Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIVADA LUI COSAC S.R.L.

LIVADA LUI COSAC S.R.L.

CUI 45714360 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LIVADA LUI COSAC S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 224,5 K lei, față de 296,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,9%

Marja netă calculată este 14,9% în 2025, față de 26,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-70,3%

Datoriile raportate sunt 17,9 K lei în 2025, față de 60,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025224,5 K lei-24,2% față de anul anterior2022: 38.6592023: 188.3052024: 296.3402025: 224.500
Rezultat net 202533,4 K lei-57% față de anul anterior2022: 15.3032023: 25.2222024: 77.6422025: 33.408
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025151,8 K lei+28,2% față de anul anterior2022: 15.5032023: 40.7252024: 118.3672025: 151.775
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2022: 38,7 K lei38,7 K20222023: 188,3 K lei188,3 K20232024: 296,3 K lei296,3 K20242025: 224,5 K lei224,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,8%39,6%Mediana sectorului (2025): 4,1% · n=1862022: 39,6%39,6%20222023: 13,4%13,4%20232024: 26,2%26,2%20242025: 14,9%14,9%2025

Cifra de afaceri: -24,2% față de anul anterior. Marja netă: 14,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii151,8 K lei+28,2% față de anul anterior
Datorii17,9 K lei-70,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri188,3 K lei296,3 K lei224,5 K lei-24,2% față de anul anterior
Rezultat net25,2 K lei77,6 K lei33,4 K lei-57% față de anul anterior
Capitaluri proprii40,7 K lei118,4 K lei151,8 K lei+28,2% față de anul anterior
Datorii52,3 K lei60,4 K lei17,9 K lei-70,3% față de anul anterior
Creanțe—46,5 K lei32,7 K lei-29,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,9%4,1%n=18626,2%2%n=217
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22%7,7%n=15665,6%9,4%n=150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,47×0,44×n=3132,96×0,39×n=344
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36052,39 zile69,99 zilen=16956,44 zile71,5 zilen=187
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360133,44 zile112,44 zilen=149106,85 zile106,68 zilen=174
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați224.500 lei177.713 lein=104296.340 lei106.261 lein=143

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.500
Rezultat net
33.408
Angajați
1
Datorii
17.901
Active imobilizate
—
Active circulante
169.527
Capitaluri proprii
151.775
Venituri totale
212.700
Cheltuieli totale
177.384
Stocuri
83.217
Creanțe
32.671
Casă și conturi la bănci
53.639
Cheltuieli în avans
149
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.340
Rezultat net
77.642
Angajați
1
Datorii
60.355
Active imobilizate
—
Active circulante
178.692
Capitaluri proprii
118.367
Venituri totale
312.373
Cheltuieli totale
231.916
Stocuri
87.954
Creanțe
46.463
Casă și conturi la bănci
44.275
Cheltuieli în avans
30
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.305
Rezultat net
25.222
Angajați
1
Datorii
52.269
Active imobilizate
—
Active circulante
92.667
Capitaluri proprii
40.725
Venituri totale
240.477
Cheltuieli totale
213.409
Stocuri
79.235
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.432
Cheltuieli în avans
327
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.659
Rezultat net
15.303
Angajați
1
Datorii
22.244
Active imobilizate
—
Active circulante
37.420
Capitaluri proprii
15.503
Venituri totale
45.983
Cheltuieli totale
30.301
Stocuri
24.305
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.115
Cheltuieli în avans
327
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45714360
Număr de înregistrare
J2022003735402
Înmatriculare
25 februarie 2022
EUID
ROONRC.J2022003735402
Formă juridică
SRL
Sediu social
LT. GHEORGHE CARANDA 2 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LT. GHEORGHE CARANDA 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 februarie 2022
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COTESCU RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIVADA LUI COSAC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.2022
Înregistrare fiscală
25 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022003735402
Cod CAEN
1039
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR LT. GHEORGHE CARANDA, NR.2, AP.1
Strada sediului
Str. Lt. Gheorghe Caranda
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Lt. Gheorghe Caranda
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1032
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI