Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEMICONSTRUCT SRL

LEMICONSTRUCT SRL

CUI 22704651 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LEMICONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 418,5 K lei, față de 443,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât55,8%

Marja netă calculată este 55,8% în 2025, față de 67% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-11,9%

Datoriile raportate sunt 50,2 K lei în 2025, față de 57 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025418,5 K lei-5,6% față de anul anterior2020: 203.5252021: 31.9002022: 90.9282023: 148.7662024: 443.2172025: 418.500
Rezultat net 2025233,5 K lei-21,4% față de anul anterior2020: 3.0372021: -30.3762022: 10.0502023: 77.8522024: 297.0292025: 233.520
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025233,8 K lei-40,6% față de anul anterior2020: 197.7382021: 167.3622022: 94.5932023: 172.4452024: 393.3862025: 233.789
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0222 K443 K2020: 203,5 K lei203,5 K20202021: 31,9 K lei31,9 K20212022: 90,9 K lei90,9 K20222023: 148,8 K lei148,8 K20232024: 443,2 K lei443,2 K20242025: 418,5 K lei418,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-95,2%-14,1%67%2020: 1,5%1,5%20202021: -95,2%-95,2%20212022: 11,1%11,1%20222023: 52,3%52,3%20232024: 67%67%20242025: 55,8%55,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: -5,6% față de anul anterior.Marjă netă 55,8% · -11,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024393,4 K lei
2025233,8 K lei

Datorii raportate

202457 K lei
202550,2 K lei

Disponibilități bănești

2024114,2 K lei
202537,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri148,8 K lei443,2 K lei418,5 K lei-5,6% față de anul anterior
Rezultat net77,9 K lei297 K lei233,5 K lei-21,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii172,4 K lei393,4 K lei233,8 K lei-40,6% față de anul anterior
Datorii23,6 K lei57 K lei50,2 K lei-11,9% față de anul anterior
Creanțe77,3 K lei90,3 K lei70,4 K lei-22,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă55,8%67%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)82,2%66%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%75,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat418.500 lei443.217 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,3%87,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)17,7%12,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate62%54,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,15×3,59×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări60,6 zile73,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
418.500
Rezultat net
233.520
Angajați
1
Datorii
50.229
Active imobilizate
176.144
Active circulante
107.874
Capitaluri proprii
233.789
Venituri totale
441.293
Cheltuieli totale
198.737
Stocuri
—
Creanțe
70.415
Casă și conturi la bănci
37.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
443.217
Rezultat net
297.029
Angajați
1
Datorii
56.998
Active imobilizate
245.847
Active circulante
204.537
Capitaluri proprii
393.386
Venituri totale
475.752
Cheltuieli totale
169.668
Stocuri
—
Creanțe
90.348
Casă și conturi la bănci
114.189
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.766
Rezultat net
77.852
Angajați
1
Datorii
23.569
Active imobilizate
61.469
Active circulante
134.545
Capitaluri proprii
172.445
Venituri totale
152.428
Cheltuieli totale
73.188
Stocuri
—
Creanțe
77.342
Casă și conturi la bănci
57.203
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.928
Rezultat net
10.050
Angajați
1
Datorii
14.867
Active imobilizate
4.726
Active circulante
104.734
Capitaluri proprii
94.593
Venituri totale
90.937
Cheltuieli totale
79.996
Stocuri
—
Creanțe
15.079
Casă și conturi la bănci
89.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.900
Rezultat net
-30.376
Angajați
1
Datorii
31.046
Active imobilizate
5.536
Active circulante
192.872
Capitaluri proprii
167.362
Venituri totale
31.921
Cheltuieli totale
61.978
Stocuri
—
Creanțe
87.644
Casă și conturi la bănci
105.228
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.525
Rezultat net
3.037
Angajați
1
Datorii
35.389
Active imobilizate
9.144
Active circulante
223.983
Capitaluri proprii
197.738
Venituri totale
203.541
Cheltuieli totale
198.479
Stocuri
—
Creanțe
84.789
Casă și conturi la bănci
139.194
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-06-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22704651
Număr de înregistrare
J2007002820050
Înmatriculare
7 noiembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007002820050
Formă juridică
SRL
Sediu social
DECEBAL 66 C6 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld DECEBAL 66 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 iunie 2010
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026
Telefon
0259432826 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LELE DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEMICONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2010
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007002820050
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259432826 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, BLD. DECEBAL, NR.66, BL.C6, ET.3, AP.7
Cod poștal fiscal
410214
Strada sediului
Bld. Decebal
Numărul sediului
66
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410214
Strada domiciliului fiscal
Bld. Decebal
Numărul domiciliului fiscal
66
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410214

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 noiembrie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI