reorganizare judiciară
ONRC · 2026-09-03LEHEL ELIT FASHION SRL
reorganizare judiciarăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
LEHEL ELIT FASHION SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025Marja netă calculată este -88% în 2025, față de 7,7% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -41,9% față de anul anterior. Marja netă: -88%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 4 mil. lei | 3,5 mil. lei | 2,1 mil. lei | -41,9% față de anul anterior |
| Rezultat net | -822,1 K lei | 271,1 K lei | -1,8 mil. lei | -766,4% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | -485,8 K lei | -212,2 K lei | -2,1 mil. lei | -875% față de anul anterior |
| Datorii | 2,7 mil. lei | 3 mil. lei | 3 mil. lei | +1,2% față de anul anterior |
| Creanțe | 209,7 K lei | 229 K lei | 124,7 K lei | -45,5% față de anul anterior |
| Angajați | 24 | 20 | 12 | -40% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | -88% | 1,8%n=1.805 | 7,7% | 1,9%n=2.710 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | -217,1% | 11,4%n=1.537 | -7,7% | 17,8%n=2.282 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 317,1% | 79,4%n=1.537 | 107,7% | 69,5%n=2.282 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 24,7% | 22,8%n=1.537 | 41% | 24,9%n=2.282 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | -189,6% | 0%n=1.535 | 9,8% | 0%n=2.280 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,24× | 0,76×n=2.414 | 0,55× | 0,8×n=3.592 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 21,87 zile | 50,28 zilen=1.594 | 23,32 zile | 50,75 zilen=2.349 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 107,12 zile | 63,37 zilen=1.263 | 142,49 zile | 59,9 zilen=1.822 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 171.114 lei | 81.911 lein=1.273 | 176.733 lei | 71.531 lein=1.948 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.053.363
- Rezultat net
- -1.806.913
- Angajați
- 12
- Datorii
- 3.022.201
- Active imobilizate
- 235.620
- Active circulante
- 717.391
- Capitaluri proprii
- -2.068.976
- Venituri totale
- 3.897.426
- Cheltuieli totale
- 5.704.339
- Stocuri
- 610.995
- Creanțe
- 124.714
- Casă și conturi la bănci
- -18.318
- Cheltuieli în avans
- 214
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.534.667
- Rezultat net
- 271.139
- Angajați
- 20
- Datorii
- 2.986.200
- Active imobilizate
- 1.136.346
- Active circulante
- 1.635.733
- Capitaluri proprii
- -212.206
- Venituri totale
- 7.911.410
- Cheltuieli totale
- 7.603.248
- Stocuri
- 1.399.050
- Creanțe
- 228.954
- Casă și conturi la bănci
- 7.729
- Cheltuieli în avans
- 1.915
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 4.011.860
- Rezultat net
- -822.115
- Angajați
- 24
- Datorii
- 2.701.715
- Active imobilizate
- 1.214.327
- Active circulante
- 988.381
- Capitaluri proprii
- -485.771
- Venituri totale
- 7.006.336
- Cheltuieli totale
- 7.810.547
- Stocuri
- 1.085.268
- Creanțe
- 209.746
- Casă și conturi la bănci
- -306.633
- Cheltuieli în avans
- 13.236
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.656.478
- Rezultat net
- 365.122
- Angajați
- 27
- Datorii
- 2.471.314
- Active imobilizate
- 880.287
- Active circulante
- 2.001.683
- Capitaluri proprii
- 414.033
- Venituri totale
- 8.121.262
- Cheltuieli totale
- 7.720.274
- Stocuri
- 2.045.544
- Creanțe
- 182.200
- Casă și conturi la bănci
- -226.061
- Cheltuieli în avans
- 3.377
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.662.240
- Rezultat net
- 264.445
- Angajați
- 26
- Datorii
- 2.108.638
- Active imobilizate
- 1.204.985
- Active circulante
- 1.107.324
- Capitaluri proprii
- 230.738
- Venituri totale
- 7.882.617
- Cheltuieli totale
- 7.582.298
- Stocuri
- 1.154.381
- Creanțe
- 213.160
- Casă și conturi la bănci
- -260.217
- Cheltuieli în avans
- 27.067
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.103.394
- Rezultat net
- -725.976
- Angajați
- 26
- Datorii
- 1.623.059
- Active imobilizate
- 902.636
- Active circulante
- 758.689
- Capitaluri proprii
- 38.542
- Venituri totale
- 4.169.818
- Cheltuieli totale
- 4.878.966
- Stocuri
- 894.847
- Creanțe
- 200.085
- Casă și conturi la bănci
- -336.243
- Cheltuieli în avans
- 276
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
reorganizare judiciară
ONRC · 2026-09-031.260.000 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 42% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
reorganizare judiciară
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.3169451.260.000 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 42% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-29 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-10 · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 637.646 lei | 144.685 lei | 782.331 lei | 782.331 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 299.686 lei | 44.020 lei | 343.706 lei | 343.706 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 116.956 lei | 17.007 lei | 133.963 lei | 133.963 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Insolventa
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-10.
Deschisă la 10/07/2025
1 dosar de insolvență
Deschidere: 10.07.2025
Practician în insolvență: SIERRA QUADRANT SPRL FILIALA BUCUREŞTI · office.bucuresti@sierraquadrant.ro
83 publicări în BPI
29/09/2026 · BPI 24 438 din 05/10/2026
14/07/2025 · BPI 23 347 din 24/09/2026
30/08/2026 · BPI 21 786 din 07/09/2026
30/07/2026 · BPI 20 218 din 12/08/2026
30/07/2026 · BPI 20 137 din 11/08/2026
02/07/2026 · BPI 19 476 din 30/07/2026
10/06/2026 · BPI 19 476 din 30/07/2026
25/06/2026 · BPI 19 476 din 30/07/2026
30/07/2026 · BPI 19 476 din 30/07/2026
15/07/2026 · BPI 18 576 din 16/07/2026
29/06/2026 · BPI 17 848 din 08/07/2026
04/06/2026 · BPI 15 090 din 08/06/2026
03/06/2026 · BPI 14 578 din 03/06/2026
28/05/2026 · BPI 14 556 din 03/06/2026
07/05/2026 · BPI 12 159 din 11/05/2026
05/03/2026 · BPI 11 835 din 06/05/2026
26/03/2026 · BPI 11 835 din 06/05/2026
06/05/2026 · BPI 11 835 din 06/05/2026
29/04/2026 · BPI 11 633 din 05/05/2026
30/04/2026 · BPI 11 533 din 04/05/2026
30/04/2026 · BPI 11 504 din 04/05/2026
22/03/2026 · BPI 9 276 din 07/04/2026
30/03/2026 · BPI 9 244 din 07/04/2026
23/03/2026 · BPI 9 202 din 07/04/2026
23/03/2026 · BPI 9 129 din 06/04/2026
02/04/2026 · BPI 8 881 din 02/04/2026
23/03/2026 · BPI 8 009 din 25/03/2026
23/03/2026 · BPI 7 944 din 25/03/2026
20/03/2026 · BPI 7 670 din 23/03/2026
12/03/2026 · BPI 6 880 din 13/03/2026
27/02/2026 · BPI 6 370 din 10/03/2026
21/01/2026 · BPI 4 524 din 18/02/2026
18/02/2026 · BPI 4 524 din 18/02/2026
04/12/2025 · BPI 3 366 din 09/02/2026
12/11/2025 · BPI 3 366 din 09/02/2026
27/11/2025 · BPI 3 366 din 09/02/2026
06/02/2026 · BPI 3 366 din 09/02/2026
30/01/2026 · BPI 2 895 din 03/02/2026
30/01/2026 · BPI 2 658 din 02/02/2026
21/01/2026 · BPI 1 858 din 23/01/2026
27/11/2025 · BPI 1 445 din 20/01/2026
12/11/2025 · BPI 1 445 din 20/01/2026
20/01/2026 · BPI 1 445 din 20/01/2026
15/01/2026 · BPI 1 296 din 19/01/2026
31/12/2025 · BPI 377 din 12/01/2026
30/12/2025 · BPI 29 006 din 30/12/2025
28/11/2025 · BPI 27 488 din 10/12/2025
11/11/2025 · BPI 25 031 din 13/11/2025
30/10/2025 · BPI 24 240 din 05/11/2025
11/10/2025 · BPI 24 071 din 04/11/2025
23/10/2025 · BPI 23 666 din 30/10/2025
24/10/2025 · BPI 23 666 din 30/10/2025
30/10/2025 · BPI 23 666 din 30/10/2025
27/10/2025 · BPI 23 181 din 27/10/2025
22/10/2025 · BPI 23 143 din 27/10/2025
24/10/2025 · BPI 23 143 din 27/10/2025
24/10/2025 · BPI 23 130 din 27/10/2025
17/10/2025 · BPI 22 521 din 20/10/2025
10/10/2025 · BPI 22 159 din 14/10/2025
10/10/2025 · BPI 22 145 din 14/10/2025
03/10/2025 · BPI 21 541 din 06/10/2025
30/09/2025 · BPI 21 498 din 06/10/2025
31/07/2025 · BPI 21 488 din 06/10/2025
03/10/2025 · BPI 21 487 din 06/10/2025
29/08/2025 · BPI 21 467 din 06/10/2025
14/07/2025 · BPI 21 324 din 02/10/2025
22/09/2025 · BPI 20 597 din 23/09/2025
25/08/2025 · BPI 20 155 din 17/09/2025
16/09/2025 · BPI 20 155 din 17/09/2025
09/09/2025 · BPI 20 139 din 17/09/2025
09/09/2025 · BPI 19 946 din 15/09/2025
09/09/2025 · BPI 19 694 din 10/09/2025
09/09/2025 · BPI 19 680 din 10/09/2025
25/08/2025 · BPI 18 646 din 26/08/2025
25/08/2025 · BPI 18 628 din 26/08/2025
19/08/2025 · BPI 18 330 din 20/08/2025
19/08/2025 · BPI 18 317 din 20/08/2025
11/07/2025 · BPI 16 649 din 22/07/2025
21/07/2025 · BPI 16 633 din 22/07/2025
11/07/2025 · BPI 16 627 din 22/07/2025
10/07/2025 · BPI 16 598 din 22/07/2025
03/07/2025 · BPI 16 598 din 22/07/2025
21/07/2025 · BPI 16 598 din 22/07/2025
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 6668794
- Număr de înregistrare
- J1994001674263
- Înmatriculare
- 27 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001674263
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. VOINICENILOR 121 Municipiul Târgu Mureş Mureş
- Adresă fiscală
- Str. VOINICENILOR 121 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 decembrie 1994
- Înregistrare fiscală
- 3 ianuarie 2025
- Telefon
- 0265314179 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BENI EDITH
- administrator
- BENI TIBOR
- administrator judiciar
- CONSORŢIUL FORMAT DIN SIERRA QUADRANT S.P.R.L. ŞI FAUR CONSULTING I.P.U.R.L.,
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- LEHEL ELIT FASHION SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.12.1994
- Înregistrare fiscală
- 29 decembrie 1994
- Număr registrul comerțului
- J26/1674/1994
- Cod CAEN
- 1421
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Contact și adrese
- Telefon
- 0265314179 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. VOINICENILOR, NR.121
- Cod poștal fiscal
- 540256
- Strada sediului
- Str. Voinicenilor
- Numărul sediului
- 121
- Localitatea sediului
- Mun. Târgu Mureş
- Județul sediului
- MUREŞ
- Codul poștal al sediului
- 540256
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Voinicenilor
- Numărul domiciliului fiscal
- 121
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Târgu Mureş
- Județul domiciliului fiscal
- MUREŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 540256
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 ianuarie 1997
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 31 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 1 februarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 mai 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
12 activități autorizate
CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.
CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
CAEN 1414 Rev. 2Fabricarea de articole de lenjerie de corp
CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
CAEN 1431 Rev. 2Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
CAEN 1439 Rev. 2Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-04 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-10 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.