Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOGSERV SRL

LOGSERV SRL

CUI 14336087 · SRL· Sat Mocira, Comuna Recea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LOGSERV SRL are sediul în Sat Mocira, Comuna Recea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-12,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,1%

Marja netă calculată este 14,1% în 2025, față de 23,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,9%

Datoriile raportate sunt 89 K lei în 2025, față de 77,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei-12,4% față de anul anterior2020: 1.112.3942022: 1.212.8532023: 1.220.7002024: 1.474.7482025: 1.291.505
Rezultat net 2025181,6 K lei-48,1% față de anul anterior2020: 501.8972022: 296.9782023: 214.0492024: 350.0132025: 181.564
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2020: 72022: 72023: 72024: 72025: 8
Capitaluri proprii 2025203 K lei-43,3% față de anul anterior2020: 539.5182022: 305.0412023: 222.1122024: 358.1252025: 203.023
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0737 K1 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,6%45,1%2020: 45,1%45,1%20202022: 24,5%24,5%20222023: 17,5%17,5%20232024: 23,7%23,7%20242025: 14,1%14,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 31,5% · n=1.629

Cifra de afaceri: -12,4% față de anul anterior.Marjă netă 14,1% · -9,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024358,1 K lei
2025203 K lei

Datorii raportate

202477,5 K lei
202589 K lei

Disponibilități bănești

202439,9 K lei
202556,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei1,5 mil. lei1,3 mil. lei-12,4% față de anul anterior
Rezultat net214 K lei350 K lei181,6 K lei-48,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii222,1 K lei358,1 K lei203 K lei-43,3% față de anul anterior
Datorii85,5 K lei77,5 K lei89 K lei+14,9% față de anul anterior
Creanțe259,3 K lei389,4 K lei223,8 K lei-42,5% față de anul anterior
Angajați778+14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă14,1%23,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 31,5% (n=1.629) · 2024: 33,8% (n=1.557)

Rezultat / active (A+B)62,7%80,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,2% (n=1.214) · 2024: 35,6% (n=1.177)

Rezultat / capitaluri proprii89,4%97,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,3% (n=1.635) · 2024: 80,8% (n=1.633)

Vânzări per angajat161.438 lei210.678 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.230 lei (n=1.087) · 2024: 193.172 lei (n=1.003)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)70,1%82,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,3% (n=1.214) · 2024: 70,3% (n=1.177)

Datorii / active (A+B)30,7%17,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,7% (n=1.214) · 2024: 30,1% (n=1.177)

Ponderea activelor imobilizate3,3%1,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.214) · 2024: 12,9% (n=1.177)

Active circulante / datorii totale3,15×5,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,04× (n=1.970) · 2024: 2,6× (n=1.910)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări62,4 zile95 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,2 zile (n=1.460) · 2024: 97,8 zile (n=1.334)

Stocuri în zile de vânzări—0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 1,5 zile (n=444) · 2024: 1,5 zile (n=440)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.291.505
Rezultat net
181.564
Angajați
8
Datorii
88.991
Active imobilizate
9.580
Active circulante
280.147
Capitaluri proprii
203.023
Venituri totale
1.301.488
Cheltuieli totale
1.086.612
Stocuri
—
Creanțe
223.816
Casă și conturi la bănci
56.331
Cheltuieli în avans
2.287
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.474.748
Rezultat net
350.013
Angajați
7
Datorii
77.467
Active imobilizate
5.143
Active circulante
429.880
Capitaluri proprii
358.125
Venituri totale
1.498.345
Cheltuieli totale
1.107.039
Stocuri
615
Creanțe
389.361
Casă și conturi la bănci
39.904
Cheltuieli în avans
569
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.220.700
Rezultat net
214.049
Angajați
7
Datorii
85.525
Active imobilizate
1.728
Active circulante
302.293
Capitaluri proprii
222.112
Venituri totale
1.241.175
Cheltuieli totale
984.625
Stocuri
—
Creanțe
259.282
Casă și conturi la bănci
43.011
Cheltuieli în avans
3.617
Venituri în avans
1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.212.853
Rezultat net
296.978
Angajați
7
Datorii
94.914
Active imobilizate
4.972
Active circulante
392.523
Capitaluri proprii
305.041
Venituri totale
1.227.569
Cheltuieli totale
919.918
Stocuri
—
Creanțe
340.984
Casă și conturi la bănci
51.539
Cheltuieli în avans
2.461
Venituri în avans
1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.112.394
Rezultat net
501.897
Angajați
7
Datorii
41.920
Active imobilizate
28.176
Active circulante
602.536
Capitaluri proprii
539.518
Venituri totale
1.162.325
Cheltuieli totale
649.761
Stocuri
—
Creanțe
119.085
Casă și conturi la bănci
43.551
Cheltuieli în avans
626
Venituri în avans
49.900
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-01-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14336087
Număr de înregistrare
J2001000731244
Înmatriculare
5 decembrie 2001
EUID
ROONRC.J2001000731244
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea Mocirei 106 Sat Mocira, Comuna Recea Maramureş
Adresă fiscală
Str GEORGE COŞBUC 9 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 ianuarie 2002
Înregistrare fiscală
18 martie 2025
Telefon
0362406934 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAVA LUIGI OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOGSERV SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.01.2002
Înregistrare fiscală
7 decembrie 2001
Număr registrul comerțului
J2001000731244
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0362406934 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT MOCIRA COM. RECEA, STR. ALEEA MOCIREI, NR.106
Strada sediului
Str. Aleea Mocirei
Numărul sediului
106
Localitatea sediului
Sat Mocira Com. Recea
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Aleea Mocirei
Numărul domiciliului fiscal
106
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mocira Com. Recea
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Mocira, Comuna ReceaAleea MocireiCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI