
17 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J26/719/2015
Cod CAEN
7219
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. PLUTELOR
Cod poștal fiscal
540314
Strada sediului
Str. Plutelor
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Plutelor
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540314

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
13 noiembrie 2020
Reactivare
28 aprilie 2021
Publicarea deciziei
13 noiembrie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 7219
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI