Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIGNEUS CONSTRUCT SRL

LIGNEUS CONSTRUCT SRL

CUI 33922481 · SRL· Sat Ciurila, Comuna Ciurila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIGNEUS CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Ciurila, Comuna Ciurila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 740,4 K lei, față de 730,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-23,3%

Marja netă calculată este -23,3% în 2025, față de -32,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,9%

Datoriile raportate sunt 290,7 K lei în 2025, față de 299,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025740,4 K lei+1,3% față de anul anterior2020: 521.1422021: 446.2372022: 476.1552023: 1.449.5722024: 730.7652025: 740.434
Rezultat net 2025-172,2 K leiPierdere redusă cu 27,1%2020: 31.1082021: 5.3652022: 1.7322023: 392.5022024: -236.1852025: -172.187
Angajați 20255-28,6% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 52024: 72025: 5
Capitaluri proprii 20252,4 K lei-98,6% față de anul anterior2020: 11.1892021: 16.5532022: 18.2952023: 410.7972024: 174.6122025: 2.424
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0725 K1 mil.2020: 521,1 K lei521,1 K20202021: 446,2 K lei446,2 K20212022: 476,2 K lei476,2 K20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 730,8 K lei730,8 K20242025: 740,4 K lei740,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,3%-2,6%27,1%2020: 6%6%20202021: 1,2%1,2%20212022: 0,4%0,4%20222023: 27,1%27,1%20232024: -32,3%-32,3%20242025: -23,3%-23,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: +1,3% față de anul anterior.Marjă netă -23,3% · +9,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024174,6 K lei
20252,4 K lei

Datorii raportate

2024299,3 K lei
2025290,7 K lei

Disponibilități bănești

20249,7 K lei
202517,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei730,8 K lei740,4 K lei+1,3% față de anul anterior
Rezultat net392,5 K lei-236,2 K lei-172,2 K leiPierdere redusă cu 27,1%
Capitaluri proprii410,8 K lei174,6 K lei2,4 K lei-98,6% față de anul anterior
Datorii230,8 K lei299,3 K lei290,7 K lei-2,9% față de anul anterior
Creanțe278,2 K lei212,5 K lei13,2 K lei-93,8% față de anul anterior
Angajați575-28,6% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-23,3%-32,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-48%-39,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-7.103,4%-135,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat148.087 lei104.395 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)0,7%29,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)81%49,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate79%54,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,26×0,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6,4 zile104,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări21,8 zile24,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.176) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
740.434
Rezultat net
-172.187
Angajați
5
Datorii
290.718
Active imobilizate
283.687
Active circulante
75.197
Capitaluri proprii
2.424
Venituri totale
852.940
Cheltuieli totale
1.025.127
Stocuri
44.825
Creanțe
13.203
Casă și conturi la bănci
17.169
Cheltuieli în avans
4.658
Venituri în avans
70.400
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
730.765
Rezultat net
-236.185
Angajați
7
Datorii
299.258
Active imobilizate
327.783
Active circulante
271.639
Capitaluri proprii
174.612
Venituri totale
803.620
Cheltuieli totale
1.039.805
Stocuri
49.440
Creanțe
212.479
Casă și conturi la bănci
9.720
Cheltuieli în avans
4.788
Venituri în avans
130.340
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.449.572
Rezultat net
392.502
Angajați
5
Datorii
230.810
Active imobilizate
266.836
Active circulante
569.056
Capitaluri proprii
410.797
Venituri totale
1.457.271
Cheltuieli totale
1.050.273
Stocuri
35.729
Creanțe
278.211
Casă și conturi la bănci
255.116
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
194.285
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
476.155
Rezultat net
1.732
Angajați
3
Datorii
211.046
Active imobilizate
47.985
Active circulante
183.305
Capitaluri proprii
18.295
Venituri totale
480.376
Cheltuieli totale
473.882
Stocuri
69.907
Creanțe
75.674
Casă și conturi la bănci
37.724
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.949
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
446.237
Rezultat net
5.365
Angajați
3
Datorii
196.676
Active imobilizate
62.853
Active circulante
156.546
Capitaluri proprii
16.553
Venituri totale
452.234
Cheltuieli totale
442.392
Stocuri
61.698
Creanțe
20.375
Casă și conturi la bănci
74.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.170
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
521.142
Rezultat net
31.108
Angajați
3
Datorii
178.532
Active imobilizate
96.238
Active circulante
104.166
Capitaluri proprii
11.189
Venituri totale
527.872
Cheltuieli totale
491.550
Stocuri
71.507
Creanțe
18.457
Casă și conturi la bănci
14.202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.683
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-07-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-12-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33922481
Număr de înregistrare
J2014003576125
Înmatriculare
22 decembrie 2014
EUID
ROONRC.J2014003576125
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIURILA 81 Sat Ciurila, Comuna Ciurila Cluj
Adresă fiscală
CIURILA 81 Ciurila CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 decembrie 2014
Înregistrare fiscală
8 iulie 2025
Telefon
0742774046 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BALAȘ MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIGNEUS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.12.2014
Înregistrare fiscală
22 decembrie 2014
Număr registrul comerțului
J2014003576125
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0742774046 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT CIURILA COM. CIURILA, CIURILA, NR.81
Cod poștal fiscal
407230
Strada sediului
CIURILA
Numărul sediului
81
Localitatea sediului
Sat Ciurila Com. Ciurila
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407230
Strada domiciliului fiscal
CIURILA
Numărul domiciliului fiscal
81
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ciurila Com. Ciurila
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407230

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 februarie 2015
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
5 februarie 2015
Actualizare TVA la încasare
9 februarie 2015
Publicare TVA la încasare
10 februarie 2015
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMPANIA DE SALUBRITATE CAMPIA TURZII SA1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Peluze pentru terenuri de joaca (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 iulie 2024Achiziție directă

Suprafata antitrauma cauciuc 40 mm

Autoritate: COMPANIA DE SALUBRITATE CAMPIA TURZII SA

CPV 37535280-3 — Peluze pentru terenuri de joaca (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37535280-3

Vezi detaliile atribuirii →
142.600 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

51 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1622 Rev. 3Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1625 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din lemn

CAEN 1626 Rev. 3Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală

CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 3230 Rev. 3Fabricarea articolelor pentru sport

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Ciurila, Comuna CiurilaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI