Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIFE THERAPY CLINIC S.R.L.

LIFE THERAPY CLINIC S.R.L.

CUI 40370266 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIFE THERAPY CLINIC S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 849,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,9%

Marja netă calculată este 3,9% în 2025, față de 2,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+41,2%

Datoriile raportate sunt 442,7 K lei în 2025, față de 313,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+38,9% față de anul anterior2020: 140.6952021: 353.2702022: 398.2202023: 634.9222024: 849.6832025: 1.180.536
Rezultat net 202546,3 K lei+140,7% față de anul anterior2020: 3.5762021: 6.7622022: 12.6742023: -41.0662024: 19.2172025: 46.257
Angajați 20259+0% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 82023: 112024: 92025: 9
Capitaluri proprii 202521,9 K lei+137,6% față de anul anterior2020: 11.6382021: 18.4002022: 31.0742023: -9.9912024: 9.2262025: 21.919
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0590 K1 mil.2020: 140,7 K lei140,7 K20202021: 353,3 K lei353,3 K20212022: 398,2 K lei398,2 K20222023: 634,9 K lei634,9 K20232024: 849,7 K lei849,7 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,5%2,3%11%Mediana sectorului (2025): 11% · n=32522020: 2,5%2,5%20202021: 1,9%1,9%20212022: 3,2%3,2%20222023: -6,5%-6,5%20232024: 2,3%2,3%20242025: 3,9%3,9%2025

Cifra de afaceri: +38,9% față de anul anterior. Marja netă: 3,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii21,9 K lei+137,6% față de anul anterior
Datorii442,7 K lei+41,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri634,9 K lei849,7 K lei1,2 mil. lei+38,9% față de anul anterior
Rezultat net-41,1 K lei19,2 K lei46,3 K lei+140,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-10 K lei9,2 K lei21,9 K lei+137,6% față de anul anterior
Datorii183,5 K lei313,4 K lei442,7 K lei+41,2% față de anul anterior
Creanțe30,1 K lei61,5 K lei16,6 K lei-72,9% față de anul anterior
Angajați1199+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,9%11%n=3.2522,3%10,6%n=4.773
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)4,7%28,5%n=2.7112,9%31,5%n=3.948
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)95,3%62,6%n=2.71197,1%57,3%n=3.948
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,9%41,7%n=2.71176,6%41,7%n=3.948
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10%7,9%n=2.7086%5,4%n=3.943
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive211%52,5%n=2.625208,3%47,7%n=3.791
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,8×n=3.9620,24×0,86×n=5.757
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,07 zile38,18 zilen=2.72626,04 zile33,05 zilen=3.892
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—11,04 zilen=1.3550 zile11,21 zilen=1.976
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați131.171 lei127.966 lein=2.20594.409 lei114.146 lein=3.362

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.180.536
Rezultat net
46.257
Angajați
9
Datorii
442.696
Active imobilizate
427.145
Active circulante
37.470
Capitaluri proprii
21.919
Venituri totale
1.180.568
Cheltuieli totale
1.123.498
Stocuri
—
Creanțe
16.641
Casă și conturi la bănci
20.829
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
849.683
Rezultat net
19.217
Angajați
9
Datorii
313.446
Active imobilizate
247.075
Active circulante
75.597
Capitaluri proprii
9.226
Venituri totale
850.503
Cheltuieli totale
811.107
Stocuri
0
Creanțe
61.469
Casă și conturi la bănci
14.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
634.922
Rezultat net
-41.066
Angajați
11
Datorii
183.469
Active imobilizate
143.173
Active circulante
30.305
Capitaluri proprii
-9.991
Venituri totale
637.704
Cheltuieli totale
673.675
Stocuri
—
Creanțe
30.095
Casă și conturi la bănci
210
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.220
Rezultat net
12.674
Angajați
8
Datorii
140.131
Active imobilizate
134.833
Active circulante
36.372
Capitaluri proprii
31.074
Venituri totale
399.326
Cheltuieli totale
383.780
Stocuri
—
Creanțe
22.078
Casă și conturi la bănci
14.294
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
353.270
Rezultat net
6.762
Angajați
5
Datorii
132.149
Active imobilizate
129.914
Active circulante
20.635
Capitaluri proprii
18.400
Venituri totale
353.292
Cheltuieli totale
343.409
Stocuri
—
Creanțe
17.448
Casă și conturi la bănci
3.187
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.695
Rezultat net
3.576
Angajați
2
Datorii
118.947
Active imobilizate
118.448
Active circulante
12.137
Capitaluri proprii
11.638
Venituri totale
153.870
Cheltuieli totale
149.349
Stocuri
—
Creanțe
3.598
Casă și conturi la bănci
8.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40370266
Număr de înregistrare
J32/9/2019
Înmatriculare
3 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J32/9/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
BERĂRIEI 2 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BERĂRIEI 2 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0735264922 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUDOŞAN IULIA ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIFE THERAPY CLINIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.01.2019
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J32/9/2019
Cod CAEN
8690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0735264922 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. BERĂRIEI, NR.2, ET.2
Cod poștal fiscal
550173
Strada sediului
Str. Berăriei
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550173
Strada domiciliului fiscal
Str. Berăriei
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550173

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 octombrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI