Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOGIC PLAN SRL

LOGIC PLAN SRL

CUI 37883598 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LOGIC PLAN SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,1%

Marja netă calculată este 29,1% în 2025, față de 3,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,1%

Datoriile raportate sunt 178,2 K lei în 2025, față de 318,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+0,8% față de anul anterior2020: 163.9502021: 210.8282022: 294.9582023: 722.1332024: 1.178.9112025: 1.187.991
Rezultat net 2025345,7 K lei+836% față de anul anterior2020: 45.0222021: -7.8232022: -5.5442023: 428.8152024: 36.9372025: 345.744
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025346 K lei+830,6% față de anul anterior2020: 29.7862021: -7.5832022: -13.1272023: 415.6882024: 37.1772025: 345.984
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0594 K1 mil.2020: 164 K lei164 K20202021: 210,8 K lei210,8 K20212022: 295 K lei295 K20222023: 722,1 K lei722,1 K20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,7%27,8%59,4%2020: 27,5%27,5%20202021: -3,7%-3,7%20212022: -1,9%-1,9%20222023: 59,4%59,4%20232024: 3,1%3,1%20242025: 29,1%29,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: +0,8% față de anul anterior.Marjă netă 29,1% · +26 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202437,2 K lei
2025346 K lei

Datorii raportate

2024318,6 K lei
2025178,2 K lei

Disponibilități bănești

202413,2 K lei
2025222,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri722,1 K lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei+0,8% față de anul anterior
Rezultat net428,8 K lei36,9 K lei345,7 K lei+836% față de anul anterior
Capitaluri proprii415,7 K lei37,2 K lei346 K lei+830,6% față de anul anterior
Datorii88,3 K lei318,6 K lei178,2 K lei-44,1% față de anul anterior
Creanțe435,9 K lei321,6 K lei290,1 K lei-9,8% față de anul anterior
Angajați344Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă29,1%3,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)66%10,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=5.364) · 2024: 44,3% (n=5.516)

Vânzări per angajat296.998 lei294.728 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)66%10,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)34%89,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate2,2%5,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale2,88×1,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări87,9 zile98,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.187.991
Rezultat net
345.744
Angajați
4
Datorii
178.220
Active imobilizate
11.682
Active circulante
512.522
Capitaluri proprii
345.984
Venituri totale
1.194.772
Cheltuieli totale
782.552
Stocuri
—
Creanțe
290.068
Casă și conturi la bănci
222.454
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.178.911
Rezultat net
36.937
Angajați
4
Datorii
318.641
Active imobilizate
21.064
Active circulante
334.754
Capitaluri proprii
37.177
Venituri totale
1.199.168
Cheltuieli totale
1.131.692
Stocuri
—
Creanțe
321.578
Casă și conturi la bănci
13.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
722.133
Rezultat net
428.815
Angajați
3
Datorii
88.320
Active imobilizate
10.341
Active circulante
493.220
Capitaluri proprii
415.688
Venituri totale
722.151
Cheltuieli totale
286.115
Stocuri
—
Creanțe
435.852
Casă și conturi la bănci
57.368
Cheltuieli în avans
447
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.958
Rezultat net
-5.544
Angajați
3
Datorii
114.217
Active imobilizate
14.124
Active circulante
86.627
Capitaluri proprii
-13.127
Venituri totale
294.972
Cheltuieli totale
297.566
Stocuri
—
Creanțe
27.303
Casă și conturi la bănci
59.324
Cheltuieli în avans
339
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.828
Rezultat net
-7.823
Angajați
3
Datorii
153.664
Active imobilizate
6.657
Active circulante
138.871
Capitaluri proprii
-7.583
Venituri totale
210.848
Cheltuieli totale
216.562
Stocuri
—
Creanțe
26.664
Casă și conturi la bănci
112.207
Cheltuieli în avans
553
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.950
Rezultat net
45.022
Angajați
2
Datorii
78.076
Active imobilizate
3.069
Active circulante
104.793
Capitaluri proprii
29.786
Venituri totale
164.179
Cheltuieli totale
117.518
Stocuri
—
Creanțe
198
Casă și conturi la bănci
104.595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-02-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-11-16 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

22 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37883598
Număr de înregistrare
J2017011100401
Înmatriculare
4 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017011100401
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE CONTA 4 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VASILE CONTA 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
16 noiembrie 2024
Înregistrare fiscală
28 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUCAN LAURA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOGIC PLAN SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 16.11.2024
Înregistrare fiscală
4 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017011100401
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR VASILE CONTA, NR.4, ET.3
Strada sediului
Str. Vasile Conta
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Conta
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2024
Actualizare TVA la încasare
16 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
17 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (22) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Vadu Pasii3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi relația

Comuna Buda2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Primaria Magura2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

MUNICIPIUL BRASOV2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

PRIMARIA MUNICIPIULUI RAMNICU SARAT1 din 22 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de elaborare de studii (Rev.2)13 din 22 înregistrări (59,1%) · Vezi selecția

Servicii de urbanism (Rev.2)5 din 22 înregistrări (22,7%) · Vezi selecția

Sisteme Informationale Geografice (GIS sau echivalent) (Rev.2)2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Servicii de topografie (Rev.2)1 din 22 înregistrări (4,5%) · Vezi selecția

Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)1 din 22 înregistrări (4,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 februarie 2026Achiziție directă

Servicii de elaborare de studii

Autoritate: S.C.PRIMALEX PROIECT TEL S.R.L.

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
125.000 leiValoare publicată
3 noiembrie 2025Achiziție directă

Studiu istoric general și peisagistic

Autoritate: COMUNA VULTURESTI

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii de realizare a studiului istoric și peisagistic

Autoritate: Comuna Fundeni

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată
2 octombrie 2025Achiziție directă

Studiu privind analiza valorilor de peisaj

Autoritate: COMUNA PIETROASELE

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
25.000 leiValoare publicată
13 iunie 2025Achiziție directă

Elaborare Studii de fundamentare aferente Planului Urbanistic General

Autoritate: COMUNA VERESTI

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
40.000 leiValoare publicată
6 mai 2025Achiziție directă

Servicii de elaborare de studii

Autoritate: COMUNA SILISTEA GUMESTI (PRIMARIA SILISTEA GUMESTI)

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
35.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI