Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIZA MARKET CONCEPT S.R.L.

LIZA MARKET CONCEPT S.R.L.

CUI 44538690 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LIZA MARKET CONCEPT S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 811,4 K lei, față de 587,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut31,2%

Marja netă calculată este 31,2% în 2025, față de 18,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+182,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025811,4 K lei+38,1% față de anul anterior2021: 208.9562022: 524.8512023: 569.0482024: 587.6592025: 811.437
Rezultat net 2025252,8 K lei+132,4% față de anul anterior2021: 72.0742022: 177.5642023: 133.4502024: 108.7582025: 252.800
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2021: 72022: 82023: 72024: 72025: 8
Capitaluri proprii 2025253,8 K lei+132,8% față de anul anterior2021: 72.2742022: 179.8382023: 160.7882024: 109.0452025: 253.845
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0406 K811 K2021: 209 K lei209 K20212022: 524,9 K lei524,9 K20222023: 569 K lei569 K20232024: 587,7 K lei587,7 K20242025: 811,4 K lei811,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,2%34,5%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=62512021: 34,5%34,5%20212022: 33,8%33,8%20222023: 23,5%23,5%20232024: 18,5%18,5%20242025: 31,2%31,2%2025

Cifra de afaceri: +38,1% față de anul anterior. Marja netă: 31,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii253,8 K lei+132,8% față de anul anterior
Datorii120,2 K lei+171,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri569 K lei587,7 K lei811,4 K lei+38,1% față de anul anterior
Rezultat net133,5 K lei108,8 K lei252,8 K lei+132,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii160,8 K lei109 K lei253,8 K lei+132,8% față de anul anterior
Datorii41,1 K lei44,3 K lei120,2 K lei+171,5% față de anul anterior
Creanțe163,3 K lei124,6 K lei351,8 K lei+182,3% față de anul anterior
Angajați778+14,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri31,2%23,6%n=6.25118,5%23,9%n=6.483
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,9%54,8%n=4.80771,1%60,6%n=4.851
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,1%45%n=4.80728,9%39,3%n=4.851
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,9%16,1%n=4.8072,9%13,9%n=4.851
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)67,6%33,2%n=4.80770,9%29%n=4.851
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%97,5%n=6.39299,7%85,3%n=6.608
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,05×1,87×n=7.2703,36×2,13×n=7.532
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360156,09 zile105,65 zilen=5.98976,36 zile93,27 zilen=6.083
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,03 zile2,56 zilen=2.027—2,39 zilen=2.105
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați101.430 lei108.151 lein=5.12883.951 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
811.437
Rezultat net
252.800
Angajați
8
Datorii
120.187
Active imobilizate
7.246
Active circulante
366.786
Capitaluri proprii
253.845
Venituri totale
833.632
Cheltuieli totale
561.549
Stocuri
73
Creanțe
351.835
Casă și conturi la bănci
14.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
587.659
Rezultat net
108.758
Angajați
7
Datorii
44.261
Active imobilizate
4.404
Active circulante
148.902
Capitaluri proprii
109.045
Venituri totale
590.947
Cheltuieli totale
470.269
Stocuri
—
Creanțe
124.647
Casă și conturi la bănci
24.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
569.048
Rezultat net
133.450
Angajați
7
Datorii
41.072
Active imobilizate
188
Active circulante
201.672
Capitaluri proprii
160.788
Venituri totale
571.446
Cheltuieli totale
432.968
Stocuri
—
Creanțe
163.290
Casă și conturi la bănci
38.382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
524.851
Rezultat net
177.564
Angajați
8
Datorii
52.369
Active imobilizate
2.447
Active circulante
217.542
Capitaluri proprii
179.838
Venituri totale
527.736
Cheltuieli totale
345.528
Stocuri
—
Creanțe
102.689
Casă și conturi la bănci
114.853
Cheltuieli în avans
12.218
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.956
Rezultat net
72.074
Angajați
7
Datorii
24.673
Active imobilizate
—
Active circulante
96.947
Capitaluri proprii
72.274
Venituri totale
209.016
Cheltuieli totale
134.894
Stocuri
349
Creanțe
66.787
Casă și conturi la bănci
29.811
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44538690
Număr de înregistrare
J5/1718/2021
Înmatriculare
5 iulie 2021
EUID
ROONRC.J5/1718/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PROF. DR. IOAN CANTACUZINO 11 AN50 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PROF. DR. IOAN CANTACUZINO 11 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iulie 2021
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0764206996 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SĂLĂJAN LIZA-FLORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIZA MARKET CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2021
Înregistrare fiscală
5 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J05/1718/2021
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0764206996 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. PROF. DR. IOAN CANTACUZINO, NR.11, BL.AN50, AP.2
Strada sediului
Str. Prof. dr. Ioan Cantacuzino
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Prof. dr. Ioan Cantacuzino
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI