Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIHENG QING GONG IMPEX SRL

LIHENG QING GONG IMPEX SRL

CUI 7369545 · SRL· Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti

capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LIHENG QING GONG IMPEX SRL are sediul în Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-56,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 41,3 K lei, față de 94,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-36,2%

Marja netă calculată este -36,2% în 2025, față de -41,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.564,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202541,3 K lei-56,3% față de anul anterior2020: 38.5602021: 194.1982022: 103.0282023: 176.2042024: 94.4752025: 41.330
Rezultat net 2025-15 K lei+61,9% față de anul anterior2020: 10.1922021: 31.9032022: 24.6992023: -39.1492024: -39.3432025: -14.977
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025181,6 K lei-7,6% față de anul anterior2020: 218.4772021: 250.3802022: 275.0792023: 235.9302024: 196.5872025: 181.610
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate097 K194 K2020: 38,6 K lei38,6 K20202021: 194,2 K lei194,2 K20212022: 103 K lei103 K20222023: 176,2 K lei176,2 K20232024: 94,5 K lei94,5 K20242025: 41,3 K lei41,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,6%-7,6%26,4%Mediana sectorului (2025): 1,9% · n=17672020: 26,4%26,4%20202021: 16,4%16,4%20212022: 24%24%20222023: -22,2%-22,2%20232024: -41,6%-41,6%20242025: -36,2%-36,2%2025

Cifra de afaceri: -56,3% față de anul anterior. Marja netă: -36,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii181,6 K lei-7,6% față de anul anterior
Datorii520 K lei+11,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri176,2 K lei94,5 K lei41,3 K lei-56,3% față de anul anterior
Rezultat net-39,1 K lei-39,3 K lei-15 K lei+61,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii235,9 K lei196,6 K lei181,6 K lei-7,6% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei468 K lei520 K lei+11,1% față de anul anterior
Creanțe32,9 K lei933 lei15,5 K lei+1.564,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-36,2%1,9%n=1.767-41,6%0,4%n=1.917
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,9%20,4%n=1.27329,6%20,5%n=1.365
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,1%81,3%n=1.27370,4%82,4%n=1.365
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)81,9%8,6%n=1.27388,3%8%n=1.365
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,1%0,4%n=1.272-5,9%0%n=1.364
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-8,2%8,2%n=1.306-20%4,7%n=1.420
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,24×0,91×n=2.2490,17×0,92×n=2.464
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360135,29 zile50,4 zilen=1.6333,56 zile49,35 zilen=1.753
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360650,38 zile197,75 zilen=1.663219,31 zile199,48 zilen=1.798

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.330
Rezultat net
-14.977
Angajați
—
Datorii
519.951
Active imobilizate
574.390
Active circulante
127.171
Capitaluri proprii
181.610
Venituri totale
41.330
Cheltuieli totale
56.307
Stocuri
74.667
Creanțe
15.532
Casă și conturi la bănci
36.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.475
Rezultat net
-39.343
Angajați
—
Datorii
468.001
Active imobilizate
587.074
Active circulante
77.514
Capitaluri proprii
196.587
Venituri totale
414.309
Cheltuieli totale
453.652
Stocuri
57.553
Creanțe
933
Casă și conturi la bănci
19.028
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.204
Rezultat net
-39.149
Angajați
—
Datorii
1.158.934
Active imobilizate
1.155.599
Active circulante
99.265
Capitaluri proprii
235.930
Venituri totale
179.733
Cheltuieli totale
209.507
Stocuri
65.022
Creanțe
32.933
Casă și conturi la bănci
1.310
Cheltuieli în avans
140.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.028
Rezultat net
24.699
Angajați
—
Datorii
920.998
Active imobilizate
926.363
Active circulante
269.714
Capitaluri proprii
275.079
Venituri totale
107.230
Cheltuieli totale
79.313
Stocuri
98.708
Creanțe
127.502
Casă și conturi la bănci
43.504
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.198
Rezultat net
31.903
Angajați
—
Datorii
910.498
Active imobilizate
926.363
Active circulante
234.515
Capitaluri proprii
250.380
Venituri totale
194.198
Cheltuieli totale
156.585
Stocuri
91.693
Creanțe
120.293
Casă și conturi la bănci
22.529
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.560
Rezultat net
10.192
Angajați
—
Datorii
512.199
Active imobilizate
234.959
Active circulante
495.717
Capitaluri proprii
218.477
Venituri totale
38.560
Cheltuieli totale
27.211
Stocuri
101.016
Creanțe
133.882
Casă și conturi la bănci
260.819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
188.989
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCcapital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/20052026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-11-06 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7369545
Număr de înregistrare
J1995004194400
Înmatriculare
24 mai 1995
EUID
ROONRC.J1995004194400
Formă juridică
SRL
Sediu social
DOINEI 82G Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti Ilfov
Adresă fiscală
Str DOINEI 82G Dobroeşti ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
6 noiembrie 2024
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZHANG ZHILIANG

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIHENG QING GONG IMPEX SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.11.2024
Înregistrare fiscală
1 iunie 1995
Număr registrul comerțului
J40/4194/1995
Cod CAEN
4637
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT DOBROEŞTI COM. DOBROEŞTI, STR DOINEI, NR.82G
Strada sediului
Str DOINEI
Numărul sediului
82G
Localitatea sediului
Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
Județul sediului
ILFOV
Strada domiciliului fiscal
Str DOINEI
Numărul domiciliului fiscal
82G
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
Județul domiciliului fiscal
ILFOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 1995
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Dobroeşti, Comuna DobroeştiCAEN 4642
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI