Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIVAL SMART SISTEM S.R.L.

LIVAL SMART SISTEM S.R.L.

CUI 47964509 · SRL· Sat Smeura, Comuna Moşoaia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIVAL SMART SISTEM S.R.L. are sediul în Sat Smeura, Comuna Moşoaia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 161,9 K lei, față de 138,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut47,1%

Marja netă calculată este 47,1% în 2025, față de 26,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+44,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025161,9 K lei+16,7% față de anul anterior2023: 99.7822024: 138.6902025: 161.889
Rezultat net 202576,2 K lei+109,2% față de anul anterior2023: 59.7742024: 36.4432025: 76.225
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202580,9 K lei+120,4% față de anul anterior2023: 60.0142024: 36.7132025: 80.918
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K162 K2023: 99,8 K lei99,8 K20232024: 138,7 K lei138,7 K20242025: 161,9 K lei161,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30%59,9%Mediana sectorului (2025): 20,3% · n=25472023: 59,9%59,9%20232024: 26,3%26,3%20242025: 47,1%47,1%2025

Cifra de afaceri: +16,7% față de anul anterior. Marja netă: 47,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii80,9 K lei+120,4% față de anul anterior
Datorii18,9 K lei+12,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri99,8 K lei138,7 K lei161,9 K lei+16,7% față de anul anterior
Rezultat net59,8 K lei36,4 K lei76,2 K lei+109,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii60 K lei36,7 K lei80,9 K lei+120,4% față de anul anterior
Datorii5,3 K lei16,8 K lei18,9 K lei+12,5% față de anul anterior
Creanțe36,9 K lei45 K lei64,9 K lei+44,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri47,1%20,3%n=2.54726,3%21%n=2.509
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81%50,4%n=2.26768,6%55,8%n=2.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19%47%n=2.26731,4%42%n=2.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,5%31,7%n=2.2676,5%31,2%n=2.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)76,3%21,8%n=2.26768,1%19,6%n=2.180
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive94,2%79,2%n=2.35699,3%58%n=2.262
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,14×1,37×n=2.9292,98×1,51×n=2.863
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360144,27 zile65,56 zilen=2.384116,86 zile53,2 zilen=2.347
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,37 zile7,2 zilen=1.2108,2 zile8,88 zilen=1.188
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați161.889 lei171.315 lein=2.285138.690 lei153.390 lein=2.216

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.889
Rezultat net
76.225
Angajați
1
Datorii
18.923
Active imobilizate
2.500
Active circulante
97.341
Capitaluri proprii
80.918
Venituri totale
161.898
Cheltuieli totale
84.054
Stocuri
1.967
Creanțe
64.877
Casă și conturi la bănci
30.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.690
Rezultat net
36.443
Angajați
1
Datorii
16.813
Active imobilizate
3.500
Active circulante
50.026
Capitaluri proprii
36.713
Venituri totale
138.819
Cheltuieli totale
100.989
Stocuri
3.160
Creanțe
45.020
Casă și conturi la bănci
1.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.782
Rezultat net
59.774
Angajați
1
Datorii
5.328
Active imobilizate
—
Active circulante
65.342
Capitaluri proprii
60.014
Venituri totale
99.846
Cheltuieli totale
39.074
Stocuri
1.100
Creanțe
36.930
Casă și conturi la bănci
27.312
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47964509
Număr de înregistrare
J2023000854031
Înmatriculare
7 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J2023000854031
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEALULUI 10B Sat Smeura, Comuna Moşoaia Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale DEALULUI 10B Smeura ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
18 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU CIPRIAN-VALENTIN
administrator
POPESCU LILIANA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIVAL SMART SISTEM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.04.2023
Înregistrare fiscală
7 aprilie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000854031
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT SMEURA COM. MOŞOAIA, ALEEA DEALULUI, NR.10B
Cod poștal fiscal
117512
Strada sediului
Aleea Dealului
Numărul sediului
10B
Localitatea sediului
Sat Smeura Com. Moşoaia
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117512
Strada domiciliului fiscal
Aleea Dealului
Numărul domiciliului fiscal
10B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Smeura Com. Moşoaia
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117512

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Smeura, Comuna MoşoaiaCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI