Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIVETECH SRL

LIVETECH SRL

CUI 15356414 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIVETECH SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 83,6 K lei, față de 80,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,1%

Marja netă calculată este 17,1% în 2025, față de 11,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-54,5%

Datoriile raportate sunt 18,7 K lei în 2025, față de 41 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202583,6 K lei+4,1% față de anul anterior2020: 93.7972021: 129.3012022: 128.8322023: 99.9742024: 80.3182025: 83.630
Rezultat net 202514,3 K lei+50% față de anul anterior2020: 13.8592021: 7.5852022: 9.1152023: 3.5372024: 9.5212025: 14.278
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 202558,8 K lei+32,1% față de anul anterior2020: 14.7892021: 22.3742022: 31.4892023: 35.0262024: 44.5472025: 58.826
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate065 K129 K2020: 93,8 K lei93,8 K20202021: 129,3 K lei129,3 K20212022: 128,8 K lei128,8 K20222023: 100 K lei100 K20232024: 80,3 K lei80,3 K20242025: 83,6 K lei83,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,5%17,1%2020: 14,8%14,8%20202021: 5,9%5,9%20212022: 7,1%7,1%20222023: 3,5%3,5%20232024: 11,9%11,9%20242025: 17,1%17,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=13.915

Cifra de afaceri: +4,1% față de anul anterior.Marjă netă 17,1% · +5,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202444,5 K lei
202558,8 K lei

Datorii raportate

202441 K lei
202518,7 K lei

Disponibilități bănești

2024748 lei
20251,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100 K lei80,3 K lei83,6 K lei+4,1% față de anul anterior
Rezultat net3,5 K lei9,5 K lei14,3 K lei+50% față de anul anterior
Capitaluri proprii35 K lei44,5 K lei58,8 K lei+32,1% față de anul anterior
Datorii36,8 K lei41 K lei18,7 K lei-54,5% față de anul anterior
Creanțe5,4 K lei15,6 K lei3,5 K lei-77,7% față de anul anterior
Angajați00—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă17,1%11,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=13.915) · 2024: 3,4% (n=17.569)

Rezultat / capitaluri proprii24,3%21,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=10.989) · 2024: 37,8% (n=13.396)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale4,15×2,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,91× (n=19.262) · 2024: 0,93× (n=23.783)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări14,9 zile69,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 41,8 zile (n=12.671) · 2024: 34,1 zile (n=15.568)

Stocuri în zile de vânzări311,1 zile336,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 73,3 zile (n=11.091) · 2024: 75,6 zile (n=13.878)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.630
Rezultat net
14.278
Angajați
—
Datorii
18.661
Active imobilizate
—
Active circulante
77.413
Capitaluri proprii
58.826
Venituri totale
83.686
Cheltuieli totale
67.371
Stocuri
72.259
Creanțe
3.465
Casă și conturi la bănci
1.689
Cheltuieli în avans
74
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.318
Rezultat net
9.521
Angajați
0
Datorii
40.980
Active imobilizate
—
Active circulante
91.413
Capitaluri proprii
44.547
Venituri totale
80.333
Cheltuieli totale
69.241
Stocuri
75.103
Creanțe
15.562
Casă și conturi la bănci
748
Cheltuieli în avans
63
Venituri în avans
5.949
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.974
Rezultat net
3.537
Angajați
0
Datorii
36.793
Active imobilizate
—
Active circulante
71.689
Capitaluri proprii
35.026
Venituri totale
100.253
Cheltuieli totale
96.159
Stocuri
66.252
Creanțe
5.418
Casă și conturi la bănci
19
Cheltuieli în avans
450
Venituri în avans
320
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.832
Rezultat net
9.115
Angajați
0
Datorii
42.937
Active imobilizate
—
Active circulante
74.372
Capitaluri proprii
31.489
Venituri totale
128.926
Cheltuieli totale
116.526
Stocuri
54.596
Creanțe
18.235
Casă și conturi la bănci
1.541
Cheltuieli în avans
54
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.301
Rezultat net
7.585
Angajați
0
Datorii
34.444
Active imobilizate
—
Active circulante
57.559
Capitaluri proprii
22.374
Venituri totale
129.546
Cheltuieli totale
118.539
Stocuri
49.111
Creanțe
7.859
Casă și conturi la bănci
589
Cheltuieli în avans
203
Venituri în avans
944
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.797
Rezultat net
13.859
Angajați
0
Datorii
33.580
Active imobilizate
—
Active circulante
48.567
Capitaluri proprii
14.789
Venituri totale
93.850
Cheltuieli totale
77.367
Stocuri
39.167
Creanțe
2.749
Casă și conturi la bănci
6.651
Cheltuieli în avans
160
Venituri în avans
358
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-04-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15356414
Număr de înregistrare
J29/634/2003
Înmatriculare
9 aprilie 2003
EUID
ROONRC.J29/634/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
TUDOR VLADIMIRESCU 79 DORA Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TUDOR VLADIMIRESCU 79 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 2003
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2023
Telefon
0746267774 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZANFIR VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIVETECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2003
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2003
Număr registrul comerțului
J29/634/2003
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0720009316 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.79, BL.DORA, SC.B, ET.1, AP.32
Cod poștal fiscal
100054
Strada sediului
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul sediului
79
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100054
Strada domiciliului fiscal
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul domiciliului fiscal
79
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100054

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2003
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI