Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEMN TRADING INTERNATIONAL S.R.L.

LEMN TRADING INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 40543685 · SRL· Sat Anies, Comuna Maieru· Exploatarea forestieră

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LEMN TRADING INTERNATIONAL S.R.L. are sediul în Sat Anies, Comuna Maieru și raportează activitatea exploatarea forestieră. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+52,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 7,4 mil. lei, față de 4,8 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2022, față de 0% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20227,4 mil. lei+52,9% față de anul anterior2020: 4.320.3152021: 4.819.9792022: 7.368.954
Rezultat net 20220 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 0
Angajați 20226+50% față de anul anterior2021: 42022: 6
Capitaluri proprii 20223,1 mil. lei-70,7% față de anul anterior2020: 6.145.9712021: 10.421.6042022: 3.057.045
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2020: 4,3 mil. lei4,3 mil.20202021: 4,8 mil. lei4,8 mil.20212022: 7,4 mil. lei7,4 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2022): 0% · n=3922020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%2022

Cifra de afaceri: +52,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii3,1 mil. lei-70,7% față de anul anterior
Datorii12,8 mil. lei+1.371,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri4,3 mil. lei4,8 mil. lei7,4 mil. lei+52,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii6,1 mil. lei10,4 mil. lei3,1 mil. lei-70,7% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei866,4 K lei12,8 mil. lei+1.371,7% față de anul anterior
Creanțe7,1 mil. lei10,5 mil. lei12,1 mil. lei+14,6% față de anul anterior
Angajați—46+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3920%0%n=359
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)19,3%51,5%n=39892,3%53,4%n=374
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)80,7%47,3%n=3987,7%44,5%n=374
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,2%33,1%n=3981,1%34,6%n=374
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3930%0%n=370
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3730%0%n=345
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,2×1,29×n=43512,88×1,29×n=406
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360590,52 zile49,96 zilen=387787,48 zile54,05 zilen=358
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360156,89 zile43,79 zilen=36646,03 zile47,21 zilen=347
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.228.159 lei344.946 lein=3731.204.995 lei287.255 lein=348

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.368.954
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
12.750.931
Active imobilizate
501.551
Active circulante
15.306.425
Capitaluri proprii
3.057.045
Venituri totale
7.368.958
Cheltuieli totale
4.275.262
Stocuri
3.211.482
Creanțe
12.087.639
Casă și conturi la bănci
7.304
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.819.979
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
866.394
Active imobilizate
126.812
Active circulante
11.161.186
Capitaluri proprii
10.421.604
Venituri totale
4.828.382
Cheltuieli totale
512.403
Stocuri
616.284
Creanțe
10.543.456
Casă și conturi la bănci
1.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.320.315
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.127.332
Active imobilizate
196.705
Active circulante
7.076.598
Capitaluri proprii
6.145.971
Venituri totale
4.320.315
Cheltuieli totale
1.299.863
Stocuri
12.294
Creanțe
7.058.767
Casă și conturi la bănci
5.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2023-07-06

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2023-07-06

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-07-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40543685
Număr de înregistrare
J6/331/2019
Înmatriculare
31 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J6/331/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
59 Sat Anies, Comuna Maieru Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
59 Anies BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)
Data stării fiscale
6 iulie 2023
Înregistrare fiscală
5 iulie 2023
Radiere fiscală
6 iulie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LARIONESI FLORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEMN TRADING INTERNATIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 06.07.2023
Înregistrare fiscală
1 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J06/331/2019
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT ANIEŞ COM. MAIERU, NR.59, BIROU 4
Cod poștal fiscal
427131
Numărul sediului
59
Localitatea sediului
Sat Anieş Com. Maieru
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427131
Detalii sediu
Birou 4
Numărul domiciliului fiscal
59
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Anieş Com. Maieru
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427131
Detalii domiciliu fiscal
Birou 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
11 februarie 2019
TVA până la
6 iulie 2023
Anulare operată la
7 iulie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Anies, Comuna MaieruCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI