Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOGISTIC TRANSTEAM SUPORT S.R.L.

LOGISTIC TRANSTEAM SUPORT S.R.L.

CUI 43169195 · SRL· Municipiul Arad· Transporturi rutiere de mărfuri

insolvențăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registruinsolvențăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LOGISTIC TRANSTEAM SUPORT S.R.L. are sediul în Municipiul Arad și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-54,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,1 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-66,8%

Marja netă calculată este -66,8% în 2024, față de 7,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,1 mil. lei-54,8% față de anul anterior2022: 3.554.5712023: 2.445.2942024: 1.104.652
Rezultat net 2024-738,4 K lei-506,4% față de anul anterior2020: -7202022: 458.1092023: 181.6712024: -738.398
Angajați 20244+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 42024: 4
Capitaluri proprii 2024774,4 K lei-37,1% față de anul anterior2020: -5202022: 1.049.2392023: 1.230.9092024: 774.414
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.—20202022: 3,6 mil. lei3,6 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-66,8%-27%12,9%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=3262920202022: 12,9%12,9%20222023: 7,4%7,4%20232024: -66,8%-66,8%2024

Cifra de afaceri: -54,8% față de anul anterior. Marja netă: -66,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii774,4 K lei-37,1% față de anul anterior
Datorii4,8 mil. lei+57,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri3,6 mil. lei2,4 mil. lei1,1 mil. lei-54,8% față de anul anterior
Rezultat net458,1 K lei181,7 K lei-738,4 K lei-506,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei1,2 mil. lei774,4 K lei-37,1% față de anul anterior
Datorii856,9 K lei3 mil. lei4,8 mil. lei+57,7% față de anul anterior
Creanțe756,7 K lei2,7 mil. lei1,3 mil. lei-53,5% față de anul anterior
Angajați144+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-66,8%3,5%n=32.6297,4%5,7%n=32.623
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)14%28,1%n=29.20329%31%n=29.125
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)86%73%n=29.20371%70,1%n=29.125
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%31,1%n=29.20310,1%27,9%n=29.125
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-13,4%2,7%n=29.1874,3%4,7%n=29.107
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-95,3%21,3%n=26.85014,8%29,9%n=27.468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×0,83×n=40.9961,27×0,91×n=40.729
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360416,23 zile61,73 zilen=31.003404,44 zile66,24 zilen=30.890
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.371,69 zile5,69 zilen=16.762151,05 zile5,46 zilen=17.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați276.163 lei257.350 lein=28.111611.324 lei245.231 lein=28.239

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.104.652
Rezultat net
-738.398
Angajați
4
Datorii
4.754.598
Active imobilizate
7.101
Active circulante
5.521.911
Capitaluri proprii
774.414
Venituri totale
1.104.652
Cheltuieli totale
1.814.881
Stocuri
4.209.009
Creanțe
1.277.207
Casă și conturi la bănci
35.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.445.294
Rezultat net
181.671
Angajați
4
Datorii
3.014.806
Active imobilizate
430.441
Active circulante
3.815.274
Capitaluri proprii
1.230.909
Venituri totale
2.445.299
Cheltuieli totale
2.242.843
Stocuri
1.026.003
Creanțe
2.747.139
Casă și conturi la bănci
42.132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.554.571
Rezultat net
458.109
Angajați
1
Datorii
856.861
Active imobilizate
431.781
Active circulante
1.474.319
Capitaluri proprii
1.049.239
Venituri totale
3.554.571
Cheltuieli totale
3.066.188
Stocuri
695.639
Creanțe
756.681
Casă și conturi la bănci
21.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-720
Angajați
1
Datorii
1.115
Active imobilizate
102
Active circulante
493
Capitaluri proprii
-520
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
720
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
493
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

553.773 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCinsolvență2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

553.773 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat141.260 lei36.447 lei177.707 lei177.707 lei0 lei
Asigurări sociale248.974 lei16.226 lei265.200 lei265.200 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate104.182 lei6.684 lei110.866 lei110.866 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.

Procedura insolvenței1689/108/2026 · Tribunalul Arad Secţia a II-a Civilă

Deschisă la 29/06/2026

1 dosar de insolvență

1689/108/2026 Tribunalul Arad Secţia a II-a Civilă

Deschidere: 29.06.2026

Practician în insolvență: PROFESIONAL INSOLVENCY MANAGEMENT SPRL · lg_pim@yahoo.com

10 publicări în BPI

Report 61

29/09/2026 · BPI 23 985 din 30/09/2026

Debt record 49

04/09/2026 · BPI 21 981 din 09/09/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 61

07/09/2026 · BPI 21 870 din 08/09/2026

Debt record 46

24/08/2026 · BPI 21 006 din 26/08/2026

Report 42

10/08/2026 · BPI 20 075 din 11/08/2026

Report 40

29/07/2026 · BPI 19 485 din 30/07/2026

Notification 37

17/07/2026 · BPI 18 700 din 20/07/2026

Report 35

10/07/2026 · BPI 18 262 din 13/07/2026

Conclusion 673

29/06/2026 · BPI 17 851 din 08/07/2026

Communication

29/06/2026 · BPI 17 851 din 08/07/2026

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43169195
Număr de înregistrare
J2020001212026
Înmatriculare
9 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020001212026
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION MEHEDINŢEANU 21 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ION MEHEDINŢEANU 21 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2025
Telefon
0740863927 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GABOR GIZA
administrator judiciar provizoriu
PROFESIONAL INSOLVENCY MANAGEMENT SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOGISTIC TRANSTEAM SUPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.10.2020
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001212026
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0740863927 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ION MEHEDINŢEANU, NR.21
Cod poștal fiscal
310408
Strada sediului
Str. Ion Mehedinţeanu
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310408
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Mehedinţeanu
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310408

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
15 octombrie 2020
TVA până la
1 octombrie 2026
Anulare operată la
1 octombrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 1 octombrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Da → Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3832 Rev. 3Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI