Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEJTŐ FAVOURITE PIZZA SRL

LEJTŐ FAVOURITE PIZZA SRL

CUI 37919241 · SRL· Municipiul Odorheiu Secuiesc· Fabricarea de mâncăruri preparate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LEJTŐ FAVOURITE PIZZA SRL are sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc și raportează activitatea fabricarea de mâncăruri preparate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-81,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 48,9 K lei, față de 261,5 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-37,2%

Marja netă calculată este -37,2% în 2023, față de 0,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202348,9 K lei-81,3% față de anul anterior2020: 383.4462021: 298.4792022: 261.5012023: 48.894
Rezultat net 2023-18,2 K lei-3.010,4% față de anul anterior2020: 93.7032021: 1.3302022: 6252023: -18.190
Angajați 20231-66,7% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 32023: 1
Capitaluri proprii 2023-3,6 K lei-125,1% față de anul anterior2020: 102.5862021: 33.9162022: 14.5412023: -3.649
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0192 K383 K2020: 383,4 K lei383,4 K20202021: 298,5 K lei298,5 K20212022: 261,5 K lei261,5 K20222023: 48,9 K lei48,9 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,2%-6,4%24,4%Mediana sectorului (2023): 3,9% · n=2382020: 24,4%24,4%20202021: 0,4%0,4%20212022: 0,2%0,2%20222023: -37,2%-37,2%2023

Cifra de afaceri: -81,3% față de anul anterior. Marja netă: -37,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-3,6 K lei-125,1% față de anul anterior
Datorii7,3 K lei-40% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri298,5 K lei261,5 K lei48,9 K lei-81,3% față de anul anterior
Rezultat net1,3 K lei625 lei-18,2 K lei-3.010,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii33,9 K lei14,5 K lei-3,6 K lei-125,1% față de anul anterior
Datorii14,7 K lei12,2 K lei7,3 K lei-40% față de anul anterior
Creanțe2,2 K lei——Fără an comparabil
Angajați431-66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-37,2%3,9%n=2380,2%5,9%n=232
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-98,8%7,6%n=25654,3%11,1%n=231
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)198,8%65,5%n=25645,7%63,7%n=231
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)41,1%44,1%n=2567,8%43%n=231
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-492,6%0,7%n=2562,3%3,5%n=231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—46%n=1834,3%56,9%n=184
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,3×0,71×n=3252,02×0,83×n=304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,45 zile16,1 zilen=1699,63 zile18,63 zilen=158
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați48.894 lei137.498 lein=20587.167 lei100.323 lein=202

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.894
Rezultat net
-18.190
Angajați
1
Datorii
7.342
Active imobilizate
1.517
Active circulante
2.176
Capitaluri proprii
-3.649
Venituri totale
48.894
Cheltuieli totale
66.690
Stocuri
333
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.843
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.501
Rezultat net
625
Angajați
3
Datorii
12.229
Active imobilizate
2.086
Active circulante
24.684
Capitaluri proprii
14.541
Venituri totale
261.501
Cheltuieli totale
258.867
Stocuri
6.995
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.689
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.479
Rezultat net
1.330
Angajați
4
Datorii
14.743
Active imobilizate
2.845
Active circulante
45.814
Capitaluri proprii
33.916
Venituri totale
305.327
Cheltuieli totale
301.590
Stocuri
10.499
Creanțe
2.204
Casă și conturi la bănci
33.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
383.446
Rezultat net
93.703
Angajați
4
Datorii
14.114
Active imobilizate
3.604
Active circulante
113.096
Capitaluri proprii
102.586
Venituri totale
407.749
Cheltuieli totale
311.736
Stocuri
9.039
Creanțe
5.400
Casă și conturi la bănci
98.657
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37919241
Număr de înregistrare
J19/566/2017
Înmatriculare
7 iulie 2017
EUID
ROONRC.J19/566/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 9 Municipiul Odorheiu Secuiesc Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GÖTHÉR JUDIT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEJTŐ FAVOURITE PIZZA SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 25.10.2024
Înregistrare fiscală
7 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J19/566/2017
Cod CAEN
1085
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0743061566 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.9, AP.2
Cod poștal fiscal
535600
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535600
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA până la
25 ianuarie 2022
Anulare operată la
25 ianuarie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Odorheiu SecuiescCAEN 1085
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI