Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LIZETT SHOES S.R.L.

LIZETT SHOES S.R.L.

CUI 43147740 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Fabricarea încălțămintei

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LIZETT SHOES S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea fabricarea încălțămintei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 570,2 K lei, față de 581,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut33,8%

Marja netă calculată este 33,8% în 2024, față de 5,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024570,2 K lei-2% față de anul anterior2020: 71.1122021: 632.5862022: 906.1272023: 581.7432024: 570.178
Rezultat net 2024192,7 K lei+483,9% față de anul anterior2020: 49.5162021: 262.9422022: 290.0542023: 33.0052024: 192.704
Angajați 20243-50% față de anul anterior2020: 32021: 82022: 92023: 62024: 3
Capitaluri proprii 2024451,4 K lei+39,6% față de anul anterior2020: 49.7162021: 312.6582022: 290.2542023: 323.2592024: 451.356
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0453 K906 K2020: 71,1 K lei71,1 K20202021: 632,6 K lei632,6 K20212022: 906,1 K lei906,1 K20222023: 581,7 K lei581,7 K20232024: 570,2 K lei570,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,8%69,6%Mediana sectorului (2024): 2,4% · n=5372020: 69,6%69,6%20202021: 41,6%41,6%20212022: 32%32%20222023: 5,7%5,7%20232024: 33,8%33,8%2024

Cifra de afaceri: -2% față de anul anterior. Marja netă: 33,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii451,4 K lei+39,6% față de anul anterior
Datorii36,1 K lei+17,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri906,1 K lei581,7 K lei570,2 K lei-2% față de anul anterior
Rezultat net290,1 K lei33 K lei192,7 K lei+483,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii290,3 K lei323,3 K lei451,4 K lei+39,6% față de anul anterior
Datorii76,9 K lei30,8 K lei36,1 K lei+17,2% față de anul anterior
Creanțe27,5 K lei20,9 K lei283,7 K lei+1.256,7% față de anul anterior
Angajați963-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33,8%2,4%n=5375,7%5,8%n=590
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,6%38,9%n=47191,3%40,2%n=518
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,4%56,5%n=4718,7%55,4%n=518
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%17,4%n=4710,1%14,8%n=518
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)39,5%0%n=4719,3%0,4%n=518
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive42,7%3,4%n=48610,2%13,1%n=525
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii13,5×1,11×n=71711,49×1,18×n=780
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360179,12 zile75,34 zilen=49612,94 zile83,91 zilen=546
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36097,36 zile87,38 zilen=386179,67 zile70,14 zilen=408
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați190.059 lei95.958 lein=44296.957 lei83.073 lein=496

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
570.178
Rezultat net
192.704
Angajați
3
Datorii
36.069
Active imobilizate
412
Active circulante
487.013
Capitaluri proprii
451.356
Venituri totale
570.231
Cheltuieli totale
364.799
Stocuri
154.208
Creanțe
283.699
Casă și conturi la bănci
49.106
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
581.743
Rezultat net
33.005
Angajați
6
Datorii
30.786
Active imobilizate
412
Active circulante
353.633
Capitaluri proprii
323.259
Venituri totale
581.794
Cheltuieli totale
544.961
Stocuri
290.340
Creanțe
20.911
Casă și conturi la bănci
42.382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
906.127
Rezultat net
290.054
Angajați
9
Datorii
76.868
Active imobilizate
412
Active circulante
366.710
Capitaluri proprii
290.254
Venituri totale
908.928
Cheltuieli totale
609.759
Stocuri
280.147
Creanțe
27.509
Casă și conturi la bănci
59.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
632.586
Rezultat net
262.942
Angajați
8
Datorii
32.757
Active imobilizate
412
Active circulante
345.003
Capitaluri proprii
312.658
Venituri totale
635.116
Cheltuieli totale
365.840
Stocuri
218.142
Creanțe
6.826
Casă și conturi la bănci
120.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.112
Rezultat net
49.516
Angajați
3
Datorii
12.953
Active imobilizate
412
Active circulante
62.257
Capitaluri proprii
49.716
Venituri totale
71.355
Cheltuieli totale
21.125
Stocuri
10.353
Creanțe
9.786
Casă și conturi la bănci
42.118
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43147740
Număr de înregistrare
J2020000570516
Înmatriculare
6 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020000570516
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA DOFTANEI 121-125 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETRAICHE LIZETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LIZETT SHOES S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 03.03.2026
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000570516
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM VALEA DOFTANEI, NR.121-125, CORP 4. TRONSON 1 , ET.3, AP.60
Strada sediului
Drm. Valea Doftanei
Numărul sediului
121-125
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CORP 4. TRONSON 1
Strada domiciliului fiscal
Drm. Valea Doftanei
Numărul domiciliului fiscal
121-125
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CORP 4. TRONSON 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA până la
3 martie 2026
Anulare operată la
3 martie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI