Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LEXINGTON MANAGEMENT & HOLDING S.R.L.

LEXINGTON MANAGEMENT & HOLDING S.R.L.

CUI 38376950 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Activități ale holdingurilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Rezultat net pozitiv.

LEXINGTON MANAGEMENT & HOLDING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea activități ale holdingurilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+1.077%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,1 mil. leiFără an comparabil2021: 02022: 02023: 02024: 1.144.464
Rezultat net 20243,8 mil. lei+2.061,7% față de anul anterior2020: 53.6112021: 37.5492022: 201.4932023: 177.6642024: 3.840.495
Angajați 2024—Fără an comparabil2021: 02022: 0
Capitaluri proprii 20244,4 mil. lei+682,1% față de anul anterior2020: 146.3742021: 183.9232022: 385.4162023: 563.0802024: 4.403.575
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0572 K1 mil.—20202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%167,8%335,6%Mediana sectorului (2024): 23,9% · n=20020202021202220232024: 335,6%335,6%2024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 335,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii4,4 mil. lei+682,1% față de anul anterior
Datorii38,7 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei1,1 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net201,5 K lei177,7 K lei3,8 mil. lei+2.061,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii385,4 K lei563,1 K lei4,4 mil. lei+682,1% față de anul anterior
Datorii18,8 K lei0 lei38,7 K leiFără an comparabil
Creanțe27,3 K lei375,1 K lei4,4 mil. lei+1.077% față de anul anterior
Angajați0——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri335,6%23,9%n=200—22,2%n=187
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,1%46,8%n=930100%51,3%n=794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,9%51,9%n=9300%48,7%n=794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,3%78,6%n=9300,7%80,4%n=794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)86,5%-0,2%n=92931,6%-0,2%n=793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive87,2%0%n=75231,6%0%n=667
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii114,42×0,59×n=1.133—0,74×n=964
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.388,8 zile477,21 zilen=189—376,25 zilen=184
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,9 zile6,22 zilen=69—2,1 zilen=80

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.144.464
Rezultat net
3.840.495
Angajați
—
Datorii
38.723
Active imobilizate
11.560
Active circulante
4.430.738
Capitaluri proprii
4.403.575
Venituri totale
4.976.610
Cheltuieli totale
1.133.890
Stocuri
15.573
Creanțe
4.415.089
Casă și conturi la bănci
76
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
177.664
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
4.100
Active circulante
558.980
Capitaluri proprii
563.080
Venituri totale
194.553
Cheltuieli totale
15.632
Stocuri
0
Creanțe
375.124
Casă și conturi la bănci
183.856
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
201.493
Angajați
0
Datorii
18.784
Active imobilizate
4.100
Active circulante
399.031
Capitaluri proprii
385.416
Venituri totale
218.896
Cheltuieli totale
17.343
Stocuri
0
Creanțe
27.265
Casă și conturi la bănci
371.766
Cheltuieli în avans
1.069
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
37.549
Angajați
0
Datorii
18.784
Active imobilizate
4.100
Active circulante
197.004
Capitaluri proprii
183.923
Venituri totale
44.352
Cheltuieli totale
6.803
Stocuri
0
Creanțe
136.278
Casă și conturi la bănci
60.726
Cheltuieli în avans
1.603
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
53.611
Angajați
—
Datorii
17.356
Active imobilizate
4.100
Active circulante
159.630
Capitaluri proprii
146.374
Venituri totale
59.416
Cheltuieli totale
4.036
Stocuri
—
Creanțe
134.156
Casă și conturi la bănci
25.474
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2025-09-23

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2025-09-23

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-09-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38376950
Număr de înregistrare
J40/17685/2017
Înmatriculare
19 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J40/17685/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
GARA HERĂSTRĂU 4D Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GARA HERĂSTRĂU 4D Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)
Data stării fiscale
23 septembrie 2025
Înregistrare fiscală
23 septembrie 2025
Radiere fiscală
23 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZECHE IONUT CATALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LEXINGTON MANAGEMENT & HOLDING S.R.L.
Stare de înregistrare
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 23.09.2025
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J40/17685/2017
Cod CAEN
6420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. GARA HERĂSTRĂU, NR.4D, CORP C, BIROU E18, ET.5
Cod poștal fiscal
20334
Strada sediului
Str. Gara Herăstrău
Numărul sediului
4D
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20334
Detalii sediu
CORP C. BIROU E18
Strada domiciliului fiscal
Str. Gara Herăstrău
Numărul domiciliului fiscal
4D
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20334
Detalii domiciliu fiscal
CORP C, BIROU E18

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2024
TVA până la
23 septembrie 2025
Anulare operată la
24 septembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2024
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 noiembrie 2024
Publicare TVA la încasare
21 noiembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 6420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI