Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIO CONSTRUCT SRL

LIO CONSTRUCT SRL

CUI 30559480 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

LIO CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-65,1%

Datoriile raportate sunt 7,9 K lei în 2025, față de 22,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 K leiFără an comparabil2020: 115.4062021: 38.8532022: 22.9782023: 86.6542025: 1.877
Rezultat net 20251,2 K leiTrecere pe profit2020: 43.3772021: -13.0342022: -37.4312023: -12.7682024: -1072025: 1.241
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 22021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 20259,8 K lei+14,6% față de anul anterior2020: 173.7262021: 160.6922022: 93.2602023: 8.6172024: 8.5092025: 9.750
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate058 K115 K2020: 115,4 K lei115,4 K20202021: 38,9 K lei38,9 K20212022: 23 K lei23 K20222023: 86,7 K lei86,7 K2023—20242025: 1,9 K lei1,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-162,9%-48,4%66,1%2020: 37,6%37,6%20202021: -33,5%-33,5%20212022: -162,9%-162,9%20222023: -14,7%-14,7%202320242025: 66,1%66,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,2% · n=1.283

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 66,1%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20248,5 K lei
20259,8 K lei

Datorii raportate

202422,6 K lei
20257,9 K lei

Disponibilități bănești

202423,3 K lei
20259,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,7 K lei—1,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net-12,8 K lei-107 lei1,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii8,6 K lei8,5 K lei9,8 K lei+14,6% față de anul anterior
Datorii28,1 K lei22,6 K lei7,9 K lei-65,1% față de anul anterior
Creanțe7,9 K lei7,9 K lei7,9 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă66,1%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,2% (n=1.283) · 2024: 5,7% (n=1.431)

Rezultat / capitaluri proprii12,7%-1,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=1.167) · 2024: 27,3% (n=1.260)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,24×1,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,26× (n=1.613) · 2024: 1,33× (n=1.745)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.509 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,1 zile (n=1.099) · 2024: 55,6 zile (n=1.194)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.877
Rezultat net
1.241
Angajați
—
Datorii
7.890
Active imobilizate
—
Active circulante
17.640
Capitaluri proprii
9.750
Venituri totale
1.877
Cheltuieli totale
374
Stocuri
—
Creanțe
7.868
Casă și conturi la bănci
9.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-107
Angajați
—
Datorii
22.633
Active imobilizate
—
Active circulante
31.142
Capitaluri proprii
8.509
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
107
Stocuri
—
Creanțe
7.868
Casă și conturi la bănci
23.274
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.654
Rezultat net
-12.768
Angajați
1
Datorii
28.086
Active imobilizate
—
Active circulante
36.703
Capitaluri proprii
8.617
Venituri totale
86.654
Cheltuieli totale
98.556
Stocuri
—
Creanțe
7.868
Casă și conturi la bănci
28.835
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.978
Rezultat net
-37.431
Angajați
1
Datorii
45.906
Active imobilizate
—
Active circulante
139.166
Capitaluri proprii
93.260
Venituri totale
22.978
Cheltuieli totale
60.179
Stocuri
—
Creanțe
72.002
Casă și conturi la bănci
67.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.853
Rezultat net
-13.034
Angajați
1
Datorii
46.907
Active imobilizate
—
Active circulante
207.599
Capitaluri proprii
160.692
Venituri totale
38.854
Cheltuieli totale
51.499
Stocuri
—
Creanțe
103.467
Casă și conturi la bănci
104.132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.406
Rezultat net
43.377
Angajați
2
Datorii
11.939
Active imobilizate
—
Active circulante
185.665
Capitaluri proprii
173.726
Venituri totale
115.406
Cheltuieli totale
70.939
Stocuri
—
Creanțe
108.818
Casă și conturi la bănci
76.847
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-08-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30559480
Număr de înregistrare
J12/2216/2012
Înmatriculare
17 august 2012
EUID
ROONRC.J12/2216/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRIBUNUL VLĂDUŢIU 1 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TRIBUNUL VLĂDUŢIU 1 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 august 2012
Înregistrare fiscală
11 februarie 2024
Telefon
0748974481 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTEA VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIO CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2012
Înregistrare fiscală
17 august 2012
Număr registrul comerțului
J12/2216/2012
Cod CAEN
4334
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0748974481 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRIBUNUL VLĂDUŢIU, NR.1, ET.TEHNIC, AP.33
Cod poștal fiscal
400578
Strada sediului
Str. Tribunul Vlăduţiu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400578
Strada domiciliului fiscal
Str. Tribunul Vlăduţiu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400578

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 iulie 2021
Perioada 1: TVA până la
2 februarie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
2 februarie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
16 februarie 2018
Perioada 2: TVA până la
6 iulie 2018
Perioada 2: Anulare operată la
9 iulie 2018
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
18 decembrie 2012
Perioada 3: TVA până la
30 aprilie 2015
Perioada 3: Anulare operată la
30 aprilie 2015
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
16 februarie 2018
TVA la încasare până la
6 iulie 2018
Actualizare TVA la încasare
10 iulie 2018
Publicare TVA la încasare
11 iulie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4334
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI