Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOADSOFT SRL

LOADSOFT SRL

CUI 16681766 · SRL· Municipiul Reşiţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LOADSOFT SRL are sediul în Municipiul Reşiţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+292%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 39,2 K lei, față de 10 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut35%

Marja netă calculată este 35% în 2025, față de -8,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,8%

Datoriile raportate sunt 45,2 K lei în 2025, față de 38,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202539,2 K lei+292% față de anul anterior2023: 32.0002024: 10.0002025: 39.200
Rezultat net 202513,7 K leiTrecere pe profit2023: 31.7602024: -8762025: 13.710
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202514,8 K lei-84% față de anul anterior2023: 93.6752024: 92.8002025: 14.843
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate020 K39 K2023: 32 K lei32 K20232024: 10 K lei10 K20242025: 39,2 K lei39,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,8%45,2%99,3%2023: 99,3%99,3%20232024: -8,8%-8,8%20242025: 35%35%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: +292% față de anul anterior.Marjă netă 35% · +43,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202492,8 K lei
202514,8 K lei

Datorii raportate

202438,7 K lei
202545,2 K lei

Disponibilități bănești

2024131,5 K lei
202555,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri32 K lei10 K lei39,2 K lei+292% față de anul anterior
Rezultat net31,8 K lei-876 lei13,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii93,7 K lei92,8 K lei14,8 K lei-84% față de anul anterior
Datorii27,8 K lei38,7 K lei45,2 K lei+16,8% față de anul anterior
Creanțe8 K lei—2,5 K leiFără an comparabil
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă35%-8,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)22,8%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68% (n=6.456) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii92,4%-0,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,8% (n=8.117) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)24,7%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77% (n=6.456) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)75,3%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=6.456) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate3%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=6.456) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale1,29×3,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări23 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 192,1 zile (n=7.791) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.200
Rezultat net
13.710
Angajați
—
Datorii
45.199
Active imobilizate
1.774
Active circulante
58.268
Capitaluri proprii
14.843
Venituri totale
39.234
Cheltuieli totale
22.974
Stocuri
—
Creanțe
2.500
Casă și conturi la bănci
55.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.000
Rezultat net
-876
Angajați
—
Datorii
38.711
Active imobilizate
—
Active circulante
131.511
Capitaluri proprii
92.800
Venituri totale
10.018
Cheltuieli totale
9.533
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
131.511
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.000
Rezultat net
31.760
Angajați
—
Datorii
27.817
Active imobilizate
—
Active circulante
121.492
Capitaluri proprii
93.675
Venituri totale
32.075
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
8.000
Casă și conturi la bănci
113.492
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-09-12; reactivare la 2025-08-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-08-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-09-12; reactivare la 2025-08-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-08-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-08-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16681766
Număr de înregistrare
J2004000632113
Înmatriculare
13 august 2004
EUID
ROONRC.J2004000632113
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul MUNCII 12 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul MUNCII 12 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2004
Înregistrare fiscală
17 martie 2025
Telefon
0722128825 · Firme cu același număr
Fax
0730436009

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATEIA CRISTIAN SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOADSOFT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2004
Înregistrare fiscală
16 august 2004
Număr registrul comerțului
J2004000632113
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
0722128825 · Firme cu același număr
Fax
0730436009 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, B-DUL MUNCII, NR.12, SC.F, ET.4, AP.12
Strada sediului
B-dul MUNCII
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Strada domiciliului fiscal
B-dul MUNCII
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 septembrie 2022
Reactivare
11 august 2025
Publicarea deciziei
13 septembrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaBulevardul MunciiCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI