Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIANBITS SRL

LIANBITS SRL

CUI 15430740 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIANBITS SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 97,6 K lei, față de 92 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,3%

Marja netă calculată este 2,3% în 2025, față de -44,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-27,9%

Datoriile raportate sunt 97 K lei în 2025, față de 134,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202597,6 K lei+6,2% față de anul anterior2024: 91.9542025: 97.647
Rezultat net 20252,3 K leiTrecere pe profit2024: -40.7962025: 2.291
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025139,3 K lei+1,7% față de anul anterior2024: 136.9772025: 139.268
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate049 K98 K2024: 92 K lei92 K20242025: 97,6 K lei97,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,4%-21%2,3%2024: -44,4%-44,4%20242025: 2,3%2,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 0,6% · n=129

Cifra de afaceri: +6,2% față de anul anterior.Marjă netă 2,3% · +46,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024137 K lei
2025139,3 K lei

Datorii raportate

2024134,6 K lei
202597 K lei

Disponibilități bănești

20242,9 K lei
20254 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri92 K lei97,6 K lei+6,2% față de anul anterior
Rezultat net-40,8 K lei2,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii137 K lei139,3 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii134,6 K lei97 K lei-27,9% față de anul anterior
Creanțe176,8 K lei174,3 K lei-1,4% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,3%-44,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 0,6% (n=129) · 2024: -1,4% (n=509)

Rezultat / active (A+B)1%-15%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -3,8% (n=76) · 2024: -2,1% (n=363)

Rezultat / capitaluri proprii1,6%-29,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,1% (n=92) · 2024: 0,5% (n=419)

Vânzări per angajat97.647 lei91.954 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 63.243 lei (n=84) · 2024: 54.238 lei (n=218)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)58,9%50,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,4% (n=76) · 2024: 59,9% (n=363)

Datorii / active (A+B)41,1%49,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=76) · 2024: 40,1% (n=363)

Ponderea activelor imobilizate24%32%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,9% (n=76) · 2024: 52,5% (n=363)

Active circulante / datorii totale1,85×1,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=139) · 2024: 1,27× (n=523)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări642,5 zile692 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 6,9 zile (n=79) · 2024: 50,4 zile (n=303)

Stocuri în zile de vânzări5 zile20,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=39) · 2024: 11,5 zile (n=129)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
97.647
Rezultat net
2.291
Angajați
1
Datorii
97.005
Active imobilizate
56.695
Active circulante
179.578
Capitaluri proprii
139.268
Venituri totale
97.647
Cheltuieli totale
94.930
Stocuri
1.350
Creanțe
174.268
Casă și conturi la bănci
3.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
91.954
Rezultat net
-40.796
Angajați
1
Datorii
134.574
Active imobilizate
86.768
Active circulante
184.783
Capitaluri proprii
136.977
Venituri totale
91.954
Cheltuieli totale
132.117
Stocuri
5.151
Creanțe
176.755
Casă și conturi la bănci
2.877
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-01-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3128.462 lei21.410 lei6.521 lei0 lei531 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15430740
Număr de înregistrare
J24/544/2003
Înmatriculare
14 mai 2003
EUID
ROONRC.J24/544/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE COŞBUC 12 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGE COŞBUC 12 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
3 ianuarie 2004
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2024
Telefon
0745619796 · Firme cu același număr
Fax
0262278014

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OLARU CRISTINA-LUMINIŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIANBITS SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 03.01.2004
Înregistrare fiscală
15 mai 2003
Număr registrul comerțului
J24/544/2003
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0745619796 · Firme cu același număr
Fax
0262278014 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. GEORGE COŞBUC, NR.12, AP.20
Cod poștal fiscal
430284
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430284
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430284

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2014
Perioada 1: TVA până la
6 aprilie 2015
Perioada 1: Anulare operată la
6 aprilie 2015
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 februarie 2007
Perioada 2: TVA până la
29 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
29 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
8 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
9 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4933
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI