Inactivare publicată la 2024-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06LGL CONSTRUCT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
LGL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş și raportează activitatea lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.
Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateNu există valori pentru cifra de afaceri.
Marjă netă
Nu există valori comparabile.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | Ultima variație |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | -189,1 K lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | -99,5 K lei | Fără an comparabil |
| Datorii | 99,9 K lei | Fără an comparabil |
| Creanțe | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Angajați | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2023: 1,22× (n=1.818)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 1 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -189.138
- Angajați
- —
- Datorii
- 99.903
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 364
- Capitaluri proprii
- -99.539
- Venituri totale
- -186.747
- Cheltuieli totale
- 2.391
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 364
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Inactivare publicată la 2024-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2023Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Inactivare publicată la 2024-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2023Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-04-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
3 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.
cerere de valoare redusă · Fond
1 termen · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta KREDYT INKASO INVESTMENTS RO SA în contradictoriu cu pârâta LGL CONSTRUCT S.R.L., Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 415,11 lei, cu titlu de debit principal restant, reprezentând contravaloarea serviciilor contractate. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii penalizatoare contractuale în cuantum de 120,35 lei, calculată de creditoarea cedentă anterior cesiunii. Obligă pârâta la plata, în continuare, către reclamantă, a dobânzii penalizatoare contractuale în cuantum de 0,5% pe zi întârziere, de la data până la care dobânda a fost calculată de către creditoarea cedentă ?i până la achitarea integrală a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 250 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Târgu-Mure?. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 08.11.2024.
Document: Hotararecameraconsiliu 12191/2024 · 2024-11-08
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
1 termen · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea Electrica Furnizare S.A., în contradictoriu cu debitoarea LGL Construct SRL. Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de 11.457,12 lei reprezentând contravaloarea serviciilor prestate de către creditoare. Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de 200 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Târgu Mureş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 12.09.2024.
Document: Hotarare 3452/2024 · 2024-09-12
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
8 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea Electrica Furnizare S.A., în contradictoriu cu debitoarea LGL Construct SRL. Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de 1.847,50 lei, reprezentând contravaloarea facturilor seria FEF22 nr. 9607508923/30 mai 2022, seria FEF22 nr. 9610025396/17 iunie 2022, seria FEF22 nr. 9613300046/15 iulie 2022, seria FEF22/9620057047/31 august 2022, seria FEF22 nr. 9620748662/10 septembrie 2022. Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de 200 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Târgu Mureş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 30 aprilie 2024.
Document: Hotarare 1751/2024 · 2024-04-30
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 18.04.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-04-18
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 05.04.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-04-05
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 25.03.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-25
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.03.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-11
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.02.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-02-26
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.02.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.02.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-02-23
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea pentru data de 23 februarie 2024, pronunţarea hotărârii urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-08
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 18986830
- Număr de înregistrare
- J26/1392/2006
- Înmatriculare
- 1 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J26/1392/2006
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. STEJARULUI 739,PARTER Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş Mureş
- Adresă fiscală
- Str. STEJARULUI 739,PARTER Sântana de Mureş MUREŞ
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- RELUARE ACTIVITATE
- Data stării fiscale
- 11 aprilie 2011
- Înregistrare fiscală
- 28 iunie 2023
- Telefon
- 259984
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- LUPA ALEXANDRU
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- LGL CONSTRUCT SRL
- Stare de înregistrare
- RELUARE ACTIVITATE din data 11.04.2011
- Înregistrare fiscală
- 4 septembrie 2006
- Număr registrul comerțului
- J26/1392/2006
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Contact și adrese
- Telefon
- 259984
- Domiciliu fiscal
- JUD. MUREŞ, SAT SÂNTANA DE MUREŞ COM. SÂNTANA DE MUREŞ, STR. STEJARULUI, NR.739,PARTER
- Cod poștal fiscal
- 547565
- Strada sediului
- Str. Stejarului
- Numărul sediului
- 739,PARTER
- Localitatea sediului
- Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş
- Județul sediului
- MUREŞ
- Codul poștal al sediului
- 547565
- Strada domiciliului fiscal
- Str. STEJARULUI
- Numărul domiciliului fiscal
- 739,PARTER
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş
- Județul domiciliului fiscal
- MUREŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 547565
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 11 aprilie 2011
- Perioada 1: TVA până la
- 31 iulie 2018
- Perioada 1: Anulare operată la
- 1 august 2018
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 6 septembrie 2006
- Perioada 2: TVA până la
- 30 iunie 2009
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 august 2018
- Actualizare TVA la încasare
- 10 august 2018
- Publicare TVA la încasare
- 11 august 2018
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 februarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 27 august 2024
- Publicarea deciziei
- 27 august 2024
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
3 activități autorizate
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2023–2023 | 2025-07-27 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-07 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.