Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LGQBALBEN.AGIS S.R.L.

LGQBALBEN.AGIS S.R.L.

CUI 41902418 · SRL· Municipiul Miercurea Ciuc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LGQBALBEN.AGIS S.R.L. are sediul în Municipiul Miercurea Ciuc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,7%

Marja netă calculată este 6,7% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+34,9%

Datoriile raportate sunt 169,4 K lei în 2025, față de 125,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei+7% față de anul anterior2020: 1.111.9892022: 1.285.8652023: 1.404.4782024: 1.611.5402025: 1.724.858
Rezultat net 2025115 K lei+37% față de anul anterior2020: 503.2402022: 294.0652023: 195.2482024: 83.9422025: 114.976
Angajați 202513+0% față de anul anterior2020: 72022: 102023: 102024: 132025: 13
Capitaluri proprii 2025138,8 K lei-38,1% față de anul anterior2020: 501.3322022: 287.7472023: 364.4392024: 224.4032025: 138.822
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0862 K2 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,6%45,3%Mediana sectorului (2025): 7,9% · n=35522020: 45,3%45,3%20202022: 22,9%22,9%20222023: 13,9%13,9%20232024: 5,2%5,2%20242025: 6,7%6,7%2025

Cifra de afaceri: +7% față de anul anterior. Marja netă: 6,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii138,8 K lei-38,1% față de anul anterior
Datorii169,4 K lei+34,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei1,6 mil. lei1,7 mil. lei+7% față de anul anterior
Rezultat net195,2 K lei83,9 K lei115 K lei+37% față de anul anterior
Capitaluri proprii364,4 K lei224,4 K lei138,8 K lei-38,1% față de anul anterior
Datorii138,3 K lei125,6 K lei169,4 K lei+34,9% față de anul anterior
Creanțe257,1 K lei142,7 K lei137,4 K lei-3,7% față de anul anterior
Angajați101313+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,7%7,9%n=3.5525,2%8,4%n=3.749
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45%35,2%n=2.39164,1%42,6%n=2.486
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55%65,2%n=2.39135,9%58,2%n=2.486
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,9%24,2%n=2.39138,5%22,6%n=2.486
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,3%9,7%n=2.39024%7,4%n=2.484
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive82,8%50,9%n=3.20637,4%39,3%n=3.497
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,24×1,2×n=4.3341,72×1,37×n=4.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36028,67 zile40,99 zilen=3.10131,87 zile40,19 zilen=3.162
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați132.681 lei123.181 lein=2.528123.965 lei110.981 lein=2.667

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.724.858
Rezultat net
114.976
Angajați
13
Datorii
169.449
Active imobilizate
98.244
Active circulante
210.027
Capitaluri proprii
138.822
Venituri totale
1.726.171
Cheltuieli totale
1.592.534
Stocuri
—
Creanțe
137.359
Casă și conturi la bănci
72.668
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.611.540
Rezultat net
83.942
Angajați
13
Datorii
125.569
Active imobilizate
134.601
Active circulante
215.371
Capitaluri proprii
224.403
Venituri totale
1.631.363
Cheltuieli totale
1.534.321
Stocuri
—
Creanțe
142.687
Casă și conturi la bănci
72.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.404.478
Rezultat net
195.248
Angajați
10
Datorii
138.252
Active imobilizate
117.634
Active circulante
378.357
Capitaluri proprii
364.439
Venituri totale
1.412.545
Cheltuieli totale
1.207.198
Stocuri
1.418
Creanțe
257.083
Casă și conturi la bănci
119.856
Cheltuieli în avans
6.700
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.285.865
Rezultat net
294.065
Angajați
10
Datorii
171.223
Active imobilizate
230.070
Active circulante
228.900
Capitaluri proprii
287.747
Venituri totale
1.286.499
Cheltuieli totale
982.397
Stocuri
—
Creanțe
188.377
Casă și conturi la bănci
40.523
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.111.989
Rezultat net
503.240
Angajați
7
Datorii
145.096
Active imobilizate
90.939
Active circulante
555.489
Capitaluri proprii
501.332
Venituri totale
1.111.989
Cheltuieli totale
598.423
Stocuri
—
Creanțe
173.122
Casă și conturi la bănci
382.367
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41902418
Număr de înregistrare
J2019000811196
Înmatriculare
14 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019000811196
Formă juridică
SRL
Sediu social
BRADULUI 3 Municipiul Miercurea Ciuc Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BRADULUI 3 Miercurea Ciuc HARGHITA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
24 octombrie 2025
Telefon
0755013457 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LÁSZLÓ GELLÉRT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LGQBALBEN.AGIS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2019
Înregistrare fiscală
14 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000811196
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0755013457 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. BRADULUI, NR.3, SC.A, AP.2
Cod poștal fiscal
530182
Strada sediului
Str. Bradului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Miercurea Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
530182
Strada domiciliului fiscal
Str. Bradului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Miercurea Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
530182

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 decembrie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
23 decembrie 2019
Actualizare TVA la încasare
31 decembrie 2019
Publicare TVA la încasare
1 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Miercurea CiucCAEN 5320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI