Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEARNING SOLUTION TRAINING SRL

LEARNING SOLUTION TRAINING SRL

CUI 30016742 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LEARNING SOLUTION TRAINING SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 126,9 K lei, față de 183,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-58,8%

Marja netă calculată este -58,8% în 2025, față de 13% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+6,6%

Datoriile raportate sunt 523,8 K lei în 2025, față de 491,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025126,9 K lei-30,9% față de anul anterior2020: 255.5822021: 273.0112022: 202.0212023: 180.0972024: 183.7002025: 126.920
Rezultat net 2025-74,6 K leiTrecere pe pierdere2020: -29.5912021: 56.2462022: -7.9592023: -61.5172024: 23.7942025: -74.572
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025126,6 K lei-37,1% față de anul anterior2020: 190.6512021: 246.8982022: 238.9392023: 177.4212024: 201.2152025: 126.643
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0137 K273 K2020: 255,6 K lei255,6 K20202021: 273 K lei273 K20212022: 202 K lei202 K20222023: 180,1 K lei180,1 K20232024: 183,7 K lei183,7 K20242025: 126,9 K lei126,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-58,8%-19,1%20,6%2020: -11,6%-11,6%20202021: 20,6%20,6%20212022: -3,9%-3,9%20222023: -34,2%-34,2%20232024: 13%13%20242025: -58,8%-58,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,1% · n=368

Cifra de afaceri: -30,9% față de anul anterior.Marjă netă -58,8% · -71,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024201,2 K lei
2025126,6 K lei

Datorii raportate

2024491,1 K lei
2025523,8 K lei

Disponibilități bănești

202471,7 K lei
20253,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri180,1 K lei183,7 K lei126,9 K lei-30,9% față de anul anterior
Rezultat net-61,5 K lei23,8 K lei-74,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii177,4 K lei201,2 K lei126,6 K lei-37,1% față de anul anterior
Datorii536,1 K lei491,1 K lei523,8 K lei+6,6% față de anul anterior
Creanțe337,1 K lei343,5 K lei353,8 K lei+3% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-58,8%13%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,1% (n=368) · 2024: 17,1% (n=582)

Rezultat / active (A+B)-11,5%3,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 13,3% (n=243) · 2024: 16,5% (n=363)

Rezultat / capitaluri proprii-58,9%11,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 73,3% (n=313) · 2024: 73% (n=486)

Vânzări per angajat63.460 lei91.850 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 144.476 lei (n=247) · 2024: 138.919 lei (n=406)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)19,5%29,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,3% (n=243) · 2024: 52,8% (n=363)

Datorii / active (A+B)80,5%70,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=243) · 2024: 44,8% (n=363)

Ponderea activelor imobilizate37,9%33,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,8% (n=243) · 2024: 14,3% (n=363)

Active circulante / datorii totale0,77×0,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,31× (n=436) · 2024: 1,9× (n=657)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.003,5 zile673,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,8 zile (n=324) · 2024: 58 zile (n=484)

Stocuri în zile de vânzări130,9 zile84,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 6 zile (n=98) · 2024: 5,1 zile (n=148)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.920
Rezultat net
-74.572
Angajați
2
Datorii
523.753
Active imobilizate
246.776
Active circulante
403.620
Capitaluri proprii
126.643
Venituri totale
127.369
Cheltuieli totale
200.671
Stocuri
46.142
Creanțe
353.805
Casă și conturi la bănci
3.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.700
Rezultat net
23.794
Angajați
2
Datorii
491.127
Active imobilizate
234.109
Active circulante
458.233
Capitaluri proprii
201.215
Venituri totale
184.560
Cheltuieli totale
158.958
Stocuri
43.040
Creanțe
343.480
Casă și conturi la bănci
71.713
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.097
Rezultat net
-61.517
Angajați
2
Datorii
536.107
Active imobilizate
271.371
Active circulante
442.157
Capitaluri proprii
177.421
Venituri totale
182.915
Cheltuieli totale
242.647
Stocuri
43.040
Creanțe
337.109
Casă și conturi la bănci
62.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.021
Rezultat net
-7.959
Angajați
4
Datorii
592.475
Active imobilizate
302.796
Active circulante
523.281
Capitaluri proprii
238.939
Venituri totale
292.395
Cheltuieli totale
297.877
Stocuri
43.040
Creanțe
354.651
Casă și conturi la bănci
125.590
Cheltuieli în avans
5.337
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.011
Rezultat net
56.246
Angajați
4
Datorii
476.026
Active imobilizate
145.861
Active circulante
577.063
Capitaluri proprii
246.898
Venituri totale
274.759
Cheltuieli totale
215.821
Stocuri
37.355
Creanțe
407.670
Casă și conturi la bănci
132.038
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.582
Rezultat net
-29.591
Angajați
4
Datorii
446.696
Active imobilizate
151.665
Active circulante
485.682
Capitaluri proprii
190.651
Venituri totale
267.448
Cheltuieli totale
294.457
Stocuri
31.573
Creanțe
359.377
Casă și conturi la bănci
94.732
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-03-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30016742
Număr de înregistrare
J40/3778/2012
Înmatriculare
2 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J40/3778/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
CEZAR BOLLIAC 52 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CEZAR BOLLIAC 52 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 martie 2022
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2022
Telefon
0747136616 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU COSMIN - MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEARNING SOLUTION TRAINING SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.03.2022
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2012
Număr registrul comerțului
J40/3778/2012
Cod CAEN
8560
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0747136616 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. CEZAR BOLLIAC, NR.52, AP.1
Strada sediului
Str. Cezar Bolliac
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Cezar Bolliac
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 august 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 8560
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI