Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LISI COM SRL

LISI COM SRL

CUI 6151908 · SRL· Municipiul Turda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LISI COM SRL are sediul în Municipiul Turda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+144,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,6 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut51,5%

Marja netă calculată este 51,5% în 2025, față de 38,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+172,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,6 mil. lei+144,8% față de anul anterior2020: 195.6702021: 704.5112022: 1.508.3012023: 1.959.9282024: 2.297.5522025: 5.624.227
Rezultat net 20252,9 mil. lei+228,5% față de anul anterior2020: -57.0012021: 322.7962022: 759.0162023: 782.6222024: 881.3512025: 2.895.265
Angajați 202510+233,3% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 32023: 22024: 32025: 10
Capitaluri proprii 20256,3 mil. lei+84,8% față de anul anterior2020: 1.016.9472021: 1.339.7432022: 2.098.7582023: 2.531.3802024: 3.412.7312025: 6.307.996
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 195,7 K lei195,7 K20202021: 704,5 K lei704,5 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 5,6 mil. lei5,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29,1%11,2%51,5%2020: -29,1%-29,1%20202021: 45,8%45,8%20212022: 50,3%50,3%20222023: 39,9%39,9%20232024: 38,4%38,4%20242025: 51,5%51,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=1.741

Cifra de afaceri: +144,8% față de anul anterior.Marjă netă 51,5% · +13,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,4 mil. lei
20256,3 mil. lei

Datorii raportate

2024173,6 K lei
2025732,3 K lei

Disponibilități bănești

2024691,3 K lei
202589,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,3 mil. lei5,6 mil. lei+144,8% față de anul anterior
Rezultat net782,6 K lei881,4 K lei2,9 mil. lei+228,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,5 mil. lei3,4 mil. lei6,3 mil. lei+84,8% față de anul anterior
Datorii319,6 K lei173,6 K lei732,3 K lei+321,9% față de anul anterior
Creanțe324,2 K lei259,5 K lei707,5 K lei+172,6% față de anul anterior
Angajați2310+233,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă51,5%38,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=1.741) · 2024: 6,4% (n=1.851)

Rezultat / active (A+B)41%24,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=1.930) · 2024: 0,8% (n=2.020)

Rezultat / capitaluri proprii45,9%25,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.632) · 2024: 7,7% (n=1.732)

Vânzări per angajat562.423 lei765.851 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 183.098 lei (n=1.408) · 2024: 173.586 lei (n=1.526)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)89,2%93,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,4% (n=1.930) · 2024: 40,6% (n=2.020)

Datorii / active (A+B)10,4%4,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59% (n=1.930) · 2024: 55,2% (n=2.020)

Ponderea activelor imobilizate34,4%60,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,8% (n=1.930) · 2024: 67,1% (n=2.020)

Active circulante / datorii totale6,33×8,36×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,5× (n=2.290) · 2024: 0,6× (n=2.407)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări45,3 zile40,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 52 zile (n=1.675) · 2024: 48,2 zile (n=1.766)

Stocuri în zile de vânzări1 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11,8 zile (n=1.228) · 2024: 11,9 zile (n=1.286)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.624.227
Rezultat net
2.895.265
Angajați
10
Datorii
732.298
Active imobilizate
2.434.090
Active circulante
4.636.042
Capitaluri proprii
6.307.996
Venituri totale
5.842.869
Cheltuieli totale
2.479.097
Stocuri
14.887
Creanțe
707.491
Casă și conturi la bănci
89.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
29.838
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.297.552
Rezultat net
881.351
Angajați
3
Datorii
173.553
Active imobilizate
2.188.372
Active circulante
1.450.859
Capitaluri proprii
3.412.731
Venituri totale
2.326.828
Cheltuieli totale
1.386.290
Stocuri
8
Creanțe
259.543
Casă și conturi la bănci
691.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
52.947
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.959.928
Rezultat net
782.622
Angajați
2
Datorii
319.605
Active imobilizate
2.228.418
Active circulante
698.623
Capitaluri proprii
2.531.380
Venituri totale
2.004.697
Cheltuieli totale
1.205.219
Stocuri
—
Creanțe
324.216
Casă și conturi la bănci
374.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
76.056
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.508.301
Rezultat net
759.016
Angajați
3
Datorii
245.143
Active imobilizate
2.029.808
Active circulante
413.259
Capitaluri proprii
2.098.758
Venituri totale
1.753.713
Cheltuieli totale
981.281
Stocuri
28.124
Creanțe
94.966
Casă și conturi la bănci
290.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
99.166
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
704.511
Rezultat net
322.796
Angajați
1
Datorii
1.244.141
Active imobilizate
2.148.926
Active circulante
617.467
Capitaluri proprii
1.339.743
Venituri totale
789.504
Cheltuieli totale
459.264
Stocuri
60.333
Creanțe
21.061
Casă și conturi la bănci
536.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
182.509
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
195.670
Rezultat net
-57.001
Angajați
2
Datorii
1.285.152
Active imobilizate
2.122.759
Active circulante
346.532
Capitaluri proprii
1.016.947
Venituri totale
195.842
Cheltuieli totale
250.243
Stocuri
16.637
Creanțe
115.409
Casă și conturi la bănci
214.486
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
167.192
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-09-09 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6151908
Număr de înregistrare
J12/1973/1994
Înmatriculare
14 iulie 1994
EUID
ROONRC.J12/1973/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. AVRAM IANCU 11 Municipiul Turda Cluj
Adresă fiscală
Str. AVRAM IANCU 11 TURDA CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 septembrie 1994
Înregistrare fiscală
9 februarie 2026
Telefon
0742319469 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂRNUŢ ELENA MARIA
administrator
BĂRNUŢ LIVIU SIMION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LISI COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.09.1994
Înregistrare fiscală
9 septembrie 1994
Număr registrul comerțului
J12/1973/1994
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Telefon
0742319469 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. AVRAM IANCU, NR.11
Cod poștal fiscal
401096
Strada sediului
Str. Avram Iancu
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
401096
Strada domiciliului fiscal
Str. Avram Iancu
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
401096

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2026
Actualizare TVA la încasare
9 februarie 2026
Publicare TVA la încasare
10 februarie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 5134 Rev. 1Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 5135 Rev. 1Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 5136 Rev. 1Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 5137 Rev. 1Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 5138 Rev. 1Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 5139 Rev. 1Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5141 Rev. 1Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 5142 Rev. 1Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 5143 Rev. 1Comerț cu ridicata al aparatelor electrice și de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 5144 Rev. 1Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere

CAEN 5145 Rev. 1Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 5147 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.

CAEN 5153 Rev. 1Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții

CAEN 5154 Rev. 1Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5221 Rev. 1Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 5225 Rev. 1Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 5226 Rev. 1Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 5233 Rev. 1Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 5241 Rev. 1Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 5242 Rev. 1Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 5243 Rev. 1Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 5244 Rev. 1Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic

CAEN 5245 Rev. 1Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor

CAEN 5246 Rev. 1Comerț cu amănuntul cu articole de fierărie, cu articole din sticlă și cu cele pentru vopsit

CAEN 5247 Rev. 1Comerț cu amănuntul al cărților, ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaStrada Avram IancuCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI