Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LG WEST CONSULTING S.R.L.

LG WEST CONSULTING S.R.L.

CUI 33516300 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități de consultanță pentru afaceri și management

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-07-10. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LG WEST CONSULTING S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-07-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-45,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 103,9 K lei, față de 191,5 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut61,6%

Marja netă calculată este 61,6% în 2024, față de 55,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024103,9 K lei-45,7% față de anul anterior2020: 56.0002021: 9.0002022: 56.1342023: 191.5042024: 103.931
Rezultat net 202464,1 K lei-40,1% față de anul anterior2020: 11.7132021: -137.9872022: -106.0612023: 107.0022024: 64.064
Angajați 2024—Fără an comparabil2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024893 lei+101,4% față de anul anterior2020: 73.8752021: -64.1132022: -170.1732023: -63.1712024: 893
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate096 K192 K2020: 56 K lei56 K20202021: 9 K lei9 K20212022: 56,1 K lei56,1 K20222023: 191,5 K lei191,5 K20232024: 103,9 K lei103,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.533,2%-735,8%61,6%Mediana sectorului (2024): 26,5% · n=152592020: 20,9%20,9%20202021: -1.533,2%-1.533,2%20212022: -188,9%-188,9%20222023: 55,9%55,9%20232024: 61,6%61,6%2024

Cifra de afaceri: -45,7% față de anul anterior. Marja netă: 61,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii893 lei+101,4% față de anul anterior
Datorii255,2 K lei-24,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri56,1 K lei191,5 K lei103,9 K lei-45,7% față de anul anterior
Rezultat net-106,1 K lei107 K lei64,1 K lei-40,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-170,2 K lei-63,2 K lei893 lei+101,4% față de anul anterior
Datorii296,5 K lei337,2 K lei255,2 K lei-24,3% față de anul anterior
Creanțe28,3 K lei169,7 K lei171,5 K lei+1,1% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri61,6%26,5%n=15.25955,9%30,6%n=16.024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,4%57,1%n=13.619-23,1%62,6%n=13.790
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)100,1%41,3%n=13.619123,1%35,9%n=13.790
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31%18,7%n=13.61930,4%16,1%n=13.790
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)25,1%6,8%n=13.61239,1%8,6%n=13.785
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive7.174%30%n=16.596—34,7%n=17.235
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,69×1,59×n=21.1800,57×1,91×n=21.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360594,19 zile116,34 zilen=14.046319,01 zile120,09 zilen=14.691

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.931
Rezultat net
64.064
Angajați
—
Datorii
255.233
Active imobilizate
79.009
Active circulante
176.024
Capitaluri proprii
893
Venituri totale
103.947
Cheltuieli totale
39.883
Stocuri
—
Creanțe
171.542
Casă și conturi la bănci
4.482
Cheltuieli în avans
1.093
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.504
Rezultat net
107.002
Angajați
—
Datorii
337.167
Active imobilizate
83.398
Active circulante
190.598
Capitaluri proprii
-63.171
Venituri totale
191.507
Cheltuieli totale
84.505
Stocuri
—
Creanțe
169.701
Casă și conturi la bănci
20.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.134
Rezultat net
-106.061
Angajați
1
Datorii
296.490
Active imobilizate
92.177
Active circulante
32.696
Capitaluri proprii
-170.173
Venituri totale
56.134
Cheltuieli totale
161.634
Stocuri
—
Creanțe
28.261
Casă și conturi la bănci
4.435
Cheltuieli în avans
1.444
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.000
Rezultat net
-137.987
Angajați
1
Datorii
241.248
Active imobilizate
144.850
Active circulante
30.873
Capitaluri proprii
-64.113
Venituri totale
9.000
Cheltuieli totale
146.897
Stocuri
—
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
30.873
Cheltuieli în avans
1.412
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.000
Rezultat net
11.713
Angajați
—
Datorii
192.616
Active imobilizate
197.523
Active circulante
68.207
Capitaluri proprii
73.875
Venituri totale
56.000
Cheltuieli totale
42.607
Stocuri
—
Creanțe
34.861
Casă și conturi la bănci
33.346
Cheltuieli în avans
761
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-08-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33516300
Număr de înregistrare
J2014002000351
Înmatriculare
26 august 2014
EUID
ROONRC.J2014002000351
Formă juridică
SRL
Sediu social
LAZĂR GHEORGHE 24 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LAZĂR GHEORGHE 24 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2014
Înregistrare fiscală
18 august 2025
Telefon
0730613959 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIORBA GEORGE FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LG WEST CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.08.2014
Înregistrare fiscală
26 august 2014
Număr registrul comerțului
J2014002000351
Cod CAEN
4634
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0730613959 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. LAZĂR GHEORGHE, NR.24, CLĂDIREA FRUCTUS PLAZA. SAD 39. SPAŢIUL 1, ET.5
Cod poștal fiscal
300081
Strada sediului
Str. Lazăr Gheorghe
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300081
Detalii sediu
CLĂDIREA FRUCTUS PLAZA. SAD 39. SPAŢIUL 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Lazăr Gheorghe
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300081
Detalii domiciliu fiscal
CLĂDIREA FRUCTUS PLAZA. SAD 39. SPAŢIUL 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
10 iulie 2025
Publicarea deciziei
10 iulie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI