Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIETRAVEL S.R.L.

LIETRAVEL S.R.L.

CUI 49051244 · SRL· Sat Corni, Comuna Corni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIETRAVEL S.R.L. are sediul în Sat Corni, Comuna Corni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+58,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 337,9 K lei, față de 213,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,2%

Marja netă calculată este 5,2% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+114,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025337,9 K lei+58,1% față de anul anterior2023: 4.0002024: 213.7182025: 337.912
Rezultat net 202517,4 K lei+466,4% față de anul anterior2023: 3.2082024: 3.0742025: 17.412
Angajați 20253+0% față de anul anterior2024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202523,9 K lei+268,6% față de anul anterior2023: 3.4082024: 6.4822025: 23.894
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0169 K338 K2023: 4 K lei4 K20232024: 213,7 K lei213,7 K20242025: 337,9 K lei337,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,1%80,2%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=58772023: 80,2%80,2%20232024: 1,4%1,4%20242025: 5,2%5,2%2025

Cifra de afaceri: +58,1% față de anul anterior. Marja netă: 5,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii23,9 K lei+268,6% față de anul anterior
Datorii427 K lei+23,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4 K lei213,7 K lei337,9 K lei+58,1% față de anul anterior
Rezultat net3,2 K lei3,1 K lei17,4 K lei+466,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,4 K lei6,5 K lei23,9 K lei+268,6% față de anul anterior
Datorii2,6 K lei345,6 K lei427 K lei+23,6% față de anul anterior
Creanțe—29,4 K lei63,2 K lei+114,8% față de anul anterior
Angajați—33+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,2%3,1%n=5.8771,4%4,8%n=7.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)5,4%20,3%n=4.2511,9%22,5%n=5.451
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)96,9%79,6%n=4.251103,7%76,9%n=5.451
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)82,3%48%n=4.25186%45,5%n=5.451
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4%1,1%n=4.2500,9%1,3%n=5.451
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive72,9%30,3%n=4.46647,4%46,6%n=6.080
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,18×0,67×n=7.0830,14×0,78×n=9.442
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36067,32 zile30,8 zilen=4.94049,56 zile28,98 zilen=6.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați112.637 lei142.779 lein=4.19571.239 lei125.973 lein=5.771

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
337.912
Rezultat net
17.412
Angajați
3
Datorii
427.026
Active imobilizate
362.489
Active circulante
78.213
Capitaluri proprii
23.894
Venituri totale
587.517
Cheltuieli totale
566.702
Stocuri
—
Creanțe
63.191
Casă și conturi la bănci
15.022
Cheltuieli în avans
10.218
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.718
Rezultat net
3.074
Angajați
3
Datorii
345.630
Active imobilizate
286.691
Active circulante
46.687
Capitaluri proprii
6.482
Venituri totale
297.625
Cheltuieli totale
293.489
Stocuri
—
Creanțe
29.422
Casă și conturi la bănci
17.265
Cheltuieli în avans
18.734
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.000
Rezultat net
3.208
Angajați
—
Datorii
2.607
Active imobilizate
—
Active circulante
6.015
Capitaluri proprii
3.408
Venituri totale
4.000
Cheltuieli totale
195
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-11-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49051244
Număr de înregistrare
J2023000721078
Înmatriculare
2 noiembrie 2023
EUID
ROONRC.J2023000721078
Formă juridică
SRL
Sediu social
CORNI 70 Sat Corni, Comuna Corni Botoşani
Adresă fiscală
CORNI 70 Corni BOTOŞANI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 noiembrie 2023
Înregistrare fiscală
23 aprilie 2024
Telefon
+40758555443 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANGHELACHE ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIETRAVEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.11.2023
Înregistrare fiscală
2 noiembrie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000721078
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
+40758555443 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT CORNI COM. CORNI, CORNI, NR.70, STR. MIHAI EMINESCU
Cod poștal fiscal
717085
Strada sediului
CORNI
Numărul sediului
70
Localitatea sediului
Sat Corni Com. Corni
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
717085
Detalii sediu
Str. Mihai Eminescu
Strada domiciliului fiscal
CORNI
Numărul domiciliului fiscal
70
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corni Com. Corni
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
717085
Detalii domiciliu fiscal
Str. Mihai Eminescu

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 noiembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5310 Rev. 3Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Corni, Comuna CorniCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI