Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEV-IMPORT-EXPORT SRL

LEV-IMPORT-EXPORT SRL

CUI 526960 · SRL· Municipiul Odorheiu Secuiesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

LEV-IMPORT-EXPORT SRL are sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-3,1%

Datoriile raportate sunt 695,2 K lei în 2025, față de 717,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 2.147.7832021: 844.5742024: 13.475
Rezultat net 2025-5,7 K leiPierdere redusă cu 35,8%2020: 7.7412021: -442.1792022: -357.2482023: -1.8492024: -8.8422025: -5.680
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 82021: 5
Capitaluri proprii 202513 K lei-30,5% față de anul anterior2020: 888.7752021: 446.5972022: 29.3392023: 27.4902024: 18.6482025: 12.968
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 2,1 mil. lei2,1 mil.20202021: 844,6 K lei844,6 K2021—2022—20232024: 13,5 K lei13,5 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-65,6%-31,8%2%2020: 0,4%0,4%20202021: -52,4%-52,4%2021202220232024: -65,6%-65,6%20242025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202418,6 K lei
202513 K lei

Datorii raportate

2024717,6 K lei
2025695,2 K lei

Disponibilități bănești

2024-181 lei
20253,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—13,5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-1,8 K lei-8,8 K lei-5,7 K leiPierdere redusă cu 35,8%
Capitaluri proprii27,5 K lei18,6 K lei13 K lei-30,5% față de anul anterior
Datorii893,8 K lei717,6 K lei695,2 K lei-3,1% față de anul anterior
Creanțe920,7 K lei736,4 K lei704,5 K lei-4,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-65,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / capitaluri proprii-43,8%-47,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,02×1,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—19.673,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.680
Angajați
—
Datorii
695.188
Active imobilizate
—
Active circulante
708.156
Capitaluri proprii
12.968
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.680
Stocuri
—
Creanțe
704.515
Casă și conturi la bănci
3.641
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.475
Rezultat net
-8.842
Angajați
—
Datorii
717.553
Active imobilizate
—
Active circulante
736.201
Capitaluri proprii
18.648
Venituri totale
13.475
Cheltuieli totale
22.317
Stocuri
—
Creanțe
736.382
Casă și conturi la bănci
-181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.849
Angajați
—
Datorii
893.835
Active imobilizate
—
Active circulante
921.325
Capitaluri proprii
27.490
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.849
Stocuri
—
Creanțe
920.719
Casă și conturi la bănci
606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-357.248
Angajați
—
Datorii
981.157
Active imobilizate
—
Active circulante
1.010.496
Capitaluri proprii
29.339
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
357.248
Stocuri
480.553
Creanțe
530.356
Casă și conturi la bănci
-413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
844.574
Rezultat net
-442.179
Angajați
5
Datorii
947.339
Active imobilizate
390.206
Active circulante
1.003.730
Capitaluri proprii
446.597
Venituri totale
862.664
Cheltuieli totale
1.293.295
Stocuri
480.637
Creanțe
443.646
Casă și conturi la bănci
79.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.147.783
Rezultat net
7.741
Angajați
8
Datorii
931.745
Active imobilizate
421.497
Active circulante
1.399.023
Capitaluri proprii
888.775
Venituri totale
2.209.590
Cheltuieli totale
2.179.967
Stocuri
884.495
Creanțe
453.203
Casă și conturi la bănci
61.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.160
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-31

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3114.077 lei14.077 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-30–2026-10-31 · verificat 2026-10-31.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
526960
Număr de înregistrare
J19/887/1991
Înmatriculare
11 noiembrie 1991
EUID
ROONRC.J19/887/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul INDEPENDENTEI 52/6 Municipiul Odorheiu Secuiesc Harghita
Adresă fiscală
B-dul INDEPENDENTEI 52/6 Odorheiu Secuiesc HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2026
Telefon
0740049425 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VAJDA VILMOS
administrator
VAJDA ZSOLT
administrator
VAJDA ÁGNES-KATALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEV-IMPORT-EXPORT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J19/887/1991
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.52/6
Cod poștal fiscal
535600
Strada sediului
B-dul INDEPENDENTEI
Numărul sediului
52/6
Localitatea sediului
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535600
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
52/6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-31Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Odorheiu SecuiescBulevardul IndependenteiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI