Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIANG & DAVID INDUSTRIAL SERVICES S.R.L.

LIANG & DAVID INDUSTRIAL SERVICES S.R.L.

CUI 39148089 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

LIANG & DAVID INDUSTRIAL SERVICES S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 0 lei, față de 124,9 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Datoriile au scăzut-97,5%

Datoriile raportate sunt 244 lei în 2023, față de 9,6 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20230 lei-100% față de anul anterior2020: 2.2222021: 120.7212022: 124.9112023: 0
Rezultat net 2023-5 K lei-6,2% față de anul anterior2020: -19.3232021: -2.6572022: -4.7052023: -4.996
Angajați 20230Fără an comparabil2021: 12023: 0
Capitaluri proprii 202367,5 K lei-6,9% față de anul anterior2020: 79.8252021: 77.1672022: 72.4632023: 67.467
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate062 K125 K2020: 2,2 K lei2,2 K20202021: 120,7 K lei120,7 K20212022: 124,9 K lei124,9 K20222023: 0 lei02023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-869,6%-418,6%32,4%Mediana sectorului (2023): 32,4% · n=144322020: -869,6%-869,6%20202021: -2,2%-2,2%20212022: -3,8%-3,8%20222023

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii67,5 K lei-6,9% față de anul anterior
Datorii244 lei-97,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri120,7 K lei124,9 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-2,7 K lei-4,7 K lei-5 K lei-6,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii77,2 K lei72,5 K lei67,5 K lei-6,9% față de anul anterior
Datorii3,9 K lei9,6 K lei244 lei-97,5% față de anul anterior
Creanțe5,1 K lei5,1 K lei5,8 K lei+14,9% față de anul anterior
Angajați1—0Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—32,4%n=14.432-3,8%40,9%n=13.353
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,6%69,7%n=12.17288,3%67,5%n=10.997
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,4%28,8%n=12.17211,7%30,3%n=10.997
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%15,1%n=12.1720,8%14%n=10.997
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-7,4%26,6%n=12.166-5,7%31,7%n=10.991
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-7,4%60,8%n=14.263-6,5%82%n=13.367
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii274,66×2,67×n=16.4618,46×2,68×n=15.248
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—96,75 zilen=13.43214,6 zile106,71 zilen=12.197
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—3,84 zilen=5.3110 zile5,08 zilen=4.703

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-4.996
Angajați
0
Datorii
244
Active imobilizate
695
Active circulante
67.016
Capitaluri proprii
67.467
Venituri totale
1.551
Cheltuieli totale
6.547
Stocuri
0
Creanțe
5.823
Casă și conturi la bănci
61.193
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.911
Rezultat net
-4.705
Angajați
—
Datorii
9.616
Active imobilizate
695
Active circulante
81.384
Capitaluri proprii
72.463
Venituri totale
126.854
Cheltuieli totale
127.887
Stocuri
0
Creanțe
5.066
Casă și conturi la bănci
76.318
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.721
Rezultat net
-2.657
Angajați
1
Datorii
3.868
Active imobilizate
695
Active circulante
80.340
Capitaluri proprii
77.167
Venituri totale
122.387
Cheltuieli totale
121.465
Stocuri
0
Creanțe
5.061
Casă și conturi la bănci
75.279
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.222
Rezultat net
-19.323
Angajați
—
Datorii
18.866
Active imobilizate
695
Active circulante
97.850
Capitaluri proprii
79.825
Venituri totale
4.323
Cheltuieli totale
23.583
Stocuri
0
Creanțe
5.635
Casă și conturi la bănci
92.215
Cheltuieli în avans
146
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39148089
Număr de înregistrare
J40/4714/2018
Înmatriculare
5 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J40/4714/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
BURNIŢEI 24 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BÂGEA VASILE
administrator
BÎGEA VASILE EDUARD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIANG & DAVID INDUSTRIAL SERVICES S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 05.12.2024
Înregistrare fiscală
5 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J40/4714/2018
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BURNIŢEI, NR.24, BIROUL A118, ET.1
Cod poștal fiscal
32342
Strada sediului
Str. Burniţei
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32342
Detalii sediu
BIROUL A118
Strada domiciliului fiscal
Str. Burniţei
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32342
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL A118

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 mai 2022
TVA până la
5 decembrie 2024
Anulare operată la
5 decembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI