Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIV WOOD FACTORY S.R.L.

LIV WOOD FACTORY S.R.L.

CUI 43843296 · SRL· Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LIV WOOD FACTORY S.R.L. are sediul în Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+28,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 177 K lei, față de 138,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,1%

Marja netă calculată este 4,1% în 2025, față de 11,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+184,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025177 K lei+28,1% față de anul anterior2021: 37.3432022: 111.8892023: 287.3722024: 138.1812025: 177.018
Rezultat net 20257,2 K lei-56% față de anul anterior2021: 3.4282022: 18.2182023: 2.1052024: 16.3602025: 7.191
Angajați 20252+100% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 42024: 12025: 2
Capitaluri proprii 202547,4 K lei+17,9% față de anul anterior2021: 3.6282022: 21.8462023: 23.8612024: 40.2212025: 47.412
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0144 K287 K2021: 37,3 K lei37,3 K20212022: 111,9 K lei111,9 K20222023: 287,4 K lei287,4 K20232024: 138,2 K lei138,2 K20242025: 177 K lei177 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,1%16,3%2021: 9,2%9,2%20212022: 16,3%16,3%20222023: 0,7%0,7%20232024: 11,8%11,8%20242025: 4,1%4,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=2.586

Cifra de afaceri: +28,1% față de anul anterior.Marjă netă 4,1% · -7,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202440,2 K lei
202547,4 K lei

Datorii raportate

202446,9 K lei
202576,4 K lei

Disponibilități bănești

202427,3 K lei
202538,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri287,4 K lei138,2 K lei177 K lei+28,1% față de anul anterior
Rezultat net2,1 K lei16,4 K lei7,2 K lei-56% față de anul anterior
Capitaluri proprii23,9 K lei40,2 K lei47,4 K lei+17,9% față de anul anterior
Datorii101,9 K lei46,9 K lei76,4 K lei+62,8% față de anul anterior
Creanțe43,2 K lei18,1 K lei51,6 K lei+184,4% față de anul anterior
Angajați412+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,1%11,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=2.586) · 2024: 2,7% (n=2.825)

Rezultat / active (A+B)5,8%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.556) · 2024: 1,4% (n=2.768)

Rezultat / capitaluri proprii15,2%40,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14% (n=2.217) · 2024: 10,8% (n=2.417)

Vânzări per angajat88.509 lei138.181 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 239.865 lei (n=2.303) · 2024: 210.840 lei (n=2.519)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)38,3%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,3% (n=2.558) · 2024: 38,4% (n=2.771)

Datorii / active (A+B)61,7%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,9% (n=2.558) · 2024: 61,5% (n=2.771)

Ponderea activelor imobilizate3,7%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=2.558) · 2024: 24,5% (n=2.771)

Active circulante / datorii totale1,56×1,86×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.123) · 2024: 1,08× (n=3.422)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări104,9 zile47,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,4 zile (n=2.471) · 2024: 62,8 zile (n=2.679)

Stocuri în zile de vânzări60 zile108,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 55,8 zile (n=2.152) · 2024: 61,2 zile (n=2.293)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.018
Rezultat net
7.191
Angajați
2
Datorii
76.405
Active imobilizate
4.537
Active circulante
119.280
Capitaluri proprii
47.412
Venituri totale
177.018
Cheltuieli totale
168.091
Stocuri
29.500
Creanțe
51.570
Casă și conturi la bănci
38.210
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.181
Rezultat net
16.360
Angajați
1
Datorii
46.944
Active imobilizate
—
Active circulante
87.165
Capitaluri proprii
40.221
Venituri totale
158.655
Cheltuieli totale
140.941
Stocuri
41.688
Creanțe
18.134
Casă și conturi la bănci
27.343
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.372
Rezultat net
2.105
Angajați
4
Datorii
101.934
Active imobilizate
—
Active circulante
125.795
Capitaluri proprii
23.861
Venituri totale
385.489
Cheltuieli totale
380.510
Stocuri
41.688
Creanțe
43.216
Casă și conturi la bănci
40.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.889
Rezultat net
18.218
Angajați
2
Datorii
32.778
Active imobilizate
5.454
Active circulante
49.170
Capitaluri proprii
21.846
Venituri totale
142.318
Cheltuieli totale
123.003
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
49.170
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.343
Rezultat net
3.428
Angajați
1
Datorii
24.254
Active imobilizate
11.404
Active circulante
16.478
Capitaluri proprii
3.628
Venituri totale
38.414
Cheltuieli totale
34.613
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43843296
Număr de înregistrare
J2021000377017
Înmatriculare
3 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000377017
Formă juridică
SRL
Sediu social
HOREA 131A Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str HOREA 131A Câmpeni ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 martie 2021
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POTINTEU LIVIA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIV WOOD FACTORY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.2021
Înregistrare fiscală
3 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000377017
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, ORŞ. CÂMPENI, STR. HOREA, NR.131A
Cod poștal fiscal
515500
Strada sediului
Str. Horea
Numărul sediului
131A
Localitatea sediului
Orş. Câmpeni
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
515500
Strada domiciliului fiscal
Str. Horea
Numărul domiciliului fiscal
131A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Câmpeni
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
515500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1625 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din lemn

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaLoc. Câmpeni, Oraş CâmpeniCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI