Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LMY INTERNATIONAL TRADING CO LTD SRL

LMY INTERNATIONAL TRADING CO LTD SRL

CUI 4093592 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

LMY INTERNATIONAL TRADING CO LTD SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+20,8%

Datoriile raportate sunt 223,8 K lei în 2025, față de 185,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025131,7 K leiFără an comparabil2020: 171.9992021: 233.9752022: 94.3762025: 131.666
Rezultat net 202545,5 K lei+195,2% față de anul anterior2020: -17.5922021: -23.9882022: -30.9702023: 528.7532024: -47.8092025: 45.516
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025290 K lei+18,6% față de anul anterior2020: -185.1052021: -209.0932022: -236.4622023: 292.2902024: 244.4812025: 289.998
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0117 K234 K2020: 172 K lei172 K20202021: 234 K lei234 K20212022: 94,4 K lei94,4 K2022—2023—20242025: 131,7 K lei131,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,8%0,9%34,6%Mediana sectorului (2025): 6,6% · n=3252020: -10,2%-10,2%20202021: -10,3%-10,3%20212022: -32,8%-32,8%2022202320242025: 34,6%34,6%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 34,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii290 K lei+18,6% față de anul anterior
Datorii223,8 K lei+20,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——131,7 K leiFără an comparabil
Rezultat net528,8 K lei-47,8 K lei45,5 K lei+195,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii292,3 K lei244,5 K lei290 K lei+18,6% față de anul anterior
Datorii145,4 K lei185,3 K lei223,8 K lei+20,8% față de anul anterior
Creanțe412,7 K lei413 K lei415,4 K lei+0,6% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,6%6,6%n=325—6,5%n=356
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive15,7%9,3%n=309-19,6%10,3%n=339
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,3×1,14×n=4492,32×1,14×n=499
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.135,9 zile81,84 zilen=299—80,18 zilen=325
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360238,19 zile104,92 zilen=243—114,76 zilen=273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați65.833 lei268.515 lein=228—235.323 lein=254

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.666
Rezultat net
45.516
Angajați
2
Datorii
223.768
Active imobilizate
—
Active circulante
513.766
Capitaluri proprii
289.998
Venituri totale
279.386
Cheltuieli totale
231.081
Stocuri
87.115
Creanțe
415.442
Casă și conturi la bănci
11.209
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-47.809
Angajați
1
Datorii
185.309
Active imobilizate
—
Active circulante
429.790
Capitaluri proprii
244.481
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
47.809
Stocuri
—
Creanțe
413.023
Casă și conturi la bănci
16.767
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
528.753
Angajați
1
Datorii
145.428
Active imobilizate
—
Active circulante
437.718
Capitaluri proprii
292.290
Venituri totale
572.036
Cheltuieli totale
37.677
Stocuri
—
Creanțe
412.743
Casă și conturi la bănci
24.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.376
Rezultat net
-30.970
Angajați
1
Datorii
651.652
Active imobilizate
—
Active circulante
415.190
Capitaluri proprii
-236.462
Venituri totale
94.706
Cheltuieli totale
124.729
Stocuri
—
Creanțe
412.743
Casă și conturi la bănci
2.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.975
Rezultat net
-23.988
Angajați
1
Datorii
694.250
Active imobilizate
—
Active circulante
485.157
Capitaluri proprii
-209.093
Venituri totale
234.276
Cheltuieli totale
256.391
Stocuri
90.206
Creanțe
359.340
Casă și conturi la bănci
35.611
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.999
Rezultat net
-17.592
Angajați
2
Datorii
544.484
Active imobilizate
—
Active circulante
359.379
Capitaluri proprii
-185.105
Venituri totale
181.587
Cheltuieli totale
197.751
Stocuri
2.073
Creanțe
349.710
Casă și conturi la bănci
7.596
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-06-17; reactivare la 2018-01-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-01-26

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-06-17; reactivare la 2018-01-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-01-26
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-06-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4093592
Număr de înregistrare
J1993015332404
Înmatriculare
4 iunie 1993
EUID
ROONRC.J1993015332404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea VITAN 106 V40 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea VITAN 106 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iunie 2002
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0721583819 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LEI PEIYONG

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LMY INTERNATIONAL TRADING CO LTD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.06.2002
Înregistrare fiscală
11 iunie 1993
Număr registrul comerțului
J1993015332404
Cod CAEN
4616
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721583819 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, CALEA VITAN, NR.106, BL.V40, SC.5, ET.5, AP.144
Cod poștal fiscal
31298
Strada sediului
Cal. Vitan
Numărul sediului
106
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31298
Strada domiciliului fiscal
Cal. Vitan
Numărul domiciliului fiscal
106
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
31298

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
9 martie 2018
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 1993
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
9 martie 2018
Actualizare TVA la încasare
9 martie 2018
Publicare TVA la încasare
10 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
17 iunie 2013
Reactivare
26 ianuarie 2018
Publicarea deciziei
18 iunie 2013

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

38 activități autorizate

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Calea VitanCAEN 4616
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI