Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEGINEM FASHION S.R.L.

LEGINEM FASHION S.R.L.

CUI 44043500 · SRL· Loc. Strehaia, Oraş Strehaia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LEGINEM FASHION S.R.L. are sediul în Loc. Strehaia, Oraş Strehaia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-31,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 204,4 K lei, față de 299,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-17,1%

Marja netă calculată este -17,1% în 2025, față de 5,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+311%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025204,4 K lei-31,7% față de anul anterior2021: 65.0432022: 190.3792023: 273.8232024: 299.3462025: 204.404
Rezultat net 2025-35 K lei-319,9% față de anul anterior2021: 8.2802022: 17.7192023: -21.0062024: 15.8932025: -34.953
Angajați 20252Fără an comparabil2021: 12022: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-13,9 K lei-165,8% față de anul anterior2021: 8.4802022: 26.1992023: 5.1932024: 21.0862025: -13.867
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K299 K2021: 65 K lei65 K20212022: 190,4 K lei190,4 K20222023: 273,8 K lei273,8 K20232024: 299,3 K lei299,3 K20242025: 204,4 K lei204,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17,1%6,5%30,1%Mediana sectorului (2025): 30,1% · n=832021: 12,7%12,7%20212022: 9,3%9,3%20222023: -7,7%-7,7%20232024: 5,3%5,3%20242025: -17,1%-17,1%2025

Cifra de afaceri: -31,7% față de anul anterior. Marja netă: -17,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-13,9 K lei-165,8% față de anul anterior
Datorii413 lei-98,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri273,8 K lei299,3 K lei204,4 K lei-31,7% față de anul anterior
Rezultat net-21 K lei15,9 K lei-35 K lei-319,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,2 K lei21,1 K lei-13,9 K lei-165,8% față de anul anterior
Datorii65,3 K lei21,4 K lei413 lei-98,1% față de anul anterior
Creanțe-626 lei4,3 K lei17,7 K lei+311% față de anul anterior
Angajați——2Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-17,1%30,1%n=835,3%29,5%n=116
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—42,9%n=7249,7%42,2%n=111
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—48,5%n=7250,3%54,4%n=111
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—27,2%n=727,1%24,3%n=111
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—2,7%n=7237,5%3,6%n=111
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—64,7%n=7875,4%44%n=121
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii-39,83×1,08×n=1151,85×1,23×n=164
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,16 zile192,85 zilen=825,18 zile112,34 zilen=106
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360-83,6 zile27,16 zilen=273,37 zile27,51 zilen=47
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.202 lei247.289 lein=56—209.454 lein=83

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.404
Rezultat net
-34.953
Angajați
2
Datorii
413
Active imobilizate
2.995
Active circulante
-16.449
Capitaluri proprii
-13.867
Venituri totale
204.404
Cheltuieli totale
237.313
Stocuri
-47.469
Creanțe
17.691
Casă și conturi la bănci
13.329
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.346
Rezultat net
15.893
Angajați
—
Datorii
21.350
Active imobilizate
2.995
Active circulante
39.441
Capitaluri proprii
21.086
Venituri totale
299.346
Cheltuieli totale
280.460
Stocuri
2.803
Creanțe
4.304
Casă și conturi la bănci
32.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.823
Rezultat net
-21.006
Angajați
—
Datorii
65.263
Active imobilizate
2.995
Active circulante
67.461
Capitaluri proprii
5.193
Venituri totale
273.823
Cheltuieli totale
292.041
Stocuri
63.812
Creanțe
-626
Casă și conturi la bănci
4.275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.379
Rezultat net
17.719
Angajați
2
Datorii
106.870
Active imobilizate
2.995
Active circulante
130.074
Capitaluri proprii
26.199
Venituri totale
190.934
Cheltuieli totale
171.306
Stocuri
122.048
Creanțe
320
Casă și conturi la bănci
7.706
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.043
Rezultat net
8.280
Angajați
1
Datorii
145.802
Active imobilizate
850
Active circulante
153.432
Capitaluri proprii
8.480
Venituri totale
68.043
Cheltuieli totale
59.083
Stocuri
150.510
Creanțe
145
Casă și conturi la bănci
2.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44043500
Număr de înregistrare
J2021000190256
Înmatriculare
2 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J2021000190256
Formă juridică
SRL
Sediu social
ETERNITĂŢII 2A Loc. Strehaia, Oraş Strehaia Mehedinţi
Adresă fiscală
Str ETERNITĂŢII 2A Strehaia MEHEDINŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
11 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MÎLCOMETE MIHAIL-LAURENȚIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEGINEM FASHION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.04.2021
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000190256
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Strehaia

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, ORŞ. STREHAIA, STR. ETERNITĂŢII, NR.2A
Cod poștal fiscal
225300
Strada sediului
Str. Eternităţii
Numărul sediului
2A
Localitatea sediului
Orş. Strehaia
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
225300
Strada domiciliului fiscal
Str. Eternităţii
Numărul domiciliului fiscal
2A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Strehaia
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
225300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiLoc. Strehaia, Oraş StrehaiaCAEN 7211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI